Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Informowanie o sponsorach imprez
Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 9:34 pm   

Zoppoter napisał/a:
Należy po prostu spełnić życzenie samego sponsora - bo to on udziela wsparcia organizacji danej imprezy lub wydarzenia. I on ma w związku z tym swoje wymagania - to oczywiste. Organizator imprezy ma umowę ze sponsorem, wie jakie są te wymagania - i je spełnia. I nie moderatorowi oceniać, czy to jest ordynarna reklama, czy nie. Proste i jasne.

Czyli że każdy, kto robi jakąkolwiek imprezę, bez pytania mnie o zgodę, może umieścić na FDG reklamę swojego sponsora o dowolnej treści i formie, tak?
Czy jeśli sponsorem rajdu Neoplana będzie Night Club Rozi i organizator wklei obrazek jak poniżej, to mogę mieć coś do powiedzenia, czy mam jedynie spełniać życzenia sponsora nie mojej imprezy?
http://trojmiasto.gazeta....Dla_dzieci.html
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 9:38 pm   

Zoppoter napisał/a:
Dostojny Wieśniak napisał/a:
Naprawdę nie umawialiśmy się.

Wy? Czyli kto z kim? I o co?
Moim zdaniem i jak czytałem zdaniem wielu poważnych badaczy, diabłów na główce szpilki może zmieścić się około czterystu.

PS
Mikołaj napisał/a:
Czy jeśli sponsorem rajdu Neoplana będzie Night Club Rozi i organizator wklei obrazek jak poniżej, to mogę mieć coś do powiedzenia, czy mam jedynie spełniać życzenia sponsora nie mojej imprezy?
Odpowiedź masz w cytacie. Dwie strony bicia piany i jątrzenia po to by na koniec wytłuścić
Zoppoter napisał/a:
Organizator imprezy ma umowę ze sponsorem, wie jakie są te wymagania - i je spełnia. I nie moderatorowi oceniać, czy to jest ordynarna reklama, czy nie. Proste i jasne.
No co tu jeszcze dodać? Proste i jasne.
_________________
Poldergeist
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 10:26 pm   

Mikołaj napisał/a:
Czyli że każdy, kto robi jakąkolwiek imprezę, bez pytania mnie o zgodę, może umieścić na FDG reklamę swojego sponsora o dowolnej treści i formie, tak?
Czy jeśli sponsorem rajdu Neoplana będzie Night Club Rozi i organizator wklei obrazek jak poniżej, to mogę mieć coś do powiedzenia, czy mam jedynie spełniać życzenia sponsora nie mojej imprezy?

Pytałeś mnie o pomysł na jasne zasady, to Ci odpowiedziałem. Ty decydujesz czy weźmiesz to pod uwagę. Podany przez Ciebie przykład jest raczej ekstremalny, dotyczy reklamy skierowanej do dzieci, nie wiem, czy to już nie jest granica legalności takiej reklamy. Pozwolę sobie przypomnieć, że moderator Dostojny ocenzurował plakat firmy świadczącej usługi nie budzącej raczej moralnych wątpliwości. I zrobił to z powodu reklamowego charakteru plakatu, a nie dlatego, że to niemoralna działalność na granicy legalności.

Nie spodziewałbym się, by ktokolwiek organizujący społecznie imprezy, które chciałby na tym forum promować, zwłaszcza skierowane do dzieci (!), zwróciłby się o sponsoring do firmy podobnej do "Rozi". No chyba, że uważasz, że obecni tu "społecznicy" nie mają własnych zasad, norm i hamulców i w związku z tym należy każdego z nich kontrolować. Gdyby to jednak się przydarzyło, to chyba mógłbyś zainterweniować nie tyle z powodu umieszczenia tu reklamy, ile z powodów obyczajowych...? Chyba jakieś nomy obyczajowe na tym forum obowiązują niezależnie od tego, czy byłaby to reklama czy inny kontekst?

Dostojny, twój wyrafinowany dowcip, którym usiłujesz pokryć brak argumentów i pomysłów na merytoryczną odpowiedź, nie jest wart funta kłaków. Więc oszczędź go uczestnikom tego forum, bo tylko potwierdzasz, że nie nadajesz się do poważnej rozmowy ani do moderowania forum. Być może uznasz te słowa za moją subiektywną opinię, więc przypomnę, że tobie subiektywna opinia wystarcza do ingerowania w czyjąś działalność i do "karania" kogoś ostrzeżeniami.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 10:45 pm   

ale abstrahując od ekstremalnego (choć z życia wziętego) przykładu, pod resztą byś się podpisał? czyli że:
każdy, kto robi jakąkolwiek imprezę, bez pytania o zgodę administratora forum, może umieścić reklamę swojego sponsora o dowolnej treści i formie
bo to de facto wynika z Twojej propozycji
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 10:59 pm   

Mikołaj napisał/a:
każdy, kto robi jakąkolwiek imprezę, bez pytania o zgodę administratora forum, może umieścić reklamę swojego sponsora o dowolnej treści i formie
bo to de facto wynika z Twojej propozycji

Owszem.
Ponieważ, po pierwsze, nie mam wątpliwości, że tu i tak organizatorzy nie będą promować "jakiejkolwiek" imprezy a tylko takie, które będą się wiązać z charakterem forum. Po drugie, sami organizatorzy to też nie są jacyś nieodpowiedzialni gówniarze bez szkoły i zasad, tylko dorośli odpowiedzialni ludzie o poziomie intelektualnym i moralnym przekraczającym średnią krajową. Inaczej po prostu nie udzielaliby się społecznie. Więc nikt tu nie zamieści reklamy, z której mogłoby wyniknąć coś złego. Nie sądzę, żebyś chciał prowadzić to forum dla osób, którym nie można w tej materii zaufać. Tu nie ma ludzi, którzy chcieliby umieszczać jakieś reklamy za darmo, żeby robić tu interesy. Nie ma tu ludzi, którzy chcieliby coś reklamować, jeśli nie są do tego zobowiązani.

Nie ma tu ludzi prymitywnych, niemoralnych, niekulturalnych. A jeśli nawet się taki trafi, to nie jest on raczej organizatorem imprez... Nie ma więc powodów do obaw, że mogłoby się tu stać coś takiego jak na tych biletach na zawody żużlowe. Dostojny Wieśniak traktuje to forum jak - nie przymierzając - forum na trojmiasto.pl, i w ten sposób po prostu obraża tych, którzy tu bywają, coś robią i znają swoja wartość.
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 11:28 pm   

wiesz, gdybyśmy zamienili się rolami nie zostawiłbyś suchej nitki na tej propozycji :hihi:

Biorąc pod uwagę, że jest to anonimowe forum internetowe i większości osób nigdy nie widziałem na oczy, za postawy moralne ani za poczucie przyzwoitości wszystkich tych osób nie zaręczę. Dlatego, po przeprowadzeniu niezbędnych konsultacji społecznych, pozostanę przy swoim:

Organizatorów, którzy mają zamiar zapowiadać swoje imprezy i prezentować reklamy sponsorów na FDG proszę o uzgodnienie tego ze mną przed umieszczeniem takich informacji.

Informacja powinna sprowadzać się do wymienienia nazwy sponsora i opcjonalnie adresu jego strony/zwykłego adresu/numeru telefonu, w zależności od specyfiki prowadzonej działalności.

Zastrzegam sobie prawo do modyfikacji ogłoszeń lub odmowy ich umieszczenia.
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 11:58 pm   

Mikołaj napisał/a:
wiesz, gdybyśmy zamienili się rolami nie zostawiłbyś suchej nitki na tej propozycji :hihi:

Skąd to wiesz?

Mikołaj napisał/a:
większości osób nigdy nie widziałem na oczy, za postawy moralne ani za poczucie przyzwoitości wszystkich tych osób nie zaręczę.

A ile z nich organizuje jakieś imprezy i promuje je w Twoim forum?

Mikołaj napisał/a:
proszę o uzgodnienie tego ze mną przed umieszczeniem takich informacji.

Całe szczęście, że z Tobą, a nie z Dostojnym Wieśniakiem. Przynajmniej jest szansa na rzeczową rozmowę bez obaw o nadgorliwość.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 4:02 pm   

Dla mnie to wszystko to bicie piany! A mi nikt nie odpowiedział, dlaczego zostałem zaliczony do jakiejś wyimaginowanej grupy czy czegoś podobnego.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 9:12 pm   

Cytat:
Dla mnie to wszystko to bicie piany! A mi nikt nie odpowiedział, dlaczego zostałem zaliczony do jakiejś wyimaginowanej grupy czy czegoś podobnego.
Sprawy poruszane w postach Sabaotha wyjaśnione w innym wątku. Nic nie stoi na przeszkodzie, by jedno słowo z tamtej rozmowy, przenieść tutaj:

Przepraszam.
_________________
Poldergeist
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk