Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Cyrk Carl Althoff, 1974 rok
Autor Wiadomość
Martino 


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 490
Wysłany: Czw Sty 26, 2012 9:56 pm   

roko napisał/a:
A przy okazji tej dyskusji o cyrku Carla Althoffa, to bilety miały wykupione chyba wszystkie zakłady pracy w Trójmieście i nie tylko, oczywiście przy pomocy działów socjalnych choc i tak zdaje się skrócono pobyt o dzień lub dwa.


dziwne... dołożyli do działalności w RWPG? To w końcu "przedsiębiorstwo" działające na warunkach rynkowych. O ile mi wiadomo (a wiele mi wiadomo w tym tamacie), żadna firma "zagraniczna" w tamtym czasie nie była na pograniczu "zero minus" we współpracy z Demoludami.
_________________
"Nie ufać myślicielom, których umysły wprawia w ruch dopiero cytat"
Emil Cioran — Zeszyty 1957-1972
 
Colonel 

Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 184
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 8:39 am   

Martino napisał/a:
dziwne... dołożyli do działalności w RWPG? To w końcu "przedsiębiorstwo" działające na warunkach rynkowych. O ile mi wiadomo (a wiele mi wiadomo w tym tamacie), żadna firma "zagraniczna" w tamtym czasie nie była na pograniczu "zero minus" we współpracy z Demoludami.

Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi?
- czemu mieliby dołożyć?
- czemu "przedsiebiorstwo", a nie przedsiebiorstwo?
- czemu "zagraniczna", a nie zagraniczna?
- co rozumiesz przez to pogranicze we spółpracy...itd?
_________________
Polemika z durniem albo chamem jest bezcelowa, najpierw ściągnie cię na swój poziom, a potem pokona doświadczeniem.
Colonel

www.armator-i-skipper.pl
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 10:40 am   

No1 napisał/a:
w 1977 albo 8-mym była duża wystawa Bremy albo Hamburga. Na jednym z paneli było o tym, jak po pracy Hamburczycy (Bremeńczycy) szli się odprężyć, zaznać trochę rozrywki i kultury. Temat był ilustrowany pokaźnym fotogramem striptizerki z jakiegoś variete. Niezła propozycja dla stoczniowców Gdańska właśnie zajętych budowaniem i umacnianiem socjalizmu :haha:

Byłem na tej wystawie, na 100% chodziło o Hamburg, jakbym pogrzebał, to nawet jakiś folderek jeszcze powinien być w domu :)
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
lupi 

Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 129
Wysłany: Nie Mar 12, 2017 1:22 pm   

Cytat:
Jako bodajże pięciolatek byłem w Tej Hali z okazji zabawy karnawalowej (gwiazdkowje) dla dzieci stoczniowcow. Był koncert cąłje orkiestry, a piosenki śpiewał bodajże Jerzy Polomski. Potem była zabawa dla dzieci z Św Mikołajem - wtedy jeszcze z tiarą i pastorałem.
_________________
........
 
Rysio 

Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 117
Wysłany: Pią Mar 17, 2017 7:07 pm   Re: Jak cyrk, to cyrk.

stanalex napisał/a:
W latach sześcdziesiatych ubiegłego stulecia estradowym centrum Gdańska była hala Stoczni Gdańskiej.Właściwie wszystkie wieksze imprezy pod dachem tam się odbywały.
Przed przebudową i przystosowaniem do imprez sportowych miała wznoszącą się prawie pod sufit amfiteatralną widownię.Z tamtych czasów oprócz I Festiwalu Piosenki pamiętam koncerty muzyczne ówczesnych gwiazd: Sachy Distela,Marino Mariniego/ tego od "Nie placz kiedy odjadę.../.Byłem na nich z rodzicami.Ale najwieksze wrażenie zrobiło przedstawienie cyrkowe reklamowane bodajże jako "Cyrk Szwedzki".Oprócz zwykłych numerów na arenie- w pewnym momencie napełniono ją wodą, w której baraszkowały tresowane foki.Na koniec na zamrożonej płycie sceny pojawili się łyżwiarze a fontanna pulsowała w takt muzyki tzw organów kinowych.Czy ktoś to pamięta?


Wróciłeś mi wspomnienia. Z pewnością to był właśnie Cyrk Szwedzki. Początek lat '60-tych. Zapamiętałem jako traumatyczne oczekiwanie na spóźniający się tramwaj-trójkę na przystanku przed wyjazdem z Targu Drzewnego w prawo na Waly. Tak na przeciwko obecnego PZU.
Były te foki. Był zabytkowy samochód na arenie. Pakowali się klauni do niego. Jeden rzucił wielką walizkę na dach, walizka przeleciała, drugi nie złapał-się przewrócił i krzyczał. Ja siedziałem w tym miejscu bliziutko i się spłakałem.
Hipermnezja)))
_________________
Telimeny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk