Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
7. Pestalozzischule (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4)
Autor Wiadomość
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Czw Kwi 20, 2006 11:17 am   7. Pestalozzischule (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4)

Jak w temacie.
_________________
Blog z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu

...oraz o Żabiance :)
 
Wrzeszczak 


Dołączył: 07 Lis 2004
Posty: 222
Wysłany: Sob Maj 13, 2006 6:02 pm   

Rowniez korekta wczesniejszych losow budynku. Po przeksztalceniu dwojki w liceum - w lewym skrzydle ( patrzac od ulicy Pestalozziego ) znalazla sie SP 33. Do niej skierowano w roku 68 lub 69 czesc uczniow z Marchlewskiego (to wlasnie chyba byla 17ka ) w zwiazku z oddaniem budynku dla celow tworzacego sie UG. Po likwidacji SP 33 w skrzydle tym znalazlo miejsce X LO.
I jesli juz mowimy o szkolach to zapomnieliscie dodac, ze w budynku przy K. Marksa ( obecnie Hallera) przez wieksza czesc jego powojennych dziejow miescila sie szkola podstawowa nr 18
 
gargoyle dfl 
Mottlauspucker


Dołączyła: 11 Kwi 2005
Posty: 926
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 5:40 pm   

Cytat:
I jesli juz mowimy o szkolach to zapomnieliscie dodac, ze w budynku przy K. Marksa ( obecnie Hallera) przez wieksza czesc jego powojennych dziejow miescila sie szkola podstawowa nr 18

Nie wiem dokladnie w ktorym miejscu byla 18-tka ale przy K.Marksa na wysokosci Leczkowa byla 28
_________________
"...robala co mnie zzera wciaz zalewam sam..."
 
 
Hochstriess 
von Hochstriess

Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 834
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 2:13 pm   

"Dziesiątke" to jest X LO utworzono z czesci IV LO w Nowym Porcie od razu na Przymorzu, na Jagiellonskiej (wtedy jeszcze Lumumby).W lewym skrzydle budynku przy ul.Pestalozziego bylo Studium Nauczycielskie (mozliwe,ze razem z podstawowka,nie pamietam) a to nowe liceum to na pewno XIX.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 3:44 pm   

Furya napisał/a:
W lewym skrzydle budynku przy ul.Pestalozziego bylo Studium Nauczycielskie (mozliwe,ze razem z podstawowka,nie pamietam) a to nowe liceum to na pewno XIX.

Jak ja zaczynałem uczęszczać na Pestalozziego (coś circa 1984) to w lewym skrzydle było Studium (a może Liceum? :hmmm: ) Wychowania Przedszkolnego, potem (przed 1988?) przemianowane na Studium - a może Liceum? - Nauczycielskie. Podstawówek, guminazjów ani innych szkół dla młodzieży młodszej w tych czasach już tam na pewno nie było.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Martino 


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 490
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 9:28 pm   

pumeks napisał/a:
Furya napisał/a:
W lewym skrzydle budynku przy ul.Pestalozziego bylo Studium Nauczycielskie (mozliwe,ze razem z podstawowka,nie pamietam) a to nowe liceum to na pewno XIX.

Jak ja zaczynałem uczęszczać na Pestalozziego (coś circa 1984) to w lewym skrzydle było Studium (a może Liceum? :hmmm: ) Wychowania Przedszkolnego, potem (przed 1988?) przemianowane na Studium - a może Liceum? - Nauczycielskie. Podstawówek, guminazjów ani innych szkół dla młodzieży młodszej w tych czasach już tam na pewno nie było.


Masz rację.. po lewej było Sudium Nauczycielskie, po prawej II LO. Pamiętam jako przedszkolak "wycieczkę" do studium (chodziłem do przedszkola na Krzemienieckiej) a potem, późno potem, 4 lata II LO
_________________
"Nie ufać myślicielom, których umysły wprawia w ruch dopiero cytat"
Emil Cioran — Zeszyty 1957-1972
 
stempel2 

Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 13
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 4:16 pm   

Martino napisał/a:
pumeks napisał/a:
Furya napisał/a:
W lewym skrzydle budynku przy ul.Pestalozziego bylo Studium Nauczycielskie (mozliwe,ze razem z podstawowka,nie pamietam) a to nowe liceum to na pewno XIX.

Jak ja zaczynałem uczęszczać na Pestalozziego (coś circa 1984) to w lewym skrzydle było Studium (a może Liceum? :hmmm: ) Wychowania Przedszkolnego, potem (przed 1988?) przemianowane na Studium - a może Liceum? - Nauczycielskie. Podstawówek, guminazjów ani innych szkół dla młodzieży młodszej w tych czasach już tam na pewno nie było.


Masz rację.. po lewej było Sudium Nauczycielskie, po prawej II LO. Pamiętam jako przedszkolak "wycieczkę" do studium (chodziłem do przedszkola na Krzemienieckiej) a potem, późno potem, 4 lata II LO



ja do 33 chodziłem do roku72 wtedy nastąpiła likwidacja szkoły poprzerzucano nas po okolicznych szkołach , mi przypadła 49 pamietam że rok szkolny 72/73 był przechlapany po pięć klas rocznikowych w szkole mi przypadła klasa 5e- uczniów blisko 30. godziny zajęć od 13 do 19
_________________
stempel
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Sro Wrz 16, 2015 3:01 pm   

Ciekawostka z allegro :D
http://allegro.pl/gdansk-...5672093491.html
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Miro 


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 2094
Wysłany: Czw Paź 15, 2015 5:19 pm   

Dodam takie zdjęcie Pestalozzischule.

Miro
_________________
www.olszynka-walddorf.cba.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk