Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Globus Danziga
Autor Wiadomość
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Wto Lis 22, 2011 11:29 pm   

Kanalarz napisał/a:
... może już pora byśmy i my zaczęli na to po prostu wzruszać ramionami… Lub nawet cieszyć się, że nasze miasta są również bliskie naszym sąsiadom.

Bardzo slusznie Kanalarz! :== To tylko socjalisci mysleli, ze jak Niemcy mowia o Danzig, to chca to odzyskac. Nikt u nas tak nie mysli.

Temu malzenstwu, ktoremu moja mama nasz dom za grosze sprzedala w 1958 roku (to byl warunek, zeby moc wyjechac), juz sie kilka razy pytali, czy nie chcialbym dolna czesc ogrodu kupic i tam dom postawic. Ja im powiedzialem "nawet nie za po pol ceny". :roll:
 
Kanalarz 
Kanalarz


Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 37
Wysłany: Sob Lis 26, 2011 12:19 am   

Dieter napisał/a:
Bardzo slusznie Kanalarz! :== To tylko socjalisci mysleli, ze jak Niemcy mowia o Danzig, to chca to odzyskac. Nikt u nas tak nie mysli. Temu malzenstwu, ktoremu moja mama nasz dom za grosze sprzedala w 1958 roku (to byl warunek, zeby moc wyjechac), juz sie kilka razy pytali, czy nie chcialbym dolna czesc ogrodu kupic i tam dom postawic. Ja im powiedzialem "nawet nie za po pol ceny". :roll:

Rozumiem Dieter, że Twoja rodzina może mieć takie czy inne urazy. Ale ja “socjalistów” bym za to nie winił. I tak już wini się ich w Polsce za mniej więcej wszystko. Po prostu takie to były czasy – czasy nieufności, niezagojonych ran. Teraz są inne czasy i powinniśmy iść z ich duchem. Po obu stronach… Brzmi to może trochę jak kazanie z ambony, ale lżej jakoś mi nie wychodzi. W każdym razie fajnie, że dziś jesteś tu z nami na forum.
 
Kanalarz 
Kanalarz


Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 37
Wysłany: Nie Gru 04, 2011 7:56 pm   

I jeszcze ciekawostka: Dla Holendrów, nawiasem mówiąc, Warszawa pozostaje Warschau (bo to też germański naród), natomiast Gdańsk i Wrocław noszą już przeważnie polskie nazwy. Oto ich mapka po ogłoszeniu wyników losowania ME 2012. W prasie dominuje zawód. Nie z powodu b. silnej grupy, bo Niemcy im nie straszni, ale ten Charków!… Mieli nadzieję, że trafią właśnie do Gdańska.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk