Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Film o napisach
Autor Wiadomość
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 1:08 pm   

Cytat:
mają się już poważnie (na dniach) zabrać za wyburzenie domu z napisem "hitlerjugend"


Nie może być! :evil: To zabydki można sobe poprostu wyburzyć? Jak to w końcu jest? Jaki obiekt jest zabydkiem, a jaki nie?

:evil: :evil: :evil:
_________________
Peter von Danzig
 
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 2:33 pm   

Zabytkiem jest to, co wpisano na listę. A nie to co jest stare. Stara zabudowa przedmieść nie jest z reguły wpisana do rejestru, więc, kiedy domy popadają w ruinę, po prostu się je rozbiera i nic na to nie da się poradzic. Myślałem o czym innym - możeby udało się załatwić z kimś kto będzie ten dom rozbierał, żeby pozwolono nam zrobić odkrywkę napisu pod HJ - tam widoczne są jeszcze co najmniej dwa. No i jeszcze jedno - zupełnie fantastyczne - możeby się udało zdjąć - choćby w kawałkach ten tynk z napisem?
Mikołaju! Napisy to Twój resort - nie znasz kogoś, kto móglby to ułatwić?
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 2:41 pm   

Pietrucha napisał/a:
To zabytki można sobie po prostu wyburzyć? Jak to w końcu jest?

To się robi tak: najpierw wiesza się na zabytku tabliczkę z napisem "Obiekt do rozbiórki", a po jakimś czasie się go po prostu rozwala.
Cóż tu płakać po takich ubogich domkach, nie tak dawno wyburzono autentyczną, chyba osiemnastowieczną kamieniczkę przy Sierocej, bo bardziej niż jej remont kalkulowało się wybudowanie tam kolejnego stylizowanego domku produkcji S. Michela... obecnie ten sam architekt kręci się przy tzw. Lwim Dworze w Lipcach i mam poważne obawy, że dokona tam analogicznej operacji...
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 2:50 pm   

Cytat:
pozwolono nam zrobić odkrywkę napisu pod HJ - tam widoczne są jeszcze co najmniej dwa

na pewno Backerei
Cytat:
możeby się udało zdjąć - choćby w kawałkach ten tynk z napisem?
Mikołaju! Napisy to Twój resort - nie znasz kogoś, kto móglby to ułatwić?

Grun, to niestety naprawdę fantastyczne, nie raz już rozmaiwałem z panami konserwatorami o znikajacych napisach, oni tylko rozkładaja ręce i mówią, że kiedy giną całe domy, nie czas płakać po napisach. Poza tym to by sie dopiero zrobiło, grupa zafascynowana przeszłością Gdańska walczy o zachowanie napisu "hitlerjugend" :!!:
Ale spróbuję pogadać...
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 3:39 pm   

Mikołaj napisał/a:
Cytat:
pozwolono nam zrobić odkrywkę napisu pod HJ - tam widoczne są jeszcze co najmniej dwa

na pewno Bäckerei

A ja tam widziałem chyba "Heinrich"
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 4:12 pm   

w którym miejscu?
jaby co tu są zdjęcia
 
Pietrucha 
onomasta-gangsta
Pietruszy


Dołączył: 07 Gru 2003
Posty: 1307
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 5:54 pm   

Cytat:
kiedy domy popadają w ruinę, po prostu się je rozbiera i nic na to nie da się poradzic



Wielka szkoda, Bezradność jest najgorsza :II . Teoretycznie mogliby wyremontować, ale się "miastu" nieopłaca :evil: .
_________________
Peter von Danzig
 
 
Marcin 


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 4244
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 9:38 pm   

Wiesz jaki jest główny problem ekonomii? "Ograniczoność zasobów i nieograniczoność potrzeb".
Tak jest i w tym przypadku. Miasto ma ograniczony budżet i jeśli ma wybrać pomiędzy remontem Bramy Wyżynnej, a remontem starej kamienicy (która wyróżnia się jedynie tym, iż widnieje na niej napis Hitlerjugend) - to chyba wynik jest łatwy do przewidzenia. Sad but true. Też bym chciał aby wyremontowano wszystko... Ale prawda jest taka, iż żyjemy w dość niezamożnym państwie.
Sytuację w wielu przypadkach mógłby zmienić prywatny właściciel (lub powstałe wspólnoty mieszkaniowe). Tylko niestety prawo mamy dość "socjalne" i potencjalny inwestor musiałby kupić zabytkową nieruchomość wraz z lokatorami (którzy niejednokrotnie latami zalegają z czynszem i doprowadzili budynki do ruiny) bez możliwości ich usunięcia... :II Aaa, rozpisałem się... :| Też mnie irytuje, że w wielu przypasdkach można oglądać agonię wielu budynków, a jedyną rzeczą którą można zrobić to - "pstryknąć kilka fotek". :(
_________________
Frakcja Miłośników Niewygodnych Kin
--------------------------------------------------------------------------
Až dojde moja poslední hodina, pochovajte mňa do bečky od vína
--------------------------------------------------------------------------
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 11:26 pm   

To chociaż, żebym wiedział kiedy się zamierzają zabrać za ten budynek - to pojadę i spróbuję chociaż... nie wiem zresztą co...
 
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sro Maj 26, 2004 7:46 am   

:lol: znaczy...trzeba ideę przenegocjować z Panią Marcinową ?? bo wsparcie obywatelskie to juz masz...!!! Szczegolnie, gdyby Ci weszło w nawyk takie dbanie o doinform FDG !!! co-gdzie-kiedy blizni ma nie przegapic....
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Sro Maj 26, 2004 9:32 am   

Mikołaj napisał/a:
w którym miejscu?
jaby co tu są zdjęcia


"Heinrich" widać na Twoich zdjęciach dosyć wyraźnie, nieco powyżej "HITLER". A "Bäckerei" z kolei nakłada się na "Jugend".
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Maj 26, 2004 5:05 pm   

Cytat:
"Heinrich" widać na Twoich zdjęciach dosyć wyraźnie, nieco powyżej "HITLER". A "Bäckerei" z kolei nakłada się na "Jugend".

to by oznaczało, że jest jeszcze kolejny, bo po lewej jest widoczna duża litera C/G
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Sro Maj 26, 2004 10:42 pm   

Cytat:
to by oznaczało, że jest jeszcze kolejny

Tak, szczególnie, że pod "Jugend" widać wyraźnie kilka liter. Zresztą poniżej "hitlera"
też. Jak widać jest to dom z "przeszłością". Szkoda, że zginie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk