Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przekop Wisły
Autor Wiadomość
2rek 


Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 9
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 2:19 am   Przekop Wisły

Witam.|
Maiłem ostatnio okazję zwiedzić zachodni brzeg przekopu Wisły.
Przekop ten ukończono pod koniec XIX wieku.
O ile Sobieszewski brzeg (po którym miałem okazję wycieczki) przekopu Wisły poza rezerwatem przyrody "Mewia Łacha" (w którym poza licznymi gatunkami ptaków, pozwala nam zaobserwować dzikie Foki i Bobry) raczej atrakcji turystycznych nie mieści....

Jedynym historycznym rarytasem który znalazłem, są na granicy "piasku i betonu" (kto był w ujściu wisły ten wie) są 3naziwska i data "1963" wypisane w betonie przy umocnieniach brzegu.

Jestem ciekaw czy ktoś posiada materiały na temat przekopu Wisły i byłby chętny nimi się podzielić. Szczególnie zwrócił moją uwagę budynek mieszczący się na przeciwnym brzegu przekopu Wisły (brzegu od zalewu) budynek mniej więcej kilometr od ujścia rzeki. Sama architektura budynku przypomina początek XX wieku. Na chwilę obecną widać iż w mini przystani przy budynku cumuje kilka łodzi.

Mam nadzieję iż mój zagmatwany opis ułatwił zlokalizowanie miejsc/miejsca o które mnie chodzi, będąc tam następnym razem, w weekend, zabiorę aparat i trzasnę zdjęcia miejscom o które mnie chodziło, a jak ktoś chętny to dołożę kilka zdjęć Fok wygrzewających się na piachu u ujścia Wisły
_________________
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3888
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 2:32 am   

2rek napisał/a:
Jestem ciekaw czy ktoś posiada materiały na temat przekopu Wisły i byłby chętny nimi się podzielić.
Są tacy. :szept: Wyszukiwarka.
_________________
Poldergeist
 
2rek 


Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 9
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 11:13 am   


Jak to mówią teraz w internecie "Wyszukiwarka? You dont Say?", a porzucając ironię to no niestety nie jestem tak wytrwały jak budowniczowie owego kanału. I przekopywać się przez 4 strony wyników wyszukiwania, i tematy po 33 lub 48 stron.
Więc jeśli Dostojny Wieśniaku byłbyś tak łaskaw podzielić się wiedzą w którym temacie i której jego stronie mogę szukać informacji, to byłbym wdzięczny.
_________________
 
Dana 

Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 263
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 1:39 pm   

:biedactwo:
http://forum.dawnygdansk....przekop&start=0
 
2rek 


Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 9
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 5:01 pm   

Dana dzięki. Temat do zamknięcia usunięcia :)
_________________
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 6:09 pm   

2rek napisał/a:
4 strony wyników wyszukiwania, i tematy po 33 lub 48 stron

po wpisaniu "przekop" mam 1 stronę wyników, temat nazwany "Przekop Wisły" jest 6 od góry, ma 4 strony... 30 sekund szukania? minuta? :???:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk