Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Fortyfikacje Biskupiej Górki
Autor Wiadomość
zenongda 

Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: Czw Cze 11, 2015 11:43 am   Fortyfikacje Biskupiej Górki

Witam.
Od dawna planuję zwiedzić Biskupią Górkę, najbardziej interesują mnie fortyfikacje.
Interesują mnie bastiony: ostrroróg, czujność, pośredni i zbawiciela.
Byłem tam kilka razy, chodziłem, szukałem i ... nic.
W internecie jest bardzo malo informacji, sa te obiekty oznaczone na wikimaps - http://wikimapia.org/#lan...637061&z=16&m=b ale to mi niewiele daje, ciezko znalezc zaznaczony obiekt miedzy drzewami. Znalazlem tez jakis stary magazyn w internecie w pliku PDF, byly tam zdjecia tych bastionow, ale czasopismo bylo stare z lat 90.
Ludzie na biskupiej górce nie sa chetni do pomocy - przeciwnie, przeganiano mnie stamtad dwa razy jak pytałem o coś.
Policja też mi odradziła tam buszowac i fotografowac bo czesc terenu jest "ich".

Jak tak patrze na ta mape podana wyzej przezemnie, to CHYBA udalo mi sie odnalezc Bastion Ostrorog (na przeciwko ul Biskupiej 24c) maly ceglany budynek, a za nim jest parking policji i szlaban.
Chyba tez udalo mi sie znalez Maly Fort lub Lunete, przy ul Kolonia Studentow, obok jest jakis serwis samochodowy...
Znalazlem tez jakis obiekt zamurowany w lesie u podnoza Biskupiej Gorki w lesie ale bardziej od strony ul Stoczniowcow... nie wiem co to za obiekt (moze Rawelin?).

Czy moglby mi ktos opisac jak dla debila, jak odnalezc bastion zbawiciela oraz posredni?
Czy one w ogole sa dostepne, czy ogrodzone drutem kolczastym i zajete przez policje?
Moze ktos zrobi print screena i w paincie wyznaczy trase jak dojsc do tych bastionow, malego fortu, lunety i rawelinu? :)
Biskupia Gorka to jedyna czesc historycznego Gdanska ktorej nie udalo mi sie zwiedzic, wiec zalezy mi na tym obejrzec tam wszystko co jest dostepne.
Z gory dzieki!
 
Dana 

Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 263
Wysłany: Czw Cze 11, 2015 2:09 pm   

Na początek poczytaj sobie portal biskupiagorka.pl. Masz tam na dzień dobry wykaz darmowych spacerów z przewodnikiem (może któryś idzie na fortyfikacje, bo każdy omawia i oprowadza na swój sposób), a w zakładce Historia sporo ciekawych linków. W galerii jest dużo zdjęć fortyfikacji. Spacer po fortyfikacjach, które niewprawnemu oku trudno dostrzec wśród drzew, już niestety był 06.06.2015, ale 18.06 w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej o 18,30 odbędzie się wykład o fortyfikacjach BG. Wstęp wolny.
Dużo zdjęć i informacji znajdziesz też na tym Forum. Wpisz w Szukaj Biskupia Górka.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk