Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Znaleźć post
Autor Wiadomość
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Nie Cze 15, 2008 10:36 am   Znaleźć post

Witam. Czy mógłby ktoś pomóc znaleźć mi post ,do którego załączono zdjęcie żołnierza polskiego z II ww na granicy Sopotu z Gdynią? Za diabła nie mogę go odnaleźć w gąszczu innych postów. Z góry dzięki za pomoc.
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Nie Cze 15, 2008 4:48 pm   

O to chodzi> ?
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Nie Cze 15, 2008 5:43 pm   

O_o coś jest nie tak,po kliknięciu na podany link przekierowuje mnie na podstronę, na której widnieje napis: tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum O_o
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Nie Cze 15, 2008 5:47 pm   

Aaa, to musisz uderzyć do Wysokiej Instancji z apelem o uprawnienia :wink:
Tymczasem link bezpośredni do samego zdjęcia > - to chyba przejdzie bez uprawnień...
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Nie Cze 15, 2008 5:49 pm   

Ooo link do fotki działa, ale bardziej mi zależy na samym poście ale trudno. A skoro jesteś online, czy możesz mi tylko odpowiedzieć fotografia jest zrobiona w kierunku Gdyni czy Sopotu?
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Nie Cze 15, 2008 5:59 pm   

Opis fotki:
villaoliva napisał/a:
...
Dla mnie to wygląda jak zdjęcie zrobione przed granicą WMG.
Za budynkiem widać charakterystyczny "witacz" FSD.
Ugięcie drogi za tym znakiem, może sugerować, że jest to zdjęcie zrobione na wysokości stacji Shell przy Klifie w kierunku Sopotu oczywiście.
Należy pamiętać, że wówczas po tej drodze jeżdzono w obie strony. I właśnie jezdnia prowadząca dziś do Sopotu ma pod warstwą asfaltu taką kostkową nawierzchnię.
Taka jest moja teoria :zarobiony:
Chyba że, ten biały budynek to dziś stacja benzynowa Orlen przed Kolibkami :hmm:
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
pawel.45 
z komódeczki

Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 781
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 1:15 pm   

fazi napisał/a:
Ooo link do fotki działa, ale bardziej mi zależy na samym poście ale trudno. A skoro jesteś online, czy możesz mi tylko odpowiedzieć fotografia jest zrobiona w kierunku Gdyni czy Sopotu?


Witam.
Jeśli chcesz dotrzeć do tego wątku to musisz po kolei wejść do:
FORA TEMATYCZNE, dalej MATERIALNE ŚLADY PRZESZŁOŚCI, doklejony GRANICE, a w nim PRZEJŚCIA GRANICZNE.
Na str. 6 znajduje się ta fot. polskiego żołnierza przy autobusie, a za nim widoczny jest budynek gdańskiego (sopockiego) przejścia granicznego w kierunku Gdyni.
Fot. ukazuje z całą pewnością drogę w kier. Gdyni, bo ten bud. znajdował się po prawej stronie drogi jadąc z Sopotu do Gdyni. Dokładnie w miejscu gdzie dziś jest pas rozdzielający jezdnie na wysokości ostatniego budynku w granicach Sopotu ( po lewej str. jadąc do Gdyni - czyli pomiędzy jezdnią a torami kolejowymi). Tuż za tym bud. nadal znajduje się blok betonowy po zaporze wykonanej przez Niemców w 1939r.
Pozdrawiam.
 
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 3:45 pm   

Podziękował
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 8:10 pm   

Uhm, to jest ten sam wątek który wykopałem wyżej, nie rozumiem czemu nie jest dostępny przez link bezpośredni... :hmmm:
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Nie Cze 22, 2008 12:53 pm   

Zbyt się pospieszyłem z podziękowaniem. Sprecyzuję : w poszukiwanym przeze mnie temacie owszem występuje zdjęcie tego żołnierza, ale jest też coś na temat pisma (slutterin, slitterin)
 
Hochstriess 
von Hochstriess

Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 834
Wysłany: Nie Cze 22, 2008 8:34 pm   

Sütterlinschrift. Tutaj więcej ==> http://de.wikipedia.org/wiki/S%C3%BCtterlinschrift
 
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Nie Cze 22, 2008 9:46 pm   

Furya dziękuję za dobre chęci, ale mi chodzi o sam post
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk