Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
I ty możesz burzyć antresolę!
Autor Wiadomość
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 1:22 pm   I ty możesz burzyć antresolę!

Cytat:
W sobotę, 15 grudnia, w samo południe na terenie dworca PKP Gdańsk Główny stanie symboliczna antresola, którą każdy chętny będzie mógł własnoręcznie... zburzyć.


Oczywiście nie będziemy tego robić gołymi rękami. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma od nas specjalistyczne wyposażenie ochronne - kamizelkę, kask i rękawice, gogle oraz młotek. Konstrukcja będzie zabezpieczona siatką przeciwodłamkową, wiec burzenie będzie bezpieczne.

Uczestnikom tego wiekopomnego wydarzenia, które będzie symbolicznym początkiem
m rozbiórki prawdziwej antresoli i przywracania blasku hali naszego Dworca, rozdamy pamiątkowe badge.

W trakcie akcji wybierzemy też najlepszych "Pogromców antresoli" (kobietę i mężczyznę), których obdarujemy niepowtarzalną, ręcznie malowaną koszulką.

UWAGA: Każdy chętny do udziału w akcji będzie musiał podpisać oświadczenie, że ponosi odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo.

Źródło: Portal Trojmiasto.pl

990115-PKP-zaprasza-do-wspolnego-burzenia-antresoli-na-dworcu-w-Gdansku.jpg
Plik ściągnięto 6690 raz(y) 53,81 KB

_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
princessita 

Dołączyła: 27 Lis 2005
Posty: 441
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 1:50 pm   

Nie rozumiem, ktos sobie jaja robi czy jak? :???:
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 3:11 pm   

Jak to? :???: To oczywiście tylko happening, ale ma na celu spopularyzowanie idei przywrócenia wnętrza budynku dworcowego do stanu na jaki zasługuje.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 7:44 pm   

Plakat jest rewelacyjny - przekopałam materiały na trojmiasto.pl szukając informacji, kto

stworzył..nie ma.

W skali do genialnego "jestem stąd" Mikołajowo- FDG-owskiego paluszka
za 10 pkt
to ten plakat ma 7...
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Rysio 

Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 117
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 11:42 pm   I ty możesz

Dam 9,9.Za ideę 10 . A co ! :dziadek: Nareszcie.

Korci mnie pewne przesłanie,głos,forma nacisku.Jest duża grupa ludzi z wiedzą, pasją. Podziwiam. Jednak brak mi bardzo głosu tak szanownego FDG na zewnątrz. Trochę obawiam się,że jesteśmy jak pierwsi Chrześcijanie.Gdzieś dołem ,chyłkiem-w katakumbach.Odprawiamy modły.Mamy syndrom City Forum.Krew mnie najjaśniejsza zalewa na wygląd ASP.Co to jest za skrzyżowanie wepchniętego klocka ze spadzistym dachem z wizją godną W. Gomułki w pierzeję wschodnią Targu Węglowego.Do tego koszmarne płyty granitowe w przyziemiu.Bogactwo jak na Centralnym Cmentarzu.Dostaję sercklekotu jak to widzę.W G.W. Trójmiasto z dn.26.11.2012r. prof. tejże ASP Maciej Świeszewski woła w tytule:"Wyburzmy budynek ASP..." Ucieszyłem się,że też go boli :) Obok Zbrojownia .Siedzimy cicho jak myszki pod miotłą.Ukazała się wizualizacja.A w niej co? Następna kula u nogi miasta.Podobno za następne 3,4 lata będą tam sale konferencyjne, eksperymentalne warsztaty,wystawy.Jak minister dosypie mamony.Jak sprytnie uchylono bramę latem prawda?Posiadać taki piękny obiekt .Zamknąć go na tyle lat.Utracić takie źródło do finansowania się.Wróg by tak nie zrobił.
Popatrzmy co zrobiono z Małą Zbrojownią na Placu Wałowym.Był market hydrauliczny.Nie zarobił? Zamknięto na głucho. Obok rzeźbiarze mają sporo i hal i plenerów na ekspresję i wizje.Miejsce świetne. Za nim co mamy? Budynek,który otrzymała razem z koszarami jako wiano Państwa Akademia Muzyczna.Włożyliśmy ogromne pieniądze.I co? Stoi do "dyspozycji". Nawet kutą bramę do niego kiedyś ukradziono. Ani hotel ani kamienica.A już prawie gotowy.Ale jak jeden zajączek się nie podzielił z drugim,to dotarło do prasy to lata trwa uciszanie. Skandaliczne ,korupcjogenne zarządzanie państwowych instytucji musi tak wyglądać. Nazywamy to "łożeniem na kulturę". Zabrałbym natychmiast Zbrojownię ASP.Jest warta tyle ile jej elewacja. .Gdybym mógł.A dlaczego nie? MY możemy.
Problem mamy z kładką nad Motławą.Moim zdaniem zupełnie niepotrzebną.Postawię jedno pytanie.Kto idzie pieszo na koncert do filharmonii.Skąd ?-Od dworca PKP ,od Bramy Wyżynnej? A może tak? http://www.trojmiasto.pl/...ke-n64004.html.
Z pewnością nie jestem oryginalny w swoich zgryzotach.Właśnie. Dlaczego tylko moich? Jesteśmy dumni z miasta.Ustanowił ktoś medal im. Baszty Pod Zrębem. Przypnijmy medal nie wiem, może im. City Forum włodarzom miejskim. Forum potrafi wymienić wiele pewnie celniejszych skandali.A nade wszystko zróbmy coś proszę. Cholera pójdę z kilofem na dworcową antresolę.No pójdę !
_________________
Telimeny
 
EwkaW 


Dołączyła: 04 Wrz 2011
Posty: 589
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 11:56 pm   

:==
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk