Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
czy dostaliście maila "Dla Aktywnych w Branży"?
Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 9:13 pm   czy dostaliście maila "Dla Aktywnych w Branży"?

Czy ktoś z was dostał na adres podany na forum maila jak poniżej?
Ja dostałem na adres @dawnygdansk.pl, z którego poza forum w zasadzie nie korzystam, dlatego się zastanawiam, czy ta firma z Jaśkowej nie pozyskała adresów z tego właśnie źródła.


Cytat:
od: Adlon24.pl - Systemy Reklamowe i Informacyjne [rollupy@rollupy.webd.pl]
temat: Dla Aktywnych w Branży

Prosimy o wyrażenie zgody na przesłanie bezpłatnej oferty na
Tablice Czarne Reklamowe do Pisania Kredą

Prosimy o odpowiedź ze słowem "TAK"

Proszę o ewentualne przekazanie tego zapytania osobie,
która zajmuje się zamówieniami na Reklamy i Druk.

W przypadku braku odpowiedzi oferta Nie zostanie przesłana

Zapraszamy
Zespół adlon24.pl - Systemy Reklamowe i Informacyjne
Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 88
tel. 58/ 345 79 40
________________________________________
Informacja niniejsza została wysłana zgodnie z aktualnie obowiązującym stanem prawnym - zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r, nr 144 poz. 1204 ustawy z dnia 18 lipca 2002r.) oraz zaleceniami UOKiK. Adres e-mail został pozyskany z ogólnodostępnych źródeł, jak np. katalogi firm i instytucji, portale ogłoszeniowe, strony firmowe, itp.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 10:07 pm   

Mikołaju, ja maile o podobnej treści: "Proszę o wyrażenie zgody na przesłanie...", zawsze z dopiskiem: "Niniejsze zapytanie nie jest ofertą handlową, a jedynie pytanie o zgodę na przesyłanie oferty drogą elektroniczną zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002r. Nr 144, poz 1204 z późn. zm.)" dostaje dosyć często na mojego maila na danzig-online.pl. Wydaje mi się, że wiele firm w Polsce korzysta z list mailowych zgromadzonych przez spamerów lub im podobnych. Ponieważ na mojej stronie umieściłem ostrzeżenie: "Uwaga: podany adres sluży wyłącznie do korespondencji prywatnej, w szczególności nie życzę sobie otrzymywać na niego reklam, ofert oraz innych przesyłek masowych. Wysyłając na mój adres tego rodzaju przesyłki zgadzasz się na umieszczenie twoich adresów na wszystkich możliwych czarnych listach oraz blokowanie ich zawsze i wszędzie." więc tego typu pocztę traktuję jako najzwyklejszy spam, a podpieranie się jakimiś ustawami mam głęboko w ..., w głębokim poważaniu i robię wysyłającym bardzo na złość. :devil:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Orka 

Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 178
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 9:07 am   Re: czy dostaliście maila "Dla Aktywnych w Branży"

Mikołaj napisał/a:
Czy ktoś z was dostał na adres podany na forum maila jak poniżej?


Ja dostałam tego maila na adres onetowy, którego używam na m.in. tym forum. Wywaliłam do spamu i już...walka z wiatrakami.
p.s. Za to próba phishingu z traslatora wyprowadziła mnie z równowagi, ale nie wiem, gdzie się zgłasza takie rzeczy?

Ola
 
Danzigerek 


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 183
Wysłany: Sro Lis 30, 2011 11:31 pm   

a ja nie dostałem :szczena: :szczena: :szczena:
_________________
Gdybym był niedyskretny, zapytałbym, skąd Pan ma na pięciomarkowe cygara? Hmm?
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Gru 01, 2011 4:54 pm   

a czy coś takiego do kogoś przyszło?

Cytat:
Szanowni Państwo,
Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym zwracamy się do Państwa z pytaniem, czy wy¬rażacie zgodę na otrzymanie od nas oferty na wykonanie znaczków typu button/badge, smyczy, długopisów i innych przedmiotów ze znaczkiem identyfikującym Państwa organizację. Oferujemy produkty w konkurencyjnych cenach, a w przypadku zamówień hurtowych udzielamy korzystnych rabatów.

Pozdrawiamy serdecznie
Zespół znaczek.com


Ten e- mail jest jedynie zapytaniem o wyrażenie zgody na otrzymanie materiałów handlowych i jego treść jest zgodna z Ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (D z .U. z 2002r, nr 144 poz. 1204 ustawy z dnia 18 lipca 2002r.) oraz dyrektywą U O K i K : "Dopuszczalne jest przesłanie na adres e- mail pytania czy adresat zgadza się na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej". Państwa adres e- mail pochodzi z ogólnie dostępnych źródeł typu Panorama Firm, Polskie Książki Telefoniczne, prasa, strony internetowe itp. Ten list został wysłany automatycznie. W razie pytań prosimy o odpowiedź na niniejszą wiadomość z zachowaniem jej treści. Jeżeli chcą Państwo otrzymywać oferty, informatory oraz komunikaty, prosimy o odesłanie e-maila zwrotnego o treści "TAK".
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Czw Gru 01, 2011 11:16 pm   

Do mnie raczej nie przyszło (1 i 2), ale ja spam kasuję bez czytania.
_________________
da, da, da...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk