Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ceny mieszkań w Trójmieście
Autor Wiadomość
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sob Paź 09, 2004 9:29 am   

Dziki REX napisał/a:
Te drogie mieszkania zarówno w nowym budownictwie w sopocie koło monciaka jak i przy długiej czy też na Helu lub w innych prestiżowych miejscach kupiją głównie ludzie dziani w kasę z Warszawy i spędzają tu w nich najwyżej dwa tygodnie w roku.
Ja osobiście przy długiej bym mieszkać nie chciał gdyż są granice hałasu, które da się znieść, ale już przy ogarnej czmunie. Mam tam nawet jedną swoją ulubioną neogotycką kamienicę w której chciałbym mieć pierwsze piętro tylko dla siebie na mieszkanie albo na pracownię.


Nie ma znaczenia kto i po co te mieszkania kupuje. Znaczenie ma to, że jest popyt wystarczająco duży, żeby ceny były wyższe niż w innych miejscach i w lepszych mieszkaniach. Czyms ten popyt jest spowodowany, twierdzę stanowczo, że owym powodem jest staroświecka atmosfera otoczenia, nawet, jesli sztucznie wytworzona.. Nie ma znaczenia że Parker, Rispetto, czy Rex "osobiście by nie chcieli", bo znacznie więcej ludzi "osobiscie by chciało".
 
parker 


Dołączyła: 08 Wrz 2004
Posty: 4927
Wysłany: Sob Paź 09, 2004 10:21 am   

Cytat:
twierdzę stanowczo, że owym powodem jest staroświecka atmosfera otoczenia, nawet, jesli sztucznie wytworzona..


Wszędzie na świecie posiadanie mieszkania na "starowce" jest oznaką prestiżu i dużej kasy. Nie jest to zasługą Głównego Miasta jako takiego, tylko modą.
I tak jak napisałam - dobrze, że akurat tacy ludzie kupują, że robi się to elitarną dzielnicą, a nie slumsami.
_________________
Czyż nie rozumie pan, że wszystko, co piękne w architekturze, osiągnięto już dawno temu? Zostało to autorytatywnie stwierdzone. (Ayn Rand "Źródło")
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sob Paź 09, 2004 10:31 am   

parker napisał/a:
Nie jest to zasługą Głównego Miasta jako takiego, tylko modą.


Zgadza się. Jestem jednak pewny, ze owej mody nie byłiby, gdyby Główne Miasto było zabudowane w zgodnym z duchem XX wieku modernistycznym. Ono jest modne, bo postawiono na nim kopie/makiety/podróby (niepotrzebne skreślić) dawnej zabudowy.
 
Dziki REX 


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 257
Wysłany: Pon Paź 11, 2004 1:00 am   

Cytat:
Zgadza się. Jestem jednak pewny, ze owej mody nie byłiby, gdyby Główne Miasto było zabudowane w zgodnym z duchem XX wieku modernistycznym. Ono jest modne, bo postawiono na nim kopie/makiety/podróby (niepotrzebne skreślić) dawnej zabudowy.


No i dobrze, że tak sie nie stało bo mieli byśmy drugi Malbork z tą różnicą, że u nas nie ma tak pięknego zamku, czyli dno totalne. W tamtych realiach, gdy odbudowywano Gdańsk po wojnie nie było innej opcji jak zrekonstruować wszystko jaknajlepiej się da w przeciwnym razie powtałały by tam jakieś potworki. Nie oznacza to, że w dzisiejszych czasach po zmianach w gospodarce i polityce a przedewszystkim po zmianach w myśleniu na temat współczensje architektury takich pomysłów nie ma. Ludzie stali się bardziej wrażliwi na piękno czego po wojnie trudno było wymagać od radykalnych modernistów, którzy nawoływali do całkowitego zerwania z przeszłością.
_________________
Jestem gupi i wszyscy bardzo mnie rzałują!
 
Grün 
Oberpomuchel


Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 7010
Wysłany: Pon Paź 11, 2004 8:57 am   

No i należy to uznać za wielkie szczęście, że mimo różnych planów - z blokowiskiem włącznie, udało się uratować Główne Miasto - Stare już w mniejszym stopniu. I własnie dlatego nie można go pozwolić teraz zniszczyć pseudo-architekcinom.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk