Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Historia gościnności na Kaszubach
Autor Wiadomość
meteora 

Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: Sro Kwi 01, 2015 9:01 pm   Historia gościnności na Kaszubach

Witam!

Zakładam taki temat, gdyż poszukuję wszelkich informacji historycznych (historii najstarszej, jak i najnowszej) na temat początków i rozwoju bazy noclegowej na terenie Kaszub. Temat mogę zawężyć do samego hotelarstwa na Mierzei Helskiej, chyba że informacji będzie mało, wtedy interesowałby mnie cały obszar Kaszub, jednakże myślę że sama Mierzeja wystarczy ;)

Dane historyczne; rozwój, ilość, jakość, od czasów najstarszych po czasy współczesne :)

Zapraszam do dyskusji :)
 
vwsmok 


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 5
Wysłany: Pią Kwi 10, 2015 11:22 am   

Co do Helu to proponuję poszukać pierwszej części (następnych jeszcze nie ma) Tryptyku helskiego Mirosława Kuklika.

Wpis zawierał lokowanie produktu ;-)
 
meteora 

Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 9:19 pm   

Dzięki za informacje :) ciężko mi jednak zdobyć to wydawnictwo, gdyż musiałbym je zamówić i musiałoby do mnie dotrzeć, pewnie pocztą... W najbliższym czasie nie wybieram się na Hel, a mam tam daleko :) więc zależy mi na czasie i jak najmniejszych kosztach. A może ktoś z forumowiczów jest w posiadaniu tego wydawnictwa i mógłby udostępnić skany części, które zawierałyby poszukiwane przeze mnie informacje? ;)

Interesujący temat znalazłem też w "Zapiskach Puckich" nr. 10/2011:
Kos-Dąbrowska B., Turystyczna baza noclegowa w Helu w latach 1945-1989
ale także z tym materiałem mam podobny problem. Szukałem wersji pdf, ale nie ma...
 
meteora 

Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: Pią Maj 15, 2015 9:24 pm   

Artykuł z "Zapisków Puckich" udało mi się zdobyć, jest dość wyczerpujący, szkoda tylko, że ogranicza się do samego Helu... pytałem też bibliotek lokalnych (mail do Helu, Jastarni, Władysławowa, Pucka), albo brak odpowiedzi albo odpowiedź "nie mamy". Musi coś być, choćby w jakiś monografiach, nie wierzę, że nie ma pozycji które ukazywałyby historię tych ziem.
Tryptyk Helski już upolowałem, jest w drodze :D jeśli nie znajdę w nim tego, czego szukam to myślę, że i tak będzie to cenny nabytek ;)

Teraz jakimś cudem muszę znaleźć rozwój turystyki w Jastarni, Chałupach, Władysławowie i Pucku (i powstające w związku z tym obiekty noclegowe). Ktoś pomoże? :)
 
meteora 

Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: Pon Cze 08, 2015 11:46 am   

Jest ktoś w posiadaniu starych przewodników turystycznych o półwyspie, w których byłaby mowa o tym gdzie można nocować? Chodzi o lata 90 i wcześniej
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk