Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
SPAM na Forum
Autor Wiadomość
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 8:59 am   SPAM na Forum

Moja ostatnia wizyta w Gdańsku i dwutygodniowy brak dostępu do Forum stały się kroplą przelewającą czrę goryczy. Po powrocie miałem ponad 800 postów do przeczytania. I co? Zacząłem czytać te zaległe posty ale po kilku minutach czytania SPAMU (bo już trudno nazwać to blablaniem) zdecydowałem się na radykalne posunięcie oznaczenia wszystkich tematów jako przeczytane. Szkoda mojego czasu, a że czasami jakiś interesujący post na temat umknie mi w powodzi wypisywanych bzdur nie na temat, nie ma już dla mnie znaczenia.

Kiedyś bardziej pilnowano na tym forum dawnogdańskiej lub chociaż gdańskiej tematyki. Ostatnio, wraz z pojawieniem się setek nowych użytkowników, którzy niestety nie mają pojęcia o Gdańsku, spadł poziom dyskusji. Obecnie prowadzone dyskusje nie mają za dużo wspólnego z dawnym Gdańskiem, a czasami z Gdańskiem wogóle! W najlepszym wypadku nadają się na fora dzielnicowe lub tematyczne nie związane z naszym miastem, w najgorszym przypominają dyskusje z forum Onetu.

Każdemu zdarza się odejście od tematu, takie "zboczenia" tematów mogą być pewnym urozmaiceniem i ożywieniem forumowej atmosfery ale jeśli ilość "zboczeń" zaczyna zdecydowanie przeważać nad tematyką, dla której to forum powstało zaczynają się problemy. Część osób zniechęca się do pisania na temat, inni odchodzą. A przecież moderatorzy mają narzędzia dyscyplinujące, korzystają z nich chyba zbyt rzadko. Jeśli forum będzie dalej dryfowało w tym kierunku zostaną na nim sami "luźno związani z tematem".

Ze spamem w poczcie można skutecznie walczyć, ze spamem na forum również ale to działka moderatorów. Normalny użytkownik zmuszony do przebijania się przez setki bezsensownych postów dojdzie, prędzej lub później, do wniosku że ten czas może lepiej spożytkować. Ja już od pewnego czasu jestem znudzony poziomem dyskusji i stoję "w drzwiach". Takich sytuacji było sporo i będzie więcej jeśli nic się nie zrobi, a niektórzy moderatorzy dalej będą chronić spamowiczów.

Nadszedł czas żeby zastanowić się co ważniejsze, ilość czy jakość!
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 9:25 am   

Cytat:
niektórzy moderatorzy

a którzy? :hmm:

spam to nachalne reklamy, więc uważajmy z terminologią :wink:
krótko, po spadam na Mazury :P uważam, że nie da się metodą policyjną, zakazami i nakazami podnieść poziomu merytorycznego Forum. przychodzą tutaj różni ludzie, i nie sądzę, aby należałoby ustawiać ich poziom dyskusji pałką. ostatnią rzeczą, jaką chciałabym robić, to warny i bany.
jeśli niektórym userom się to nie podoba - :???:
 
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 5:25 pm   

Co do moich 8 postów, napisanych w ciągu ostatnich 2 tygodni to informuję że absolutnie nie wniosły one nic do dyskusji i spokojnie można ich nie czytać. Na moje usprawiedliwienie mogę dodać jeszcze że były krótkie. Co do pozostałych 792 nie wypowiadam się :hmmm:
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 6:52 pm   

Zesiu nie będę wytykał palcami ani moderatorów ani zwykłych użytkowników, chciałem tylko zwrócić uwagę, że Forum schodzi na manowce. Uważam, że należy zachować pewne proporcje pomiędzy postami nie na temat, a postami związanymi z historią Gdańska. Ostatnio te proporcje zostały bardzo zachwiane. Z drugiej strony nie chodzi o trzymanie się wyłącznie tematyki dawnogdańskiej, trochę współczesności nie zaszkodzi ale też z umiarem. Nie ma sensu informować o wszystkim, co dzieje się w mieście. Od tego są inne portale i fora internetowe.

Nie chodzi też o używanie pałki do podnoszenia poziomu Forum ale dobrze byłoby gdyby przed założeniem nowego wątku albo napisaniem postu nie na temat każdy zastanowił się, czy ma to sens. Ja też daleki jestem od karania za pojedyńcze wypowiedzi nie na temat ale za wielokrotną recydywę już tak. W jakiś sposób należy dyscyplinować użytkowników, bo inaczej będziemy mieli forum podobne do komentarzy pod artykułami na Onecie.



P.S.
Zesia napisał/a:
jeśli niektórym userom się to nie podoba - :???:

Wchodząc na to Forum oczekuję dyskusji na temat Gdańska, a nie d... Maryni. :%
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 12:20 am   

przed chwilą dotarła do mnie PW od użytkownika EllaProfi o treści
EllaProfi napisał/a:
 îäíîě ôëŕęîíĺ: đŕçîńëŕňü ďî ÂŃĹĚ ôîđóěŕě ďĺđńîíŕëüíűĺ ńîîáůĺíč˙ ÂŃĹĚ ďîëüçîâŕňĺë˙ě, đŕçîńëŕňü ňîďčęč ďî ôîđóěŕě, ăîńňĺâűě, áëîăŕě, đŕńńűëęŕ ďî mamba.ru č loveplanet.ru ń îáőîäîě ÂŃĹŐ îáőîäčěűő çŕůčň!/ciach/

co prawda nie bardzo rozumiem treść (skądinąd być może bardzo ciekawą), ale wygląda mi to na spamerstwo. czy Wy też dostaliście podobną PW?
 
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 12:48 am   

seestrasse napisał/a:
przed chwilą dotarła do mnie PW od użytkownika EllaProfi
co prawda nie bardzo rozumiem treść (skądinąd być może bardzo ciekawą), ale wygląda mi to na spamerstwo. czy Wy też dostaliście podobną PW?

Podejrzewam że chce nam coś sprzedać :wink:
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
seestrasse 
Zesztrasia z Szafy


Dołączyła: 13 Kwi 2004
Posty: 6586
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 12:55 am   

a to z pewnością :wink: nie przypuszczam, że ów ktoś pojawił się u nas w ramach rozdawnictwa pieniędzy :hihi:
tak się tylko zastanawiam, czy to nie jakaś cholera, co to się przyczepia i robi za szkodnika w komputerku :%
 
feyg 


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 1166
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 1:02 am   

seestrasse napisał/a:
a to z pewnością :wink: nie przypuszczam, że ów ktoś pojawił się u nas w ramach rozdawnictwa pieniędzy :hihi:
tak się tylko zastanawiam, czy to nie jakaś cholera, co to się przyczepia i robi za szkodnika w komputerku :%

Raczej krzywdy nie robi, ale kto wie?
Cytat:
Zasada jest prosta: XRumer rejestruje się jako legalny użytkownik - rozpoznając znaki w teście - a następnie zaśmieca forum odsyłaczami do witryny kogoś, kto go zakupił.

źródło
_________________
Pozdrowienia z Małego Kacka
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 8:50 am   

Avatar robota dość jednoznacznie wskazuje rodzaj strony :hihi:

el.jpg
Plik ściągnięto 35339 raz(y) 5,27 KB

_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
pumeks 
Mottlauspucker


Dołączył: 22 Paź 2003
Posty: 7683
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 8:55 am   

Odszyfrowanie wiadomości nie jest trudne - u mnie wystarczyło zmienić kodowanie znaków na Cyrylica (Windows):

Temat: Здравствуй, ты лучшей программой для рассылки по mamba.ru и loveplanet.ru интересовался?

В одном флаконе: разослать по ВСЕМ форумам персональные сообщения ВСЕМ пользователям, разослать топики по форумам, гостевым, блогам, рассылка по mamba.ru и loveplanet.ru с обходом ВСЕХ обходимых защит!
Сейчас лучшим и эффективнейшим софтом (программой) для рекламы, раскрутки, продвижения, пиара и т.п. - является комплекс "XRumer 5.05 Palladium"

Это разработка компании Botmaster Labs, продукт развивается динамично, 5-ю версию вот только недавно выпустили. Правда стоимость подняли с $450 до $520, и цена продолжает расти.
Однако в руках профессионала софт отбивает свою стоимость в среднем за неделю, у новичка - за месяц-два.

Но меньше воды, больше фактов... Что же это за программа такая - XRumer 5.0? Вот ооочень краткое описание:
+ умеет автоматом регистрироваться и создавать сообщения (топики) на форумах, гостевых книгах, блогах, каталогах
+ распознаёт капчу (картинки типа "введите число которое видите") на ПОЛНОМ АВТОМАТЕ!
+ автоматически аппрувит аккаунты через e-mail (когда нужно подтверждение через письмо, которое отсылается на указанный ящик)
+ полностью АВТОМАТИЧЕСКИ регистрирует почтовые ящики на gmail.com, mail.ru и других крупных почтовиках
+ умеет рассылать ПМ-ки (персональные сообщения) всем пользователям форумов
+ умеет варьировать рассылаемый текст так, что из 10.000 сообщений не будет ни одного похожего
+ имеет встроенную систему "вопрос-ответ", массовое пост-редактирование (возможность отредактировать ранее разосланные сообщения),
+ умеет рассылать по mamba.ru и loveplanet.ru, обходя их защиты от рассылок
+ многое, многое другое - разработчики постоянно совершенствуют комплекс!

XRumer является авторитетным комплексом, который уже успело полюбить огромное число профессиональных дорвейщиков, сеошников, адалтщиков, и просто рядовых вебмастеров:
Яндекс: ссылки на XRumer и о XRumer

Причём наиболее актуальной на данный момент является версия XRumer 5.0 Palladium - а, например, XRumer 2.9 и XRumer 3.0 уже устарели более 2х лет назад.
Их можно скачать бесплатно на варезниках, но от "ломаных" бесплатных версий пользы практически ноль - и сломаны криво, и версии уже давно устаревшие.
_________________
#MuremZaPolskimMundurem
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 9:47 am   

cóż, marzec, pewnie znów chcieli "wyzwolić" Dawny Gdańsk :hihi:

użytkownik usunięty, ban dla całego hosta powinien sprawę załatwić
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 10:00 pm   

Spam w poczcie :khmm: ? Ciekawe ile osób dostało taką wiadomość? :evil:

Cytat:
Tak fajnie piszesz na tym forum, wiec moze tez dolaczysz na nasze ogolnotematyczne forum ;
www....................................

Obiecuje ze u nas tez poznasz duzo milych, ciekawach ludzi i od razu poczujesz sie jak u siebie. :D

Cieplutko pozdrawiam.
Laura

Wykreśliłam link.
 
 
Krzysztof 


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 2657
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 10:34 pm   

Ja też :II
 
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Pią Sie 21, 2009 5:36 am   

Oh, Ty elfie :hihi:
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Pią Sie 21, 2009 10:46 am   

w takim razie :ban:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk