Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kościerski browar zatętni życiem...
Autor Wiadomość
danziger 
Korytarzanin


Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 4638
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 11:43 pm   

seestrasse napisał/a:
zaliczę :D
a nawet Stogi, Brzeźno, Jelitkowo, Sopot...
to geografia, nie ja :wink:

Czy możesz nieco jaśniej wyłuszczyc kryteria takiej klasyfikacji?
_________________
da, da, da...
 
 
gargoyle dfl 
Mottlauspucker


Dołączyła: 11 Kwi 2005
Posty: 926
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 6:56 am   

Ale macie problemy!Ostatnio jedna pani z Miasta Krakowa zapytala mnie dlaczego jedzac zupe zawsze biore chleb albo bulke odpowiedzialem jej ,ze jestem Kaszub i pieczywo jadam do wszystkiego i zobaczylem jej wielkie oczy i szczeke ktora oparla sie o parkiet.
 
 
Corzano 
bi-cyklista
z Północy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 4571
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 7:13 am   

gargoyle dfl napisał/a:
jestem Kaszub i pieczywo jadam do wszystkiego

Do np. bułki z masłem też? :wink:
_________________
 
gargoyle dfl 
Mottlauspucker


Dołączyła: 11 Kwi 2005
Posty: 926
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 7:29 am   

:haha:
_________________
"...robala co mnie zzera wciaz zalewam sam..."
 
 
gargoyle dfl 
Mottlauspucker


Dołączyła: 11 Kwi 2005
Posty: 926
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 7:32 am   

Pierwsze kilka lat mojego zycia pilnowala mnie pani o dzwiecznie brzmiacym imieniu(i nazwisku) Gertruda Kraft ,od niej nauczylem sie jesc pieczywo do wszystkiego (i do kromki chleba z solonym maslem tez) :mrgreen:
_________________
"...robala co mnie zzera wciaz zalewam sam..."
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 7:37 am   

Rozpatrywanie połozenia Gdańska na podstawie jego współczesnych granic administracyjnych to pewien absurd. Czy Osowa i Rebiechowo przestały byc kaszubskie po włącznieu do Gdańska? A co będzie, jesli kiedys - niedaj Bóg - Kartuzy zostana włączone do Gdyni albo Gdańska? Tez przestana lezec na Kaszubach?

A "żuławska" część Gdańska? To moze weźmy pod uwagę, że Żuławy to wynalazek zdecydowaniemłodszy od Gfdańska i Kaszub. Równe dobrze mozna powiedzieć "Rębiechowo jest na Lotnisku" zamiast "Lotnisko jest w Rębiechowie"...

Sztuczne rozdmuchiwanie granic miast i wchłanianie okolicznych miejscowości nie ma tu wielkiego znaczenia. To, ze mieszkaniec takiej peryferyjnej dzielnicy mówi "jade do Gdańska" to zupełnie co innego, niz gdy mieszkaniec Gdyni mówi "jade na Kaszuby". Wystarczy choć odrobinkę wiedzy na temat Gdyni, by widziec tę różnicę. To samo dotyczy Sopotu czy... Gdańska.

Ano tak, Gdańska też. w sensie geograficznym rozumianym tak, jak go widza Osowianie, czy Brzeżnianie...Dlaczego nie uznac Gdańska za miasto kaszubskie? Dlatego, ze jego część leży na Żuławach? Ale inna część lezy na Kaszubach. Dlatego, ze nie ma w nim Kaszubów? Nieprawda, są, choć po 1945 roku zostali stłamszeni i w dużej części wypchnięci z miasta. Dlatego, ze nie ma kaszubskich korzeni? Obawiam się, że ma i to bardzo silne.

Gdańsk nie lezy "obok" Kaszub, tylko na skraju Kaszub. I to tylko dlatego, ze dalej jest morze.
 
abernacka 


Dołączył: 29 Paź 2004
Posty: 333
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 7:43 am   

I poraz kolejny temat został rozmydlony. Zamiast rozmawiać jakie piwo w tym browarze powinni warzyć, jaką kuchnię powinni serwować (Bawarską czy Czeską a może Kaszubską) to wy rozmawiacie to o... (nie napiszę o czym).
Nabijacie sobie posty czy co??
_________________
Danziger Aktien- Bierbrauerei
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 7:51 am   

abernacka napisał/a:
I poraz kolejny temat został rozmydlony.


I co z tego? Skoro parę osób sie wypowiedziało na ten nowy temat, to widocznie temat jest ineresujący. Zapewne którys z administratorów wkrótce oddzieli obydwa tematy i będzie porządek.

abernacka napisał/a:

Zamiast rozmawiać jakie piwo w tym browarze powinni warzyć, jaką kuchnię powinni serwować (Bawarską czy Czeską a może Kaszubską)


Do tej pory miałem wrażenie, że w tych sprawach to własnie Ty jestes tu najbardziej kompetentną osobą. Ale nie zauwazyłem, zebys wygłosił tu jakiekolwiek propozycje, sugestie, nie napisałeś nic o dawnej produkcji browaru kościerskiego, o jego tradycjach...

Kto ma o tym napisać, jesli nie Ty?
 
abernacka 


Dołączył: 29 Paź 2004
Posty: 333
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 9:29 am   

Wydaje mi sie, że każdy z nas mógłby wypowiedzieć się jaki gatunek piwa by preferował w tym browarze restauracyjnym (bo podejrzewam, że taki jest w planie). Mam nadzieję, że nie są to obietnice bez pokrycia. Nie wiem tylko czy przyszły właściciel chciałby wyłożyć od razu 1 milion złotych na samą warzelnię.
Jeśli jednak prace nad tym pomysłem są zaawansowane to by było cudownie. Browar, który powstał 1885 roku mialby szanse na nowo sie narodzić. I ponownie oferował by piwoszom znakomitego Alta i Koźlaka. A na dokładkę bym poprosił ciemnego pszenicznika (rozmarzyłem się).
_________________
Danziger Aktien- Bierbrauerei
 
 
Zoppoter 
Wolny Prusak

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 3687
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 9:49 am   

abernacka napisał/a:
Wydaje mi sie, że każdy z nas mógłby wypowiedzieć się jaki gatunek piwa by preferował w tym browarze restauracyjnym (bo podejrzewam, że taki jest w planie).


Tylko żeby się nie okazało, że "każdy sie wypowie" i w rezultacie będą tam sprzedawac to, co nazywasz napojami piwopodobnymi, tak samo jak w kazdym innym pubie.

Ja własnie liczyłem, ze opowiesz jakie piwa tam warzono wczesniej, i jakie w zwiazku z tym teraz powinno sie tam serwować. Żeby było przynajmniej podobne do dawnego kościerskiego piwa.
 
abernacka 


Dołączył: 29 Paź 2004
Posty: 333
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 9:56 am   

Przecież napisałem :D Alta i Koźlaka oraz Jasne.
Jeśli mają serwować piwopodobne to nie ma mowy o żadnym browarze a jedynie o szynku.
_________________
Danziger Aktien- Bierbrauerei
 
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 11:08 am   

A ja uważam, że kwestie geograficznie są równie ważne jak kulinarne. A że niektórzy z nas (do których także piszący ten post się zalicza) lepiej się znają na geografii niż na gotowaniu :^^ to i wątek się rozmydlił.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 1:18 pm   

abernacka napisał/a:

Nabijacie sobie posty czy co??


Jasne!!! Mikołaj będzie wypłacał dywidendy za ilość postów :wink:

A gwoli niezblablania wątku polecam stronkę:

http://www.piwowarklub.com.pl/
:zrowko:
_________________

 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 2:56 pm   

danziger napisał/a:
seestrasse napisał/a:
zaliczę [...] Stogi, Brzeźno, Jelitkowo, Sopot

Czy możesz nieco jaśniej wyłuszczyc kryteria takiej klasyfikacji?

bardzo proszę :D mam nadzieję, że uwierzysz Mamuszce (który zresztą swą wiedzę na ten temat brał od znanego skądinąd prof. Jerzego Szukalskiego)
Mierzeja Wiślana. Z jednostką tą zetkniemy się na terenie Sopotu i Jelitkowa. Ma ona postać piaszczystego pasma wydmowego, który oddziela równinę deltową Wisły od wód morskich. [...] Im dalej na wschód zwiększa się jego wysokość i szerokość [...] osiągając na wschód od Wisłoujścia, w Stogach 19.2 m npm, 22.5 m w Górkach Zachodnich i ponad 30 m [...] pod Świbnem. W Sopocie odcinki tego wału zlikwidowano dla zrobienia miejsca pod budynki kąpielowe. Mierzeja jest dziełem morza wyrzucającego od tysiącleci piasek na brzeg [...]
gwoli szczerości naściemniałam w poprzedniej wersji posta :mrgreen:
 
abernacka 


Dołączył: 29 Paź 2004
Posty: 333
Wysłany: Sro Gru 09, 2009 5:22 pm   Re: Kościerski browar zatętni życiem...

wrangla napisał/a:
Kościerski Browar zatętni życiem...

Cytat:

Wreszcie znalazł się kościerski przedsiębiorca, który chce przywrócić dawny blask browarowi. Ze wstępnych naszych rozmów wynika, że chciałby tam uruchomić mini-browar. Jeśli to się uda, będzie to wielki sukces, ponieważ obiekt nie zatraci swojego tradycyjnego charakteru.


No cóż, czas pokazał, że to były tylko mrzonki. Małym pocieszeniem jest to, że na początku przyszłego roku będzie można wybrać się do nowego browaru restauracyjnego w Elblągu.
_________________
Danziger Aktien- Bierbrauerei
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk