Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
A z kartoflem i inne takie
Autor Wiadomość
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 11:01 pm   

Ponury i Sabaoth: ciezko Wam sie zyje, prawda? Jak tylko jeden jezyk znacie... :???:
Ja pazdrawljaju was rzarko "gieroje"!
Just for your info: this place is for every one!

Charlotte, wenn Du mir den Vor- und Zunamen Deiner Oma sagst - ich habe das Einwohnerbuch von Danzig von 1937 und 1942. Helfe Dir gerne.
 
Duqq 

Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 101
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 1:12 pm   

Dieter napisał/a:
Ponury i Sabaoth: ciezko Wam sie zyje, prawda? Jak tylko jeden jezyk znacie... :???:


Ty naprawde nie rozumiesz o co chodzi, czy tak tylko udajesz? No, ale tak, szpan z 4 jezykami musi byc :hiihihi:

Wiec jak nie rozumiesz to zobacz. Nikt nie neguje, ze to nie jest forum dla kazdego, ale z tego co zauwazylem jest to polskie forum, wiec, aby byl porzadek wolalbym, aby inni pisali po polsku. Bo jak zaraz w jednym temacie jeden napisze po niemiecku, inny po angielsku, jeszcze inny po francusku, a do tego znajdzie sie Hiszpan, ktory takze zechce zapytac o cos w swoim ojczystym jezyku to sie zrobi jedna wielka wieza babel.
Zreszta na szczescie UE jeszcze nie przyjela rozporzadzenia zezwalajacego na zycie na jej terytorium, jedynie po zdaniu egzaminu ze znajomosci conajmniej 2 jezykow z czego jednym z nich bylby niemiecki.
 
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 2:04 pm   

Duqq napisał/a:
... aby byl porzadek wolalbym, aby inni pisali po polsku. Bo jak zaraz w jednym temacie jeden napisze po niemiecku, inny po angielsku, jeszcze inny po francusku, a do tego znajdzie sie Hiszpan... ...jednym z nich bylby niemiecki.

Kazdy, ktory tu pisze w innym jezyku jak polskim, zdaje sobie sprawe, ze musi czekac, az sie ktos znajdzie, wladajacy tym jego jezykiem i odpowie mu. Przez to nie jest zaklucony porzadek tego forum! Z innym jezykiem trzeba tym bardziej liczyc, jak to forum sie nazywa "Dawny Gdansk". :dziadek:
O wiele wazniejszy jezyk jak niemiecki jest angielski. Dlatego ja tez jestem tego zdania: "bez angielskiego dzis nawet kucharzem nie mozesz zostac", juz wcale nie mowiac o podrozy po swiecie. :hmm:
 
Duqq 

Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 101
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 2:18 pm   

Dieter napisał/a:

Kazdy, ktory tu pisze w innym jezyku jak polskim, zdaje sobie sprawe, ze musi czekac, az sie ktos znajdzie, wladajacy tym jego jezykiem i odpowie mu.

No wlasnie :) Tym bardziej, ze powitanie na forum jest w kilku jezykach. Wiec po co te uszczypliwe uwagi do innych uzytkownikow na temat ich znajomosci jezykow? Mysle, ze nie jednym by Ciebie zaskoczyli ;)
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 5:53 pm   

Dieter napisał/a:
Ponury i Sabaoth: ciezko Wam sie zyje, prawda? Jak tylko jeden jezyk znacie...


Dieter, jag förstaar inte, man kan skriva i vilket spraak som helst, tyska, engelska, polska, svenska, o.s.v.

A tak poza tym, to ja nie mam nic przeciwko obcym językom na tym forum, sam na codzień posługuję się właśnie obcym językiem. Moja odpowiedź dotyczyła wyłącznie postu Ponurego i była jego krytyką. Zastanów się więc, co piszesz.

P.S. Mojego a z o nie da się wyświetlić na forum, nie ten zestaw znaków, zastąpiłem więc ten znak międzynarodowym odpowiednikiem - aa.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 7:05 pm   

Sabaoth napisał/a:
... jag förstaar inte, man kan skriva i vilket spraak som helst, tyska, engelska, polska, svenska, o.s.v.

Pracowalem dwa lata jako Superintendent dla Waleniusrederierna, dlatego i to rozumiem... :skolowany:
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 7:44 pm   

Ale ja w dalszym ciągu nie rozumiem, o co Ci chodziło w Twoim poście. Że Ponury ma obiekcje do innych języków to jasne ale ja nie mam. Może więc łopatologicznie wyjaśnię, moja odpowiedź do postu Ponurego, napisanego po angielsku i krytykującego obce języki miała na celu pokazanie bezsensu oskarżania napisanego w obcym języku o używanie obcego języka na forum. Moja odpowiedż jest więc w opozycji do postu Ponurego i dlatego nie rozumiem, jak można wrzucać oba posty do jednego worka. Mam nadzieję, że wyjaśnienie jest zrozumiałe.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Dieter 
Schidlitzer


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 522
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 10:32 pm   

Ja to inaczej zrozumialem Sabaoth i dlatego Cie przepraszam. :roll:
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sro Mar 03, 2010 7:54 am   

Sabaoth napisał/a:
Mojego a z o nie da się wyświetlić na forum

Tego Å, å ? :)
_________________
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7686
Wysłany: Sro Mar 03, 2010 8:18 am   

Corzano, jak to zrobiłeś? mi wyskakuje zamiast tego "å"
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sro Mar 03, 2010 10:00 am   

Trzeba wpisać, odpowiednio dla dużego i małego "kartofla":
Kod:
Å å

i odznaczyć "Wyłącz HTML w tym poście". Trochę zabawy jest, ale chyba nie używamy tego zbyt często. :)
_________________
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Mar 03, 2010 4:11 pm   

Corzi, ja po prostu naciskam na klawiaturze klawisz z tym znakiem i prawie wszędzie działa, a tych cyferek to raczej nie zapamiętam :hihi:
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk