Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Dolne Miasto
Autor Wiadomość
Adam29 

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8
Wysłany: Sro Maj 23, 2012 5:05 pm   Dolne Miasto

Witam:)
Bardzo lubie ta czesc Gdanska i pomimo tego, ze jest zaniedbana, to uwazam za jedna z piekniejszych.
Ale nie po to zakladam temat.
Wraz z dziewczyna mamy mozliwosc zamieszkania na dolnym miescie (dokladnie Angielska Grobla, prawie że na rogu z Seredynskiego).
Jestesmy raczej porzadnymi ludzmi, spokojnymi.
Niestety slyszelismy bardzo duzo historii na temat patologii, kradziezy itp
I to jedyne co nas zniecheca.
Znam pare osob ktore mieszkaja/mieszkaly w tych okolicach, ktorzy twierdza ze nigdy sie nie spotkali z zadnymi nieprzyjemnosciami, chociaz codziennie wracali z pracy w godzinach wieczornych przez te okolice.
Ale tez slyszalem bardzo duzo historii o rozbojach (nawet w bialy dzien), zaczepkach, pobiciach, wiekszosc znajomych zdecydowanie odradza zamieszkania w tej okolicy.
Dlatego prosze o wypowiedz ludzi, ktorzy mieszkaja na dolnym miescie.
Jak to naprawde jest?
Jest az tak zle jak ludzie mowia?
Czy to raczej "legendy" ktore maja na celu odstraszania potencjalnych przyszlych mieszkancow?
 
Dana 

Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 263
Wysłany: Sro Maj 23, 2012 6:13 pm   

Po pierwsze to nie Dolne Miasto a raczej Długie Ogrody :wink: . po drugie też kupiłam mieszkanie w miejscu o marnej opinii (choć gdzie indziej) i nic złego mnie nie spotkało (po za przebiciem opon, ale trzeba było uważać i nie pchać się na "miejsce parkingowe autochtona" :hihi: ). Przede wszystkim sprawdź czy nie ma wilgoci, czy w budynku są powymieniane instalacje, zrobiony dach, odmalowana klatka schodowa itp, bo możesz tanio kupić mieszkanie a potem dorzucać się do remontów części wspólnych. Życzę powodzenia i w razie pozytywnej decyzji co najmniej takiego zadowolenia z mieszkania jak moje.
P.s. - koleżanka ok. 10 lat temu kupiła mieszkanie na Dziewanowskiego - rzut beretem od twojej lokalizacji - baaardzo zadowolona.
 
Martino 


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 490
Wysłany: Sro Maj 23, 2012 6:37 pm   

Dana napisał/a:
Po pierwsze to nie Dolne Miasto a raczej Długie Ogrody :wink: . po drugie też kupiłam mieszkanie w miejscu o marnej opinii (choć gdzie indziej) i nic złego mnie nie spotkało (po za przebiciem opon, ale trzeba było uważać i nie pchać się na "miejsce parkingowe autochtona" :hihi: ). Przede wszystkim sprawdź czy nie ma wilgoci, czy w budynku są powymieniane instalacje, zrobiony dach, odmalowana klatka schodowa itp, bo możesz tanio kupić mieszkanie a potem dorzucać się do remontów części wspólnych. Życzę powodzenia i w razie pozytywnej decyzji co najmniej takiego zadowolenia z mieszkania jak moje.
P.s. - koleżanka ok. 10 lat temu kupiła mieszkanie na Dziewanowskiego - rzut beretem od twojej lokalizacji - baaardzo zadowolona.


hmmm... a cóz masz napisać...
_________________
"Nie ufać myślicielom, których umysły wprawia w ruch dopiero cytat"
Emil Cioran — Zeszyty 1957-1972
 
slowik45 


Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 518
Wysłany: Sro Maj 23, 2012 6:48 pm   

Cytat:
hmmm... a cóz masz napisać...
czepiasz się :hihi: - ta patologia to mity , poznaj sąsiadów i będzie ok.
_________________
Wszystkie sztandary tak mocno już zostały splamione krwią i gównem, że najwyższy czas byłoby nie mieć żadnego. WOLNOŚĆ.
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 7:49 am   

Jak będziesz zachowywał sie jak człowiek, nie zadzierał nosa i przestrzegał zasad panujących na danym terenie to wszędzie się zaadoptujesz. Trochę czasu. :zgooda:
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
Martino 


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 490
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 7:10 pm   

mam serdecznego kumpla, który wychowywał się na ul. Seredyńskiego... to były historie! Ktoś napił się płynu do przetykania rur, balkony spadły z babcią na fotelu bujanym, Wasyl... do domu ty sk..wysyny z ust matki chłopca słyszałem na własne uszy.
_________________
"Nie ufać myślicielom, których umysły wprawia w ruch dopiero cytat"
Emil Cioran — Zeszyty 1957-1972
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 9:55 pm   

Martino napisał/a:
Wasyl... do domu ty sk..wysyny z ust matki chłopca słyszałem na własne uszy.

Na Osowej (podobno "dobra" dzielnica :roll: ) też słyszałem długą i głośną "rozmowę" mamusi z synkiem, gdzie epitety "ty k..." i "ty sk..synu" latały z dużą częstotliwością.
O niczym to nie świadczy.
Patologię, menelstwo i bandytyzm można napotkać wszędzie.
Z drugiej strony - można łazić wszędzie i nic ci się nie stanie, o ile robisz to z głową. Chyba, że masz pecha. :wink:
_________________
da, da, da...
 
 
discus 

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 309
Wysłany: Pon Cze 27, 2016 8:41 am   

Dolne Miasto i widok na ulicę Wróblą tuż po ulewie. Dzielnicę często podtapiała Motława lecz jak widać deszcz również jest zagrożeniem.
 
Sabrinka159 

Dołączyła: 02 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: Czw Lut 02, 2017 5:09 pm   

nie jest zle mieszkac tu..ja nie narzekam..
 
Mysaka214 

Dołączyła: 09 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: Czw Lut 09, 2017 5:16 pm   

Dolne Miasto to mimo wszystko piekna okolica.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk