Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przejaźdzka rowerem
Autor Wiadomość
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 9:21 pm   Przejaźdzka rowerem

Witam. W najbliższą sobotę wybieramy się przejażdzkę taką trasą: wyjazd z Gdańska Dolną Bramą, następnie Olszynka,Krępiec,Mokry Dwór,Wiślina,Lędowo,Wróblewo,Grabiny Zameczek,Suchy Dąb,Krzywe Koło i zjazd do Pszczółek gdzie łapiemy się na powrotną SKM. Mam taką wielką prośbę - podrzućcie na tej trasie jakieś ciekawe miejscówki do zwiedzenia, cmentarze, kościółki ,napisy ,domy podcieniowe, jakieś tunele prowadzące do bursztynowej komnaty :hiihihi: itd, itp .Mam kilka punktów ale myślę, że na takiej tracie coś więcej da się obejrzeć. Z góry dzięki za pomoc.
Ps. Jeśli ktoś chętny to zapraszam, to jest odległość raptem koło 30 km
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 11:38 pm   

Kawałek te trasy przejechałem w zeszłą sobotę (do tzw. jazu przy Kiszce i mostu a Motłąwie ciut powyżej) i od razu mówię, odradzam jazdę przez Olszynkę, do Krępca lepiej dojechać lewym brzegiem Motławy przez ul. Przybrzeżną.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 8:53 am   

Do 24 czerwca SKM na trasie Pruszcz - Tczew - nie kursuje (SKM>), czyli z Pszczółek musicie kombinować. Sugeruję wydłużyć trasę i wrócić po prostu do Gdańska. Np. przez Steblewo, Osice, Trutnowy. Ew. do Pruszcza, ale czasowo to się nie opłaca, no pare kilometrów mniej...
Albo odwrócić trasę, z Wróblewa szlakiem rowerowym na Miłocin,, Trutnowy, Osice, Steblerwo, Krzywe Koło, Suchy Dąb, Grabiny i powrót. Sprawdzone nie raz.
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 2:20 pm   

I jak? wycieczka się odbyła?
Kto jeszcze nie był w Krępcu, niech się tam wybierze jak najszybciej - to chyba ostatnie lato, zanim przez to urokliwe miejsce przejdzie południowa obwodnica Gdańska.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk