Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Flagi Wolnego Miasta - zamówienie
Autor Wiadomość
Rysio 

Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 117
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 8:18 pm   

:oops: taak.Duzy. Przepraszam. Dzisiejsze flagi żółto-czarne + gdańskie?
_________________
Telimeny
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7682
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 8:19 pm   

Nadal nie bardzo rozumiem :???: Oczywiście, znane są rozmaite daty dzienne, również ze średniowiecza - co niektórzy autorzy skłonni są nawet ustalać datę dzienną pobytu w mieście biskupa praskiego Wojciecha Sławnikowica. Tylko, co z tego ma wynikać?
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 8:32 pm   

Rysio napisał/a:
Oczywiście miałem na myśli ostatnie daty.Choć jak widać żywe i naturalne są wspomnienia WMG. Wcześniejsze ważne okresy przed złotym wiekiem posiadają tylko datę roku? Narzuci szanowne forum kanony administracji miasta? Tu bym spojrzał w kierunku n.p. członka Akademii Rzygaczy ze Stolzenbergu :roll:

Chodzi Ci o to, że Forum (za pośrednictwem Pumeksa) ma narzucić władzom Miasta, które daty mają być świętowane?
_________________
da, da, da...
 
 
Rysio 

Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 117
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 8:57 pm   

pumeks napisał/a:
Nadal nie bardzo rozumiem :???: Oczywiście, znane są rozmaite daty dzienne, również ze średniowiecza - co niektórzy autorzy skłonni są nawet ustalać datę dzienną pobytu w mieście biskupa praskiego Wojciecha Sławnikowica. Tylko, co z tego ma wynikać?

Wynikać ma nic. Parę dni wcześniej zapytałem tu o daty wystawiania flag. Jeżeli są ustalone przez RMG to nieznane. Jeżeli forum zgodzi się, można je uzupełnić o znaczące daty. Tyle i tylko tyle chciałem.
_________________
Telimeny
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 8:57 pm   

Przecież w linku, który sam wstawiłeś są właśnie podane daty wywieszania flag!
_________________
da, da, da...
 
 
Rysio 

Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 117
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 9:27 pm   

danziger napisał/a:

Chodzi Ci o to, że Forum (za pośrednictwem Pumeksa) ma narzucić władzom Miasta, które daty mają być świętowane?

No niee. Z żartu podszytego lekko ironią nie róbmy operetki. Faktycznie są w linku oficjalne daty "flagowania" miasta :) .Zamysł był inny-szerszy. Skoro wyciągnąłeś z tego powyższy wniosek, to może nie warta flaga uchwytu. I tak wszystkie zbrukane krwią i g...em. Pozdrawiam.
_________________
Telimeny
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7682
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 9:36 pm   

danziger napisał/a:
Forum (za pośrednictwem Pumeksa) ma narzucić władzom Miasta, które daty mają być świętowane?

:mason: chyba trochę przeceniasz moje wpływy :hiihihi:
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Rysio 

Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 117
Wysłany: Sob Mar 23, 2013 5:18 pm   

pumeks napisał/a:
danziger napisał/a:
Forum (za pośrednictwem Pumeksa) ma narzucić władzom Miasta, które daty mają być świętowane?

:mason: chyba trochę przeceniasz moje wpływy :hiihihi:


Lubicie się " czepnąć". To napisałem dla przypomnienia:

""Mam dylemat. Dobrze by było, gdybyśmy ustalili świąteczne dni wywieszenia flagi Gdańska.
Gdzieś pumeks wspominał o dacie proklamacji WMG. Mogła by być to demonstracja wspólnoty FDG. W rodzaju nalepki DA. Zbyt romantycznie myślę? :hmm: Zmierzam do Ordnungu. :co_jest: ""

Danziger świetnie pokazał. O to chodziło. Liczę, że uzupełnimy i ustalimy. Wiem, że są lepsi ode mnie w tym. Tyle chciałem powiedzieć. Nic więcej :khmm:

Czyż dla uczestnika forum ostatnie oficjalne wywieszenie flag jest impulsem dla wywieszenia jej?
Przyjęte w ramach poprawności brukselskiej Dni Jedności Kaszubów kreują Gdańsk na stolicę kaszubskiego euroregionu? Od blisko stu lat Kaszubi z powodu granic WMG skierowali się do Gdyni.Tam nosili worki,skrzyneczki i w końcu teczki. Tam była praca, tam się osiedlali.Tam wiodła ich droga,kolej,polski byt. Tak to widzę. Znajdą się cyniczni gracze "zamgleni" i poprzez flagowanie kaszubsko - gdańskie będą się doszukiwać animozji pomiędzy panami Adamowiczem i Szczurkiem.Dwa lotniska,dwa kluby i trzeba tylko wskazać wroga. Widać to w opiniach do artykułu o flagach. Anonimowo świetnie plujemy wokół.

Ja bym chciał świętować flagą dni chwały miasta. I pokazać mój patriotyzm lokalny i polski.
_________________
Telimeny
 
tobocian 


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 683
Wysłany: Sob Mar 23, 2013 9:28 pm   

Rysio, po prostu wywieś flagę na cały rok, na znak jedności z WMG/FSD i nie czekaj na daty.
Po co kombinować jak można się utożsamiać cały rok :co_jest:
Alleluja! :^^
_________________

 
 
Rysio 

Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 117
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 6:39 pm   

To kombinowanie to mam behawioralne. Ty też. :wink:
...i do przodu :mrgreen:
_________________
Telimeny
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 8:23 pm   

Nie wiem tylko, czy jest co świętować. Akurat zarówno okres I-ego Wolnego Miasta, jak i II-ego nie były najszczęśliwszymi dla samego Miasta. Oczywiście jeśli ktoś chce wywieszać flagę w ten dzień - no problem, ale to mniej więcej tak samo szczęśliwa data jak marcowe "wyzwolenie".
Postulat Rysia żeby poszukać takich dat, które warto świętować jest słuszny, tyle tylko, że nie sądzę by się przebił oficjalnie (choć kto wie?), a każdy może sobie daty ustalić sam i wywieszać flagę kiedy chce, choćby cały rok.
_________________
da, da, da...
 
 
slowik45 


Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 518
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 8:33 pm   

danziger napisał/a:
ale to mniej więcej tak samo szczęśliwa data jak marcowe "wyzwolenie".
na tę "okazję" przyozdabiamy flagę kirem.
_________________
Wszystkie sztandary tak mocno już zostały splamione krwią i gównem, że najwyższy czas byłoby nie mieć żadnego. WOLNOŚĆ.
 
Rysio 

Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 117
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 12:02 am   

Zależało mi na zamanifestowaniu wspaniałego forum. Dużo mu zawdzięczam. Na miasto liczę w podatku od śmieci, czy innym. Pomysł z kirem kołatał mi ). Ale jak widzę u specjalisty od sztandarów tekst napisany to tak zrobię . Serio. :orbis_gd:
_________________
Telimeny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk