Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Hala Targowa na sprzedaż?
Autor Wiadomość
princessita 

Dołączyła: 27 Lis 2005
Posty: 441
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 8:02 am   

Nowy konserwator zbiegł się z informacja u mnie ze sprzedaje się Hala Targowa w Gdańsku, maja ja rozwalić dla przyszłościowej biedronki czy podobnego tworu? Czy to znaczy ze podłoga w hali tez idzie do wyburzenia?
Staram się nie przejmować tym ze Gdansk idzie po drodze burzenia zabytków. Nie wyobrażam sobie wieżowców na ulicy Długiej. Ale ja jestem tylko mieszkańcem tego miasta i po trosze badaczem i najmniej ważne jest moje zdanie ale chyba kość przekracza jakieś granice przyzwoitości.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 8:24 am   

Ale co widzisz nieprzyzwoitego w tym, że właściciel zabytku wystawia go na sprzedaż? 8O
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 12:02 am   

Nie no, czasy są jakie są. Ale póki co ewentualnego nabywcę obowiązuje to samo prawo, jakie wiąże ręce obecnemu właścicielowi.
Wojewódzki Konserwator Zabytków nie ma nic do obrotu nieruchomościami na terenie województwa. Jeżeli masz pałac albo obraz i chcesz to sprzedać, to to robisz. :???:
_________________
Poldergeist
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 12:19 am   

Jak na razie, obiło mi się o uszy, że dotychczasowy właściciel Hali chciałby ją sprzedać. Nie słyszałem natomiast, żeby Jeronimo Martins Polska SA zgłaszało zainteresowanie jej kupnem.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
princessita 

Dołączyła: 27 Lis 2005
Posty: 441
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 8:14 am   

Rozumiem ze Hala Targowa jest dobrem publicznym? Co znaczy, ze każdy mieszkaniec, turysta moze z niej korzystać przynajmniej ja to tak rozumiem. Właściciel moze zburzyć i wybudować w tym miejscu toalety ale chyba są jakieś zasady czy już ich nie ma? Mam na myśli dobro ogólne i społeczne, nie wystarczy w jedna niedziele wrzucić grosik na Owsiaka ale myślec o tym przez cały czas. Skoro takie jest podejście władz miasta i urzędników to moze należy przestać się użalać nad dawnymi zdjęciami Gdańska i podziwiać nowe twory.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 9:02 am   

princessita napisał/a:
Skoro takie jest podejście władz miasta i urzędników to moze

Przepraszam, ale nie rozumiem. Jakie???

Cytat:
należy przestać się użalać nad dawnymi zdjęciami Gdańska

A tu się w pełni zgadzam. Od dawna uważam, i staram się ten pogląd propagować, że użalanie się nad dawnymi zdjęciami Gdańska to niezbyt sensowne zajęcie, które często prowadzi na manowce :P
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 9:26 am   

Obiektu zabytkowego nie można ot tak sobie rozebrać. Procedury opisują dwie ustawy - :arrow: Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i :arrow: Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane . Obie wymagają decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zezwalającej na rozbiórkę i procedury ścigania tych, którzy prawo łamią. W skrajnych przypadkach WKZ może wnioskować o pozbawienie prawa własności do zabytku właściciela drastycznie naruszającego zapisy wspomnianych ustaw.
W praktyce różnie to wygląda. Wystarczy wspomnieć Zakłady mięsne w Gdańsku czy losy domu podcieniowego w Żuławkach. Ale np. konserwator łódzki nakazał odbudowę podpalonej willi na atrakcyjnej działce w Łodzi.
_________________
Poldergeist
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Czw Sty 12, 2017 8:36 am   

Brak chętnych na Halę Targową w Gdańsku
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk