Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
licoksiąg, twarzoksiąg, twarzbuk, facebook... ;)
Autor Wiadomość
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 7:49 pm   licoksiąg, twarzoksiąg, twarzbuk, facebook... ;)

Eeech... założyłem nam profil na facebooku:
http://www.facebook.com/p...167896939923147
Na dole pojawiło się okienko, przetestujemy sobie jak funkcjonuje to dzieło szatana.
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 7:53 pm   

No patrz... a ja od jakichś 2 tygodni się zastanawiam... ale na razie znalazłem więcej powodów, żeby nie zakładać konta, niż żeby je założyć. Podglądam sytuację z konta koleżanki małżonki :hihi:
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 7:58 pm   

zobaczymy... może cielaki z dwiema głowami od tego nie będą się rodzić
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 8:10 pm   

Ja w temacie lubiaczy :hihi:
http://www.youtube.com/watch?v=CH3uz-qWsqk
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
norveg 
Zankenzin

Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 292
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 10:05 pm   

pumeks napisał/a:
na razie znalazłem więcej powodów, żeby nie zakładać konta, niż żeby je założyć.


Ustawisz sobie dobrze ustawienia prywatności i da się z tym żyć. Byle aplikacjami i grami (jeśli ktoś lubi) roztropnie się bawić, bo mogą zaszkodzić :hihi:
 
Dostojny Wieśniak 


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 3885
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 10:26 pm   

pumeks napisał/a:
ale na razie znalazłem więcej powodów, żeby nie zakładać konta, niż żeby je założyć.
Też tak mam
_________________
Poldergeist
 
Jarek z Wrzeszcza 

Dołączył: 14 Cze 2004
Posty: 839
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 11:03 pm   

A ja miałem, i to nawet dwa: prywatne (krótko) i PDW-owskie (do całkiem niedawna). Teraz nie mam żadnego i dobrze się z tym czuję :wink:
_________________
Blog z Wrzeszcza - piszę o Wrzeszczu

...oraz o Żabiance :)
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 11:11 pm   

A do czego to w ogóle służy - to jest z grubsza to samo co nk, czy coś innego? Serio pytam.
_________________
da, da, da...
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 11:40 pm   

danziger napisał/a:
z grubsza to samo co nk

trochę jak przecier pomidorowy i ketchup, ale generalnie o podobne sprawy chodzi
jak dla mnie nk jest nieco obciachowa, na fb jest większość różnych inicjatyw, które lubię i cenię, wiec pomyślałem, że czas spróbować
jakoś bardzo nie namawiam, po prostu jako ktoś ma ochotę, to niech polubi
 
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 12:10 am   

Mikołaj napisał/a:
na fb jest większość różnych inicjatyw, które lubię i cenię, wiec pomyślałem, że czas spróbować

Jak większość Twoich (lubionych i cenionych przez Ciebie) znajomych ogłosi abstynencję seksualną, to też się dostosujesz? :hihi:
Przyznam, że mnie wkurza kiedy ktoś "każe" mi się kontaktować ze sobą przez ten serwis, podczas gdy ja nie mam i nie zamierzam mieć tam konta. Ostatnio np. Trójka propaguje ten system komunikowania się ze słuchaczami.
Żeby do mnie zadzwonić, lub wysłać email każdy może skorzystać z takiego operatora telefonicznego, czy serwisu pocztowego z jakiego chce.
Żeby się skomunikowac poprzez fejsa trzeba pójść na ich warunki - i nie ma innej opcji. Ale to jest akurat mniej istotne.

Bardziej istotne jest pytanie - co daje obecność na fb?
Kiedyś miałem konto na nk. Zlikwidowałem je jakiś czas temu, bo było mi do niczego niepotrzebne, w zasadzie z niego nie korzystałem, raz dzięki serwisowi umówiliśmy się ze znajomymi z podstawówki na piwo - fajnie, ale to by było na tyle.
Jak nk zmieniała regulamin, w którym trzeba było się zgodzić na korzystanie przez nich ze swojego wizerunku i coś tam jeszcze, to bez żalu z tego zrezygnowałem.
Mówisz, że fb to mniej więcej to samo. Po co naszemu Forum takie konto? Rozumiem, że osoby fizyczne mogły sobie odgrzać dzięki temu serwisowi szkolne znajomości - do czegoś się więc mógł przydać.
Ale do czego się może przydać instytucjom, czy osobom "wirtualnym" - jak FDG? Żeby ludzie mogli się wpisywać na listę znajomych i wysyłać nam wiadomości? To chyba lepiej żeby się zarejestrowali na FDG i pisali tutaj? Przecież od tego jest forum...

Mikołaj napisał/a:
jak dla mnie nk jest nieco obciachowa

Akurat to, czy coś jest "trendy", czy obciachowe to ja mam w d... (no dobra, jak mawiają WOPiści - są granice, na przykład różowej koszulki z cekinami bym nie założył). Skoro jednak fejsbuk to z grubsza to samo co nk, to IMHO również jego "obciachowość" będzie podobna.
_________________
da, da, da...
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 12:25 am   

danziger napisał/a:
Kiedyś miałem konto na nk. Zlikwidowałem je jakiś czas temu, bo było mi do niczego niepotrzebne, w zasadzie z niego nie korzystałem, raz dzięki serwisowi umówiliśmy się ze znajomymi z podstawówki na piwo - fajnie, ale to by było na tyle.
Jak nk zmieniała regulamin, w którym trzeba było się zgodzić na korzystanie przez nich ze swojego wizerunku i coś tam jeszcze, to bez żalu z tego zrezygnowałem.

No to możemy sobie ręce podać, przeszliśmy tę samą drogę.

Co do fb - absolutnie nic to w funkcjonowaniu forum nie zmienia, przybywa za to kilka możliwości technicznych i pewnie zwiększa się zasięg odbioru. I tyle, koncepcja FDG się nie zmienia, nie odpalamy przecież na stronie głównej reklamy inwestycji "granary island" :mur:
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 1:06 am   

ostatnio usłyszałam od osoby, która założyła sobie konto na fejs-zbuku, że jest to sposób aby nikt nie "ukradł" jej tożsamości.
osobiście konta nie mam, moja tożsamość jest stabilna :wink:
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 1:25 am   

seestrasse napisał/a:
jest to sposób aby nikt nie "ukradł" jej tożsamości

to szczerze mówiąc też był powód... wolałem być pierwszym, który założy profil FDG
 
norveg 
Zankenzin

Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 292
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 8:25 am   

Nie, żebym bym jakimś zwolennikiem znanego serwisu tzw. społecznościowego, ale

Cytat:
do czego się może przydać instytucjom, czy osobom "wirtualnym" - jak FDG? Żeby ludzie mogli się wpisywać na listę znajomych i wysyłać nam wiadomości? To chyba lepiej żeby się zarejestrowali na FDG i pisali tutaj? Przecież od tego jest forum...


Strony osób wirtualnych albo firm czy instytucji, to można co najwyżej dodać do obserwowanych (likepage) a nie do znajomych. One same zaś (instytucje itd.) nie mogą tworzyć listy swoich znajomych (chyba, że niezgodnie z regulaminem założą profil osobowy).
Strona FDG na twarzbuku, może się przydać w celach promocyjnych. Są ludzie, którzy są tam, a nie ma ich tu. I sami tu nie przyjdą, bo na co dzień nie szukają takich informacji. Z drugiej strony jest nadzieja, że mogą podzielić się ciekawymi informacjami. Wolne Forum Gdańsk dość zgrabnie korzysta z możliwości informowania o ciekawych tematach na forum np. tu (nie trzeba się logować/mieć konta).
A czy to jest cool, trendy czy hot (czy co tam teraz jest na topie)? Pojęcia nie mam, u mnie o posiadaniu tam konta zadecydowały przede wszystkim względy okołozawodowe, choć nie wykorzystuję go w takich celach.
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 8:55 am   

Zgadzam się z Danzigerem w 100% :szczena: :hihi:
Twarzbuk, a może licobuk? :mrgreen:
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk