Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Po spotkaniach w Wisłoujściu i w siedzibie Forstera
Autor Wiadomość
Piotr A. 


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 113
Wysłany: Sob Paź 11, 2008 4:29 pm   Po spotkaniach w Wisłoujściu i w siedzibie Forstera

Dwie świetne imprezy. Wisłoujście i siedziba Forstera. Czy na tym sprawa się zakończy? Miałem (nie ja jeden) cichą nadzieję, że powstaje przy naszym udziale "nowa świecka tradycja". A tu cisza, jak makiem zasiał. DLACZEGO SAMI NIE SPRÓBUJEMY? Nie czekajmy, aż ktoś za nas wszystko zrobi, zorganizuje, opowie etc. Może spotkamy się przy szańcu jezuickim? (kolonia Anielinki), a może w innym ciekawym miejscu? Dzięki Bozi mieszkamy w mieście o tysiącletniej historii. Jest z czego wybierać. Czekam na opinie Szanownych Forumowiczów oraz na propozycje. :co_jest:
 
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Sob Paź 11, 2008 6:17 pm   Re: Po spotkaniach w Wisłoujściu i w siedzibie Forstera

Piotr A. napisał/a:
Może spotkamy się przy szańcu jezuickim? (kolonia Anielinki), a może

O, tam bym się chętnie przeszedł, bo sam to pewnie połowy nie zauważę.

Z propozycji to na szybko mam np. żeby zwiedzić Letnicę przed planowaną wymianą stolarki okiennej (chyba na początku przyszłego roku ma być?).

A może jakiś spacer grupowy po Oruni? Bo sam z aparatem tam raczej nie będę łaził. Znajomych do oliwskiej kuźni dzisiaj wyprowadziłem, ale Orunią to ich chyba nie skuszę :wink:
[ale to bardziej spacery niż konkretne obiekty]
 
stolzenberger 

Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 113
Wysłany: Sob Paź 11, 2008 6:23 pm   

jestem za kolonią Anielinki:) jakaś mała wyprawa po tamtejszych "fortach", znajomy mi kiedyś powiadał jak to wszedł tam do środka, więc może i nam by się udało :) i tym razem na pewno się pojawię :D
 
Piotr A. 


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 113
Wysłany: Sob Paź 11, 2008 6:56 pm   

Też tam byłem z przyjaciółmi w lutym br. Sądzę, że grupa powyżej 6 osób może tam chodzić bezpiecznie. Udało nam się przejść szaniec dookoła. :co_jest:

03_02_2008_Szaniec Jezuicki 17.jpg
Plik ściągnięto 18810 raz(y) 67,04 KB

03_02_2008_Szaniec Jezuicki 10.jpg
Plik ściągnięto 18810 raz(y) 54,8 KB

03_02_2008_Szaniec Jezuicki 01.jpg
Plik ściągnięto 18810 raz(y) 72,96 KB

 
 
Mikołaj 
Idi Admin


Dołączył: 13 Paź 2003
Posty: 8107
Wysłany: Sob Paź 11, 2008 9:46 pm   

wstyd się przyznać, ale nigdy tam nie byłem, czas nadrobić :D
 
Piotr A. 


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 113
Wysłany: Sob Paź 11, 2008 9:52 pm   

grzechuu napisał/a:
A może jakiś spacer grupowy po Oruni?

A może na początek wspólna sesja foto dawnych koszar na Słowackiego? To jedna z ostatnich okazji. Wkrótce mają teren zasłonić ekranami dżwiękochłonnymi, a następnie zamknąć dla osób postronnych. Mielibyśmy możliwośc ustalenia detali wyprawy do fortu jezuickiego.
 
 
Hochstriess 
von Hochstriess

Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 834
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 9:31 am   

Oooo koszary jak najbardziej!
 
Pepo 
PDW

Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 359
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 11:14 am   

Ja również się piszę. Z mojej strony mogę załatwić, jeśli będzie takie zapotrzebowanie, zwiedzanie Fortu Góry Gradowej (Grodzisko) wraz z częścią potern i obiektów oraz nowymi wystawami. Ale to dopiero gdzieś w marcu lub kwietniu przyszłego roku - teraz po prostu jest mniej przyjemnie (pogoda), trwają jeszcze prace budowlane (bajzel), a i nie wszystkie wystawy są jeszcze czynne...

Ale proszę wziąć to pod uwagę, tak na przyszłość... żeby nie było, że nie proponowałem :hihi:
_________________
www.jandaniluk.pl
 
 
Piotr A. 


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 113
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 2:30 pm   

Pepo napisał/a:
Z mojej strony mogę załatwić, jeśli będzie takie zapotrzebowanie, zwiedzanie Fortu Góry Gradowej (Grodzisko)


Myślę że szereg osób już teraz trzyma Cię za słowo (niżej podpisany na pierwszym miejscu). Szczerze mówiąc, spędziłem tam latem kilka godzin, fociłem ile wlezie, ale wyszedłem z uczuciem niedosytu. Brakowało kogoś, kto zwróciłby mi uwagę na rzeczy, które z pewnością mej uwadze umknęły. To trochę tak jakby wybrać się na zwiedzanie Wisłoujścia w pojedynkę. :OO
 
 
stolzenberger 

Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 113
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 3:20 pm   

to co, jakaś konkretna data na zwiedzanie? :)
 
Piotr A. 


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 113
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 5:24 pm   

Cytat:
to co, jakaś konkretna data na zwiedzanie?


Spokojnie. Najpierw trzeba dogadać się na miejscu z dysponentem terenu w sprawie terminu wizyty i fotografowania. Postaram się być tam we wtorek. Jeżeli ktoś zna zwyczaje panujące obecnie w d. koszarach, proszę o info na :priv:
 
 
grzechuu 
Gdańsk-Piecki


Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 909
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 2:38 am   

o wycieczce FDG z grudnia 2005 pewnie wiesz

później w kwietniu 2006 (po przejęciu terenu przez Hossę) była wycieczka organizowana przez KIL Wrzeszcz i już nas tam nie wpuszczono - o problemach np tu http://gdansk-wrzeszcz.mo...opic.php?t=6727

no ciekawe, sam też bym chętnie się przeszedł, bo na pierwszej wycieczce nie byłem
 
Vilip 


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 26
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 10:28 am   

ponieważ ominęła mnie wycieczka z 2005 roku, z wielką chęcią piszę się na ten pomysł :)
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Wto Paź 14, 2008 8:52 am   

Można jeszcze zajrzeć na Żuławy, na sesję o gotyku.
17 - 18 pażdziernik 2008.
Konferencja, wystawa fotograficzna i wykłady terenowe.
Wożą autokarami :hmm: :==
_________________
„Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom”.
 
 
Piotr A. 


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 113
Wysłany: Nie Paź 19, 2008 1:51 pm   

Wygląda na to że na wizytę w koszarach będziemy musieli trochę poczekać. Teren dawnej jednostki podzielono na dwie części;
- pierwsza (tą od ul Grunwaldzkiej) wyremontowana w stylu przypominającym skrzyżowanie Mac Donalda z Madison. Nowe okna, nowe rynny itp - niby ładnie, ale ducha koszar tam już nie znajdziemy - teoretycznie wstęp wolny, ale po co?

- druga (ta od strony Słowackiego) jest w dalszym ciągu we władaniu naszego wojska. O zgodę na sesję nalezy obiegać się w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Gdańsku.

W tej sytuacji myślę, że lepiej będzie w pierwszej kolejności pomyśleć o Anielinkach (Szaniec Jezuicki). Gromadzę materiały, niebawem je wkleję. Jeżeli ktoś miałby ochotę pełnić rolę przewodnika, to byłoby bosko. Z całą pewnością nalezy zaopatrzyć się w dobre latarki. Ciekawe, ile osób weźmie udział w tym spotkaniu ... Proponowany termin? 25 - 26 października? :co_jest:

03_02_2008_Szaniec Jezuicki 08.jpg
Plik ściągnięto 18476 raz(y) 51,97 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk