Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rok powstania budynków
Autor Wiadomość
Dwarfer 

Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 2
Wysłany: Wto Paź 23, 2012 6:20 pm   Rok powstania budynków

Witam,
mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu.

Otóż jestem studentem II roku gospodarki przestrzennej i robię projekt na temat wybranego fragmentu Wrzeszcza dolnego. Problem jaki pojawił się w mojej pracy to daty powstania poszczególnych budynków. Piszę do Państwa z nadzieją o pomoc.

Interesuje mnie data powstania osiedla (mieszkania wielorodzinne kwartałowe - zwarte, z cegły) przy ul. Kościuszki mniej więcej numery 40-60. Oraz domy jednorodzinne przy ul. Prusa, Fredry, Niemcewicza.

Ciekawi mnie również trochę nowsza zabudowa, a mianowicie blokowiska na ul. Ciołkowskiego i Żwirki i Wigury.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.

Pozdrawiam!
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Paź 24, 2012 9:28 am   

tu znajdziesz odpowiedzi:
"Architektura i urbanistyka osiedli socjalnych Gdańska okresu XX-lecia międzywojennego" R.Cielątkowska, Piotr Lorens. Wydział Architektury PG. Gdańsk, 2000
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Sro Paź 24, 2012 4:03 pm   

...a tutaj znajdziesz ich jeszcze więcej :wink:
_________________
Blog z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu

...oraz o Żabiance :)
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Sro Paź 24, 2012 6:47 pm   

...a jeszcze prościej- zadzwonić do bassy...

czy napisać maila. Jak myślicie, odezwie się Dwarfer ?

Bardzo bym chciała, to właśnie w takie ręce jak jego- winna trafiać cała zgromadzona wiedza, plany, mapki i historia miejsca, jeśli nie ma zostać zniszczony pierwotny zamysł urbanistów.

A łatwo o to będzie w najbliższym roku -z przyziemnego powodu, rewolucja w odbiorze odpadów i wyznaczanie nowych miejsc składowania -z dojazdem- może wcale nie wyjść na zdrowie stosunkom dobrosąsiedzkim czy obyczajom parkowania prywatnych samochodów.A i tak zacząć by trzeba od "przypisania" co najmniej jednego miejsca parkingowego- jednemu mieszkaniu.Na mapce. Nawet odpłatnie, za 30 zł miesięcznie.. a kasa dla Rad dzielnic!

Identyfikatory, które właśnie wprowadza np S-pnia na Żabiance- a w Dolnym Wrzeszczu wydaje Straż Miejska z powodu nowego stadionu -to jest jedyny sposób obrony przed niepotrzebnymi konfliktami i przykrościami.Na pewno nie parkometry, precz z takim pomysłem i wydatkiem !
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Paź 24, 2012 8:21 pm   

bassa, co do tego mają odbiór śmieci i identyfikatory... :mur:
weteranka forum, a wszystkie prośby jak grochem o ścianę
 
Dwarfer 

Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 2
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 1:02 pm   

Dziękuję Wam.
 
bassa 
matecznik


Dołączyła: 16 Mar 2004
Posty: 1202
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 1:02 pm   

Hi hi ,jak najbardziej...plan przestrzenny matecznika to jest dokładnie problem wytyczenia nowych-czy ja wyraźnie pisze? - nowych funkcji .Na starym, cudownie wymyślonym terenie,z utartymi przez ostatnie 60 lat przyzwyczajeniami właścicieli...
Oj, będzie gorąco!
Rzecz w tym, że już kilka osób- w tym zawodowy geodeta, dendrolog, inżynier drogowiec... - "podchodziło" do tematu społecznie i całkowicie zmieniało poglądy oraz własne pomysły, uzyskawszy dostęp do przedwojennych danych i mapek terenu z GIS oraz zapisów z ksiąg hipotecznych.A tym razem -pojawiają się konkretne pieniądze i nowych 40 pracowników ZDiZ do przeprowadzenia zmian w 2013 naprawdę... powinni mieć szanse poznać zamysł twórców i budowniczych matecznika i innych mikroosiedli mieszkaniowych tu bo to do dzisiaj-czapki z głów,wielki szacun mieszkańców.
Pewnie,ze Forum dla nich bezcenne , ciekawa jestem kto wrzuci link na rewelacyjne zdobycze Sabaotha i Rolanda czyli całą historię Albumu Hofmanna bo TO jest odpowiedź.
_________________
bassa z matecznika (Wrzeszcz)
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 2:29 pm   

bassa napisał/a:
ciekawa jestem kto wrzuci link na rewelacyjne zdobycze Sabaotha i Rolanda czyli całą historię Albumu Hofmanna bo TO jest odpowiedź.

Pewnie nikt, w najlepszym wypadku wykorzysta zdjęcia bez podania źródła, czyli jak zawsze.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk