Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
galeria sopockich pocztówek
Autor Wiadomość
kazik 


Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 158
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 1:05 pm   galeria sopockich pocztówek

Witam
Pierwszy mój wpis na tym forum, ale jakże radosny :D
Zapraszam was do przeglądnięcia unikatowej galerii sopockich pocztówek, która przed chwilą została opublikowana na stronie Sekcji Historyczno Eksploracyjnen TPS www.eksploracja.glt.pl W menu po lewej stronie szukajcie działu "sopockie pocztówki".
W krótce zostanie opublikowana druga część zbioru pocztówek.
pozdrawiam
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 1:07 pm   

A te znasz?
Sopockie pocztówki z Ameryki
 
kazik 


Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 158
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 1:09 pm   

hah. te pocztówki pochodzą z prywatnej kolekcji Zbigniewa Okuniewskiego. Wszystkie osobiście skanowałem :)
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 1:11 pm   

Te które są na stronach Biblioteki Kongresu USA? :wow:
 
kazik 


Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 158
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 1:16 pm   

nie. Mówię o tych co są na stronce TPSu. W tej chwili jest ich tam 107 szt. Niedługo będzie ich ponad 200 szt. Musiałem je po chamsku oznakować, ale można jeszcze na nich "coś" zobaczyć :hihi:
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Mar 09, 2005 12:37 am   

Świetna robota, imponująca kolekcja. Choć nie omieszkam wspomnieć, że to oznakowanie rzeczywiście jest takie, jak piszesz... nie mogłeś zrobić jakiegoś subtelnego watermarku?
Jak będziesz chciał to pewnie znajdziemy w swoich zbiorach trochę pocztówek, których nie masz, kilka na pewno znajdziesz też w wątku "pocztówki".
 
Marek Z 

Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 1753
Wysłany: Sro Mar 09, 2005 1:15 am   

Jestem pod wrażeniem stronki, bardzo ciekawa. :==
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Mar 09, 2005 9:32 am   

Piekna kolekcja, niektore ujecia widze pierwszy raz.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
kazik 


Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 158
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 8:21 pm   

dziś dorzuciłem jeszcze kilkadziesiąt szt. pocztówek do galerii. Razem jest tego 180 szt. Niestety właściciel tych pocztówek nie chce się wymieniać skanami lepszej jakości. No ale co się napatrzycie, to wasze :)
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 8:54 pm   

Trochę bardziej subtelny mógłby być ten napis na pocztówkach, ale po moim ostatnim przykrym doświadczeniu całkowicie to rozumiem. Też muszę oznakować zdjęcia na mojej stronie.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 8:58 am   

Przypominam sobie w tym miejscu wielkie huzia i "niezrozumienie intencji", kiedy sam oznaczyłem posiadane przeze mnie pocztówki "kopyrajtami" i zamieściłem je w ogólnodostępnym miejscu. Nigdy nie odmówiłem przesłania jakiegokolwiek skanu na priv. Reakcje były zgoła odmienne, niż teraz :wink: Czyżby coś się zmieniło w ocenie praw do skanów? :roll:
Ale koniec o tym, bo znowu ktoś przyczepi się, że to blabla. :hihi:
I coś dla Parker. Podniosłaś kwestię tajemniczego rozmnożenia się zagadek, a to w jednej z nich (mojej) było zdjęcie Zur Ostbahn, którego szukasz. :II
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 9:19 am   

Nie bardzo chcę do tego wracać, ale trzeba pewne rzeczy wyjaśnić. Po pierwsze kwestia treści znaku wodnego. Ty napiszałeś "copyright", do czego nie miałeś prawa, oni piszą "www.cośtam.pl", co oznacza miejsce gdzie są obrazki, do czego prawo mają.
Po drugie, oni zrobili to na otwartej dla wszystkich stronie, Ty zaś na prywatnym forum.
Nikt z miliardowej rzeszy użytkowników internetu nie może poczuć się dotkniętym, że się przed nim coś zabezpiecza. Co innego jeśli "zabezpieczasz" coś przed znajomymi, którzy mogą czuć się tym urażeni, co właśnie nastąpiło w moim przypadku i paru innych osób na forum również. :amen:
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 9:31 am   

rispetto napisał/a:

I coś dla Parker. Podniosłaś kwestię tajemniczego rozmnożenia się zagadek, a to w jednej z nich (mojej) było zdjęcie Zur Ostbahn, którego szukasz. :II


Zaraz poszukam - podnoszenie tematu nie jest chyba zabronione, jeśli się uważa go za istotny. Równie dobrze zdjęcie mogło się pojawić w temacie "zdjęcia i pocztówki", prawda?
czy mogłąbym poprosić, żebyś się na mnie nie obrażał i udostępnił mi je mejlem? Być może znajdzie się w artykule w Akademii, oczywiście podpisane, od kogo.
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 7:32 pm   

Moja prośba już nieaktualna.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk