Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Słodownia w Nowym Stawie rozkradana i niszczona !
Autor Wiadomość
neuteich 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 40
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 8:44 pm   Słodownia w Nowym Stawie rozkradana i niszczona !

25 lat "Wolności Solidarnościowej" i totalnej degradacji zabytków przemysłowych w Polsce.
Szczególnie widocznej na przykładzie Słodowni w Nowym Stawie...
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3888
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 12:39 am   

Odpuść sobie polityczne wycieczki.
Proszę. :zgooda:
Kasujemy je bez względu na to, w którą stronę zmierzają. :%
Powiedz albo pokaż coś więcej. Jeżeli uważasz, że jest o co kruszyć kopie, to zrób to.
Konserwator Chmielewski powstrzymał ostatnio dewastację jednej z linii kolejki żuławskiej.
Znaczy to tyle, że się da, jak się chce. :wink:
_________________
Poldergeist
 
neuteich 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 40
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 9:16 pm   

... chodziło mnie jedynie o to,iż jak za PRL "zniszczono" dworek bądź dwa to krzyk (słuszny),a jak od 25 lat niszczy się "wszystko" dokoła to cisza... Tyle w temacie polityki, od której nie da się uciec... nic się samo nie dzieje. A wracając do Słodowni, na dziś tylko do wyburzenia.
 
neuteich 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 40
Wysłany: Pią Mar 28, 2014 9:29 pm   

... co do zachowania kolejki wąskotorowej w NDG. Problem z tym, iż szeroki tor Szymankowo- Nowy Dwór Gd. zostanie rozebrany... co oznacza koniec kursów Grudziądz- Stegna...
... A słodownia w coraz gorszym stanie...
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3888
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 12:25 am   

Nie marudź. :wink: Weź się do roboty albo daj na mszę. Chyba nie do końca jest tak źle, jak to widzisz. :arrow: Naduś sobie. Nowy Staw jest dzisiaj zupełnie innym miastem niż był jakieś piętnaście lat temu. Skala inwestycji w miasteczku jest godna podziwu. :)
_________________
Poldergeist
 
neuteich 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 40
Wysłany: Pią Kwi 11, 2014 9:08 pm   

Dostojny ja tu żyję!!! Jest coraz gorzej, miasteczko się kurczy, niedługo przejdziemy na status wioski... a kościół na rynku po remoncie wygląda jak choinka- kamery,anteny,tablice dziękczynne unii, a do tego się sypie... i z czego się tu cieszyć ?
 
neuteich 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 40
Wysłany: Nie Kwi 13, 2014 8:27 pm   

... co do kolei normalnotorowej, śruby z torowiska w kierunku Lasek powykręcane...
... a w słodowni- czekać tylko jak ją podpalą pijaczki...
 
Wiercipietek 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 577
Wysłany: Nie Kwi 13, 2014 10:47 pm   

Zlituj się neuteich, wrzuć jakieś fotki, opisy. Albo, skoro założyłeś wątek, rozwiń jakąś historię - starszą, nowszą
_________________
Co to ja miałem w tej puszce ... ?
 
neuteich 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 40
Wysłany: Sro Kwi 16, 2014 9:29 pm   

... mógłbym wrzucić fotki słodowni ale ... po co, skoro każdego dni wygląda to co raz gorzej.
Codziennie następuje rozbiórka z przyczyny... braku właściciela. Gmina nie robi nic, ponieważ jest zadłużona i nie ma mowy o przejęciu obiektu... i tak to wygląda. A Konserwator Zabytków nic nie widzi... degrengolada .
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3888
Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 12:52 am   

Czegoś nie widzę słodowni w rejestrze zabytków, w ewidencji też nie. :II My nie mamy mocy sprawczej i chyba mało kto zna tutaj temat. Faktycznie, pokaż coś, przeleć się do WUOZ i tam zadziałaj. Jak słusznie zauważyła @emka :arrow: w tym miejscu, nie ma co marudzić w sieci. Zrób coś. :wink:
_________________
Poldergeist
 
neuteich 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 40
Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 8:39 pm   

Dostojny, ale co zrobić, skoro prawo nasz jest tak skonstruowane, iż nic nie można zrobić... a instytucje odpowiedzialne patrzą się jedne na drugie, a zabytek znika... bezpowrotnie... ,chyba że po dewastacji... weźmiemy pieniądze z Unii na odbudowę...
 
Krzysztof 


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 2658
Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 9:10 pm   

Też się martwimy. Ale zlituj się :bitwa:
 
 
EwkaW 


Dołączyła: 04 Wrz 2011
Posty: 589
Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 10:40 pm   

neuteich napisał/a:
Dostojny, ale co zrobić,

No przecież Ci Dostojny dopiero co napisał, co możesz zrobić. Spróbuj, zacznij coś. To wszystko jest dla ludzi. Umiałeś założyć wątek, to i pogadać w urzędzie potrafisz.
I wreszcie może ten wątek będzie miał sens, bo póki co jest jałowy :roll:
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3888
Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 10:50 pm   

Dodam tylko, że prawo jakie mamy upiedliwe po prawdzie ale całkiem dobre jest. :wink: W jego ramach można naprawdę dużo zrobić. Jeżeli masz jakiś problem z Prawem budowlanym, to Starostwo malborskie Ci pomorze. W WUOZ w Gdańsku uderzałbym prosto do szefa.
Tematu słodowni nie znam bliżej i nic konkretnego nie mogę, niestety, powiedzieć. :II Powtórzę się - jeżeli uważasz, że warto, zawalcz o nią. Nie takie pomysły przechodziły. :wink:
_________________
Poldergeist
 
Wiercipietek 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 577
Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 10:58 pm   

Zdjęcia z 2011-13:
http://fotopolska.eu/238589,foto.html?o=b56475
i jeszcze :
http://malbork.naszemiast...05940,t,id.html
Można spróbować legalnie lub półlegalnie dostać się "na obiekt" i pocykać coś lepszego.
I czemu mam wrażenie, że odrabiam za kogoś lekcje ...
_________________
Co to ja miałem w tej puszce ... ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk