Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Mikołaj
Pią Kwi 15, 2011 10:05 am
Jezioro Jasieńskie-Samolot
Autor Wiadomość
Ciekawy 

Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 26
Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 6:28 pm   Jezioro Jasieńskie-Samolot

Posiada ktoś może z was informacje o samolocie znajdującym się w Jeziorze Jasieńskim k. Auchan ?
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 8:00 pm   

A nie chodzi czasem o jezioro w Straszynie?

http://www.forum.dawnygda...p=121060#121060
 
Ciekawy 

Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 26
Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 8:19 pm   

Nie, chodzi o jezioro Jasieńskie na Jasieniu. Mało ludzi o tym wie, a jak już ktoś wie to ludzie po 50 itp. Nie mówi się o tym bo prawie nikt o tym nie wie, że leży tam samolot. Prawdopodobnie w czasie wojny spadł do jeziora. Zna ktoś może tą historię ?
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 12:38 am   

no to leży, czy prawdopodobnie leży?
bo coś mi to wygląda na samolot, którym transportowano bursztynową komnatę


Cytat:
rok 1988 - ówczesnego lata rozbiły się 2 samoloty MiG-23MF z jednostki w Słupsku-Redzikowie. Jedna z ich stref pilotażu mieściła się nad Jeziorem Jasień, czyli okolice Czarnej Dąbrówki.

http://www.forum.eksplora...?p=23296#p23296
tyle że to nie to jezioro
 
Ciekawy 

Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 26
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 9:11 am   

Zbieżność widocznie nazw. Data 1988 jest za wczesna zdecydowanie. Gdyby w 1988 roku rozbił się samolot na Gdańskim Jasieniu do dziś by się o tym mówiło. Na 100% jest to Jezioro Jasień, ale w Gdańsku. Jest ono płytkie (nawet 80cm na samym środku ) do około 10m.
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 2:54 pm   

Ciekawy napisał/a:
Jest ono płytkie (nawet 80cm na samym środku ) do około 10m.

Przy tak płytkiej wodzie pozostałości rozbitego samolotu muszą wystawać nad jej powierzchnię. Trzeba tylko się przejść i je obejrzeć. :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Ciekawy 

Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 26
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 9:58 am   

A kto ci powiedział, że samolot leży na takiej głębokości jak 80cm ? Głębokość tego jeziora to 10m lub nawet więcej. Samolot akurat leży tam gdzie jest najgłębiej (od strony wschodniej-działki). Dodam jeszcze, że w tym jeziorze nie da się nurkować jak i pływać. jakies 10 lat temu ostatecznie ludzie to robili.
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 12:03 am   

One zawsze leżą tam gdzie najgłębiej. :wink: Na Żuławach są takie tunele, ciągnące się kilometrami. Ostatnio badany (wirtualnie) łączył zamek malborski z Nowym Stawem. :wink: Pod koniec II WŚ Japończycy pracowali nad okrętami podwodnymi, przenoszącymi samoloty. Może to fragment tego projektu?
A już tak poważnie, to skąd pochodzi informacja o tytułowym samolocie? I co on za jeden?
I śmiertelnie poważnie - zapraszam do wątku powitalnego. :wink:
_________________
Poldergeist
 
Ciekawy 

Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 26
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 6:54 pm   

Wiele starszych osób mówi o tym co kiedyś było. Wiem to od ojca bo zna to jezioro na pamięć. Nie chce nikogo wypytywać w real więc pytam na forum. Nie wiem po ile macie lat , ale widać nikt z was nie lubi słuchać historyjek od ojców czy dziadków. Oprócz tematu o samolocie ciekawi mnie wszystko na temat stacjonującego wojska na terenie poligonu na Jasieniu. Nie wiem czy opłaca się zakładać osobny temat o tym, bo i tak "mało" informacji do tej pory udzieliliście. Posiada ktoś z was informację o tragedii koło dzisiejszej stadniny koni w kiełpinku / Jasieniu (obsypanie się ziemi -widocznie do dziś).
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 10:53 pm   

My tu generalnie jesteśmy sceptycznie nastawieni do wszelkich sensacji-rewelacji, tajemniczych tuneli, sekretnych przejść, zakopanych skarbów i wszelkich innych historii co to ktoś komuś kiedyś powiedział i to na pewno jest prawda, a to że w żadnych źródłach ani słowa o tym nie ma, to tylko potwierdza teorię o tym, że to jest, tyle że ukryte, utajnione, zakopane przez Niemców i odkopane 70 lat później w świetle księżyca przez tajemnicze, zakapturzone osoby, które wysiadły z czarnego mercedesa na zachodnich rejestracjach.
Cytat:
Posiada ktoś z was informację o tragedii koło dzisiejszej stadniny koni w kiełpinku / Jasieniu (obsypanie się ziemi -widocznie do dziś).

Jak tam tylko słyszałem, że w Taplarach na górce leży zakopany koń cały ze złota

Tak serio - znasz jakieś konkrety o jednym czy drugim, to pisz.
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 12:26 am   

Mikołaj napisał/a:
koń cały ze złota

Nieprawda! Ogon i grzywa srebrne! :hihi:
_________________
da, da, da...
 
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 10:51 pm   

Temat podzielony. Rozmowa na temat poligonu na Jasieniu przeniesiona :arrow: tutaj.
_________________
Poldergeist
 
adzygmunt 
A capriccio


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 255
Wysłany: Sro Paź 05, 2011 5:56 pm   

Nie znalazłem potrzeby by zakładać osobny wątek o innym samolocie, który spadł /został zestrzelony/ i do konca lat czterdziestych leżał coraz bardziej rozbierany przez dzieci /między innymi byłem ja/ przy zbiegu ulic Nad Jarem i Zakosy.
Innym badziej wiarygodnym, bo mieszkającym naprzeciw samolotu, jest-był nasz olimpijczyk i medalista w strzelaniu Zygmunt Bogdziewicz.
_________________
Kłaniam się
Tylko ten może zmieniać poglądy, kto je posiada.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk