Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamy nowych użytkowników!
Autor Wiadomość
jsyrek 

Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 06, 2014 7:02 pm   Hello World

Witam :) ,
urodziłem się w Szczecinie ( to takie miasto gdzie został zbudowany SS Sołdek 8)) ),
w Gdańsku jestem jedynie gościem ale wiążą mnie z tym miastem same dobre wspomnienia.
Lubię też czasem zagłębić się w niektóre wątki historyczne a pod tym względem Gdańsk jest bardzo ciekawym tematem. Zajmuję się też fotografią lotniczą, a jeśli znajdzie się na to miejsce to w swoim czasie z chęcią podzielę się kilkoma z moich prac, pozdrawiam wszystkich.
/Jarek
 
mgrmaslanka1 

Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 1
Wysłany: Sro Lis 19, 2014 6:02 pm   

Czołem! :)
 
pieslaw 

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 19
Wysłany: Sro Lis 19, 2014 8:55 pm   Re: Hello World

jsyrek napisał/a:
Witam :) ,
urodziłem się w Szczecinie ( to takie miasto gdzie został zbudowany SS Sołdek 8)) ),
w Gdańsku jestem jedynie gościem ale wiążą mnie z tym miastem same dobre wspomnienia.
Lubię też czasem zagłębić się w niektóre wątki historyczne a pod tym względem Gdańsk jest bardzo ciekawym tematem. Zajmuję się też fotografią lotniczą, a jeśli znajdzie się na to miejsce to w swoim czasie z chęcią podzielę się kilkoma z moich prac, pozdrawiam wszystkich.
/Jarek

Drogi Jsyreku, z tym stwierdzeniem, że s/s Sołdek został zbudowany w Szczecinie to Ci się co nieco postosunkowało. Odsyłam Cię do: http://pl.wikipedia.org/wiki/SS_So%C5%82dek

A do Szczecina mam spory sentyment - w tatach 1953-1955 odbywałem zasadniczą służbę wojskową w piątym Kołobrzeskim w Alei Wojska Polskiego.

pieslaw
_________________
pieslaw
 
pietiaschka 

Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 1
Wysłany: Sro Lis 26, 2014 10:43 pm   

Witam wszystkich użytkowników tego ciekawego forum. To istna kopalnia wiedzy. Z chęcią zagłębię się w Wasze zapisy.
Pozdrawiam,
pietia
 
jajowski 
jajowski

Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 04, 2015 1:44 am   

Witam... w końcu tu dotarłem na forum po pewnym czasie obserwacji i bardzo ciekawych info stąd... Postaram się aktywnie uczestniczyć choć wiedza niektórych osób przyprawia mnie o kompleksy że tak mało wiem o moim kochanym Gdańsku... Pozdrawiam
 
 
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Nie Sty 04, 2015 10:16 am   

jajowski napisał/a:
że tak mało wiem o moim kochanym Gdańsku...

Czlowiek sie uczy cale zycie. :???:
 
m@rek 
m@rek

Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 47
Wysłany: Sob Sty 10, 2015 3:05 pm   

Witam!
Jako to pierwsza oficjalna wizyta na forum chciałbym się przedstawić. Na imię mam Marek. Urodziłem się i mieszkam w Gdańsku od ponad 60'ciu lat (dokładnie od 12 kwietnia 1954 roku). Przez pierwsze 21 lat mieszkałem na Siedlcach (Schidlitz), następne 23 lata na Suchaninie a obecnie osiadłem w Matemblewie. Od ładnych kilku tygodni przeglądam forum i usilnie poszukuję zdjęć z Siedlec/Siedlic/Schidlitz z okresu przedwojennego i mojego dzieciństwa. Dokładnie ul. Katuska i J. Ch. Paska.
Pozdrawiam!
 
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Sob Sty 10, 2015 4:50 pm   

m@rek napisał/a:
(dokładnie od 12 kwietnia 1954 roku). Dokładnie ul. Katuska i J. Ch. Paska.
Pozdrawiam!

Marek, my z rodzina i zaprzyjaznionymi kolezankami i ich dzieci, na przelomie roku 1950 spotykalismy sie na Mszy Sw. w Sw. Franciszka i dalej szlismy do Matemblewa.
Tam gralismy w pilke, jedlismy. Bylo zawsze okolo 20 osob. Dorosli mowili po niemiecku, mlodziez i tak i inaczej...
To byly mile czasy. :D
 
m@rek 
m@rek

Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 47
Wysłany: Sob Sty 10, 2015 5:42 pm   

Właśnie od Niemców rodzice mojej żony kupili działkę w Matemblewie. Wtedy to była wieś. Teraz w pewnym sensie również :wink:
 
fotografior 

Dołączył: 17 Sty 2015
Posty: 2
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 8:43 pm   

Witam, Panów i Panie :D
_________________
~ Nigdy nie lubię jak ktoś mówi mi że źle piszę r. przyklady, bo najłatwiej jest mówić, a najgorzej jest robić samemu! ~
 
kamilaklos34 

Dołączyła: 19 Lut 2015
Posty: 1
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 1:49 pm   

Witam wszystkich forumowiczów, jestem Kamila. Mieszkam w Gdyni jednak całe dzieciństwo mieszkałam w Gdańsku i kocham to miasto! Przeniosłam się do Gdyni ze względu na pracę i wygodę, nie chciało mi się każdego dnia dojeżdżać. ;)
Pozdrawiam.
 
meteora 

Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: Sro Kwi 01, 2015 9:42 pm   

Witam wszystkich :) choć pochodzę z południa Polski (niestety) to jednak przynajmniej raz w roku bywam na wybrzeżu, szczególnie w rejonie Gdańska :) bardzo bogata i ciekawa jest historia tego regionu. Osobiście interesuje mnie turystyka, w szczególności pod kątem jej rozwoju, więc bardzo często duże znaczenie w tym odgrywa historia :) dlatego tu też dotarłem, chętnie dowiem się czegoś nowego i nauczę ;) wcześniej czasami zaglądałem tutaj na forum ;)

tak bardziej szczegółowo to mam sentyment do Mierzei Helskiej i dziedzictwa oraz kultury morskiej.

no to chyba tyle tytułem przywitania ;)
 
banan354 

Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 11:20 pm   

Witam wszystkich kolegów i koleżanki:)
Bardzo zainteresowała mnie historia Gdańska, chociaż nie jestem z pochodzenia Gdańszczaninem.. ;) Jednak już od najmłodszych lat Gdańsk przyciągał mnie do siebie, a to doprowadziło do tego, że sprowadziłem się tu na stałe ;)

Pozdrawiam! ;)
 
SarenkaKan 

Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: Wto Cze 30, 2015 11:08 pm   

Dzień dobry wieczór wszystkim :) Jam z Gdańska, chociaż nie od zawsze. Ot, ciekawski itp. itd :) )
 
Sirene 

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 1
Wysłany: Czw Lip 16, 2015 7:11 pm   

Witam pięknie wszystkich
_________________
Czesław
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk