Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jarmark Dominikański
Autor Wiadomość
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 11:21 pm   

kwidzin napisał/a:
(cała wypowiedź, którą skracam w cytowaniu z przyczyn technicznych :P

Nic dodać, nic ująć.
_________________
da, da, da...
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pią Sie 12, 2011 8:03 pm   

Ja w tym roku nawet nie zaszedłem na Jarmark chociaż byłem wtedy w Gdańsku (nie liczę wyjścia z córkami na Mariacką i Św. Ducha). Już od dłuższego czasu ceny gdańskich pamiątek kwalifikują się raczej na listy dziwów i wynaturzeń. Zresztą podobnie ma sie sprawa z innymi "antykami", po drugiej stronie jeziora Wschodniego ceny zdecydowanie bardziej przystępne. Chociaż trudniej tu o pamiątki z Gdańska. Te kupuję na aukcjach ale nie na Allegro i w różnych antykwariatach ale nie polskich.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
TOMB 


Dołączył: 23 Lis 2004
Posty: 359
Wysłany: Sob Paź 15, 2011 11:16 am   

Orabiając zaległości na Forum:
BillyBoy napisał/a:
u jednego sprzedawcy widziałem średnio rzadką kartkę z Pruszcza Gd. sprzed I WŚ. Liczył sobie za nią 500,00 PLN U innego widziałem równie starą kartkę z Nowego Stawu. Chciał "tylko" 150,00, ale widoczek przedstawiał jedynie brzeg strumyka, zero zabudowy. Rekordzistą był natomiast zawodnik z widokówką z Kałdowa. Za, bagatela, 1000 (tysiąc) złotych.

kwidzin napisał/a:
za notgeldy Kwidzyna dostępne na Allegro w cenie ok. 15 zł pewien handlarz zawołał 110 zł twierdząc, ze to i tak tanio
kwidzin napisał/a:
teraz mamy do czynienia z zawodnikami, którzy na sam dźwięk słowa Danzig/Gdańsk osiągają satysfakcję seksualną i do ceny dopisują zero. Nie dotykaj, nie patrz, nie zawracaj głowy. Poza tym odnoszę wrażenie, że nie mało oferowanego towaru, jeszcze do niedawna spoczywało w grobach poprzednich właścicieli.


Święte słowa. Interesuję się głównie pocztówkami. Ceny na Jarmarku nie przystają nawet do cen osiąganych na aukcjach; gdzie pocztówki określane jako "wyjątkowy rarytas kolekcjonerski" (rzadkie ujęcie, nietypowy temat ale głównie dodatkowy okolicznościowy stempel) przekraczają ceny 1000 PLN. A spróbujcie się targować.... W najłagodniejszej formie usłyszycie; nie podoba się to nie kupować. Mój znajomy numizmatyk zna większość tego środowiska handlarzy i wprost mi powiedział w jaki celu się tam pojawiają. Pierwsze dwa dni to finalizowanie między sobą transakcji wcześnie umówionych "wirtualnie" a reszta dni do końca Jarmarku to czekanie na bogatego jelenia który nie do końca się zna a konieczni9e chce mieć coś gdańskiego. Ew. skupowanie od tzw. "frajerów" tzw. "fantów" na zasadzie: to nic nie warte... no dam na flaszkę (zależy od wyglądu upłynniającego). Po wcześniejszym przejrzeniu handlarz wie że w stosie pospolitych rzeczy jest jedna perełka za którą zgarnie od kilku do kilku dziesięciu razy więcej niż zapłacił. Oczywiście pełna pokerowa twarz i na zasadzie robienia łaski "bo i tak nikt ci nie da za to więcej". Podobnie jest z kupowaniem od handlarzy. Są perfekcyjni w określaniu potencjalnego klienta: ubiór, stopień zainteresowania konkretnym przedmiotem, sposób wysławiania się ( czy znawca tematu). W ciągu kilku sekund cena potrafi poszybować w górę kilkukrotnie. Poza tym jak zauważył "przedmówca" to wszystko nie są kolekcjonerzy tylko handlarze albo kopacze-handlarze. Główne ich zajęcie to chodzenie z wykrywaczami w ciekawych miejscach (cynk za wskazanie takiego też może nieźle kosztować) i wydobywanie tego co przeoczyli wywożacy gruz czy ziemię itp. A z tymi grobami poprzednich właścicieli przedmiotów.... nie zdziwiłbym się po tym co opowiada czasem ten mój znajomy.
_________________
"(...) lecz ta jedyna której strzeże
liczba najbardziej pojedyńcza
jest tutaj gdzie cię wdepczą w grunt
lub szpadlem który hardo dzwoni
tęsknocie zrobią spory dół"
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Nie Paź 16, 2011 2:14 am   

TOMB napisał/a:
A spróbujcie się targować.... W najłagodniejszej formie usłyszycie; nie podoba się to nie kupować.

A spróbuj takiemu zasugerować, że to co sprzedaje to fals, albo że ceny ma z kosmosu... :hihi: Raz mało brakowało, a zostałbym zlinczowany (sprzedawca był z kolegami), bo ośmieliłem się spytać, czy "poza tymi kopiami ma pan jeszcze coś gdańskiego". Obawiam się, że gdyby nie moja nie najskromniejsza postura, to na słownych wyzwiskach by się nie skończyło.

TOMB napisał/a:
Ew. skupowanie od tzw. "frajerów" tzw. "fantów" na zasadzie: to nic nie warte...

Metoda, na którą często łapią - wystawiają ciekawy fant, a na pytanie kupującego odpowiadają, że to nie do sprzedania, tylko "na wymianę". Oczywiście fant wystawiają "na wabia", w nadziei, że trafią "jelenia", który powie: "a wie pan, mam takie podobne, za ile pan by kupił?".
_________________
da, da, da...
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Nie Paź 16, 2011 11:48 am   

Ja kiedyś dla podpuchy pokazałem pocztówkę z lożą "Zum siegenden Licht". Usłyszałem: eeee, znany motyw, mogę dać za to ze 30 zł :haha:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
jacekp1313 

Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 4
Wysłany: Wto Sie 14, 2018 8:26 am   

Sorki za odgrzewanie kotleta, ale innego wątku o Jarmarku nie znalazłem.

Jak to jest z numeracją? W mediach trąbia o 758 Jarmarku, a przeciez powinien to być 727 (zakładając, że przerwa obejmowała lata 1940-1971). Chyba, że w przeszłości też zdarzały się okresy "bezjarmarkowe" - czy ktoś cos o nch wie?
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Wto Sie 14, 2018 2:34 pm   

Oczywiście, że się zdarzały.
Rzetelna informacja jest w Gedanopedii https://www.gedanopedia.p...5%9AW._DOMINIKA

BTW skąd masz informację, że w latach 1940-44 nie organizowano Dominika?
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk