Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Heubude/Stogi ul Tannenberg/Jodlowa pytanie
Autor Wiadomość
abza 

Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 2
Wysłany: Nie Sie 19, 2012 3:13 pm   Heubude/Stogi ul Tannenberg/Jodlowa pytanie

Witam
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Nazywam się Arek , mieszkam w Siedlcach.
Moje korzenie ze strony matki wywodzą sie właśnie z tej dzielnicy Gdańska oraz ulicy. Moja babcia jeszcze żyjąca mieszkała do chyba 44 roku na ulicy Tannenbergstrasse 12. Po wkroczeniu wojsk radzieckich, jej ojciec został wywieziony w głąb Rosji (przeżył) natomiast babcia mająca wtedy chyba 17 lat tułała się po obozach dla Niemcw, ostatecznie lądując i mieszkając do lat 90 w okolicach Słupska. Pomimo kilkudziesięciu lat mieszkania dalej w Polsce, nigdy już nie była koło swojego domu rodzinnego. Ot tak jakoś sie te losy potoczyły.
Po tym wstępie mam pytanko - patrząc w google maps na obecną ulicę Jodlową, widzę ciąg kamienic z czerwonymi spadzistymi dachami. Nie wiem czy te domy są tamtymi domami z tamtych czasów,. Pewnie numeracja jest inna bo i lat minęło sporo i nazwa nie ta. Tak jestem ciekawy , czy dom w którym wychowała się moja babcia przetrwał wojnę.
 
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 11:22 pm   Re: Heubude/Stogi ul Tannenberg/Jodlowa pytanie

Witaj Arek! Witam mieszkanca Siedlec - to tez znasz moj dom rodzinny, w ktorym sie urodzilem i 22 lata mieszkalem:
Na Zboczu 32.

Jasne jest: Tannenberg to ul. Jodlowa. Jedz tam i zobacz, bo numery domow nie zmieniono. No chyba rozroznisz przedwojenny budynek od czterdziestoletniego... :dziadek:
 
abza 

Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 2
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 3:18 pm   

Dieter , przepraszam ale może nie ścisle napisalem. Chyba wiem skąd ta pomyłka. Tobie chodzi o dzielnice Gdańska Siedlce a ja mieszkam w mieście Siedlce w Polsce wschodniej. Do Gdańska mam 500km . Jednak dziękuję za odzew w tym temacie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk