Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jubileuszowa strona Politechniki
Autor Wiadomość
wrangla 
co to w ogóle jest za nick...


Dołączyła: 01 Gru 2004
Posty: 1220
Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 11:24 pm   

parker napisał/a:
...co wrażliwsze koleżanki pomykały na piechotę na ten angielski :wink:
dla zdrowia, dla zdrowia :mrgreen:
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 4:29 am   

OK, ale czy ktoś wybiera się na spotkanie absolwentów?
Ja mam inne wspomnienia z wydziału: wydymałka, hydro, elektra. Brrrr... :mrgreen:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Corzano Czw Kwi 28, 2005 8:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 8:49 am   

Ja w IO miałem chyba w 1989 r. ćwiczenia z socjologii :) Na jakimś wysokim piętrze.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 8:54 am   

"Goście" mieli (mają?) zajęcia na VIII p., z tego co pamiętam.
_________________
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 10:04 am   

Cytat:
"Goście" mieli (mają?) zajęcia na VIII p., z tego co pamiętam.

To był 1988 r. myślisz, że pamiętam?
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 10:50 am   

Sabaoth napisał/a:
To był 1988 r. myślisz, że pamiętam?

Pamiętasz Balbinkę, to czemu nie to? :mrgreen:
_________________
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 10:54 am   

Byłem prawie pewien, że to było na VII p.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 11:33 am   

Corzano napisał/a:
Sabaoth napisał/a:
To był 1988 r. myślisz, że pamiętam?

Pamiętasz Balbinkę, to czemu nie to? :mrgreen:


Bo na starość tak już jest z pamięcią... najlepiej się pamięta to, co było najdawniej :wink:
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Wto Maj 31, 2005 12:36 pm   

Jubileusz Politechniki

Świętują i świętują, przestać nie mogą :wink:
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Czw Cze 02, 2005 1:55 pm   

Uczelnia 100-letnia i 60-letnia

Cytat:
Już od dziś oglądać można wystawę zdjęć i innych materiałów związanych z powojenną historią uczelni. Na dziedzińcu gmachu głównego PG zgromadzono ponad 1200 eksponatów.

Jeśli ktoś ze zwiedzających odnajdzie swoją twarz na prezentowanych podczas wystawy zdjęciach, proszony jest o kontakt z pracownią historyczną PG, tel. 347 29 95
 
EwkaW 


Dołączyła: 04 Wrz 2011
Posty: 589
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 10:31 pm   Tablica pamiątkowa lub obelisk na terenie PG

Przyszło mi do głowy, że może tu rozwikłam zagadkę, która mnie męczy od lat. Dotyczy ona tablicy pamiątkowej (a może ciut innej formy, np. obelisku), co do której istnienia nie mam wątpliwości. Była usytuowana przy uliczce prostopadłej do ulicy Brackiej, którą wszyscy idący od strony wejścia głównego PG podążali do Bratniaka, albo gdzieś w tym rejonie. I był przed tą tablicą lub obeliskiem niewielki podest, być może nawet półogrodzenie z łańcucha. Wspomnienie związane z tym miejscem dotyczy Marca 68 i tak je opisałam we wspomnieniach z okazji 60-lecia PG.

Byłam na wiecu na Politechnice, pamiętam przemawiającego Bernasia, pamiętam, że był ze studentami rektor Bogucki i był nasz dziekan, prof. Otto. A zawsze i wszędzie obecny, prorektor Rydlewski gdzieś zniknął.
I bodaj następnego dnia znów wszyscy byliśmy na terenie uczelni, a jej bram strzegła, przed prowokatorami, studencka straż.
Byłam wtedy świadkiem incydentu, który zapamiętałam z uwagi na głównego bohatera. Na jednym z budynków PG była tablica pamiątkowa. Nagle, na schodach prowadzących do tej tablicy, pojawił się starszy pan ze skromną wiązanką kwiatów. Jakoś udało mu się niepostrzeżenie przejść przez bramę. Ale już studencka straż go zauważyła i dwóch chłopców grzecznie, ale stanowczo wzięło go pod ręce i nie zważając na próby wyjaśnień, wyprowadziło poza teren uczelni. Do złożenia kwiatów pod tablicą nie doszło.
Stałam nieopodal i obserwowałam uważnie to zajście, gotowa interweniować, gdyby studenci zachowali się nieodpowiednio wobec tego człowieka. Byłam chyba jedyną osobą w tym tłumie, która wiedziała, kim on jest.

Nazwisko tego pana pamiętam do dziś. Gorzej z tablicą, której dziś nie mogę znaleźć na terenie PG i której śladów szukanie, drogą przepytywania różnych osób, skończyło się, jak dotąd, niczym.
A przecież to zajście z pewnością miało miejsce.


Ten człowiek był nauczycielem związanym z przedwojennym Gdańskiem i chciał w ten sposób przypomnieć o marcowej rocznicy rozstrzelania w Stutthofie przedstawicieli Polonii Gdańskiej, w tym wielu nauczycieli.
Mnie nurtuje natomiast pytanie, co to była za tablica, co upamiętniała? Czyżby to wydarzenie?
Uwierzcie mi, że w 2005 obdzwoniłam sporo osób z PG, moich rówieśników i w pobliżu, ale nikt nic nie pamiętał, choć bardzo się starali mi pomóc.
Może więc tutaj, gdzie sporo "wzrokowców" ktoś sobie przypomni? A może trafi się jakiś świadek tego zajścia? Był nas spory tłumek wtedy w tym miejscu.
 
Adamdownunder 
Adam K


Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 699
Wysłany: Wto Kwi 09, 2019 1:45 pm   

Prowadzę pewne poszukiwania i interesuje mnie materiał zawarty w niemieckiej książce z 1954 roku “1904 – 1954 Technische Hochschule Danzig”.
Czy ktoś z Was ma do niej dostęp i zna jezyk niemiecki aby coś tam dla mnie sprawdzić?

THD.jpg
Plik ściągnięto 8601 raz(y) 48,44 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk