Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kurs przewodnicki - co, gdzie, jak ? ;)
Autor Wiadomość
Inga 
Warzywodzianka


Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 371
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 10:25 pm   Kurs przewodnicki - co, gdzie, jak ? ;)

I znów, jak to ja, wyskakuję z prośbą - nie lubię tego, ale co robić :wink: Otóż:
mam zamiar, jak wiadomo powszechnie :wink: , zostać przewodnikiem - i chciałbym dowiedzieć się jakichś konkretów o kursie - bo jak na razie od jednej osoby usłyszałam tylko garść ogólników, że kurs jest strasznie trudny a egzamin jeszcze gorszy i są niekiedy straszne problemy ze zdaniem... :roll: Prawda to czy nieprawda ? - jak cały ten kurs dokładnie wygląda, jaka jest jego organizacja, w miarę obiektywnie - jest trudny czy bardzo trudny ? :wink: - itd, itp... Wdzięczna będę za każdą informację - bo im bliżej mojej teoretycznej wyprowadzki i kursu, tym bardziej szczerze mówiąc zaczynam się go bać, bo mnie postraszono... :roll: A z drugiej strony - oczywiście bardzo, ale to bardzo chcę uprawnienia do wykonywania mojego wytęsknionego zawodu w końcu uzyskać :wink: Nadprzewodnicy, przewodnicy i półprzewodnicy :hihi: obecni na forum - proszę, pomóżcie :)
_________________
Jestem błędem statystycznym ;)
 
 
Kasia_57 
Nadprzewodnik


Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 911
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 10:41 pm   

Niech Cie nie straszą!

napisałam na priva - w razie czego pisz i pytaj. Mnie też tak usiłowali straszyć różni mądrale - a to już 8. sezon się kończy, od kiedy zaczęłam bruki szlifować i stale sięgam po nowe uprawnienia. To wciąga... :D
_________________
Gdańszczanka

* * *
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
princessita 

Dołączyła: 27 Lis 2005
Posty: 441
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 1:07 pm   

Ja tez chciałabym się co nieco dowiedzieć, jeśli to nie tajemnica. Czy w ogóle zawód przewodnika po mieście ma sens, skoro tyle się wydaje przewodników? Od osób które odradzały, wątkiem przewodnim było - a po co ci ta wiedza?
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 10:26 pm   

Podobnie jak Kasia jestem nieco 'zamieszany' :wink: w klimaty przewodnickie - służę informacjami (najlepiej na PW, by nie zawalać forum, piszcie).
Od siebie dodam tylko, że choć z racji zawodowych nie bardzo mam ostatnio czas na pracę przewodnicką, to szkolenie przewodnickie było bardzo sympatyczną i ciekawą przygodą, nie tylko intelektualną, a korzyści (także, a nawet zwłaszcza) niematerialne - znaczne. A i dodatkowy zawód w kieszeni mam w razie czego :hihi:
Po prostu warto, polecam.
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Kasia_57 
Nadprzewodnik


Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 911
Wysłany: Sro Gru 02, 2009 1:20 pm   

princessita napisał/a:
po co ci ta wiedza?


tja..... bez komentarza...


jak i Knovak (Knovaku - pozdrawiam serdecznie) - służę informacjami na PW. Radzę nie słuchać tych, którzy odradzają, bo znaczy, że mieli złe doświadczenia. Też mi odradzano parę ładnych lat temu - kiedy zaczynałam :mrgreen: A czy przewodników dużo czy mało i tak rynek turystyczny to zweryfikuje :dziadek:
_________________
Gdańszczanka

* * *
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
kezard 
kezard

Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 5
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 12:15 am   

Wita Gdańszczanko
Widziałem Twoją stronę - bardzo ciekawa.
Mi też marzy się zawód/pasja przewnika - mogę Cię poprosić o info jakie przesłałaś Indze - emigrantce
Jestem nowym "forumkowiczem" - podaję swój adres e-mail kezard@o2.pl
Pozdrawiam
Kezard
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk