Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Superbystrzak
Autor Wiadomość
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 11:14 am   Superbystrzak

Na stronie Waldemara Matlana http://www.wmatlan.else.com.pl/gdansk.htm znalezc mozna wiele "ciekawych" opisow, niektore sa jednak tak niesamowicie bzdurne, ze postanowilem je tu przedstawic :hihi:

Galeria 22:

Cytat:
...stadion Lechii, który został zbudowany dla Hitlera i jego partii...


Cytat:
...od strony Traugutta stało przed wojną prawdziwe krematorium, po którym obecnie nie ma śladu.


Cytat:
Widoczna Brama Zielona i Krowia oraz Most Stągiewny, dawniej Most Zielony.


Cytat:
Nie istniejący już budynek Kasy Oszczędności od strony Mostu Stągiewnego (Zielonego).


Galeria 23:

Cytat:
Przy okazji namawiam do przejścia się ulicą Ogarną. Przetrwało na niej kilka kamieniczek w stylu toruńskim.


Cytat:
Ulica Długa, widok z Zielonej Bramy. Zdjęcie z 1870 r. W tym roku rozpoczęto likwidację przedproży na tej ulicy. Obecnie ulica jest "wyprostowana".


Galeria 26:

Cytat:
W Brzeźnie, przy ulicy Starowiślnej 2 (Weischelstrasse), znajdował się Browar Fischera.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 12:47 pm   

"Wielka Zbrojownia (bo w Gdańsku funkcjonowała też tak zwana Mała Zbrojownia). W środku Wyższa Szkoła Plastyczna, sklepy i magazyny w podziemiach."

"Za czasów niemieckich stała tu obrzydliwa iglica ku czci zwycięstw oręża pruskiego, czy jakoś tak."

"Warto posłuchać brzmienia tego carillonu, jest fantastyczne. Repertuar nie za bardzo mi się podoba, bo jest zbyt niemiecki."

Ja się zaraz posikam ze śmiechu :haha: :haha: :haha:

Zauważyłam jeszcze jedną rzecz na stronie tego kolesia. Wszystkie zdjęcia są skadrowane z przechyłem w lewo. Ma jedną nogę krótszą czy co? Poza tym na jego tfu!rczość mają zapewne wpływ traumatyczne przeżycia z dzieciństwa i młodości. Np. ssanie ręki z głodu podczas pobytu w AM, chwytanie się gałęzi w trakcie spadania z drzewa, zabawy w grobowcach, pobyt na koncercie Backstreet Boys, handel zepsutymi mikserami i wiele innych. Dobra, wracam do tej pasjonującej lektury.
_________________

 
 
knovak 
Wanoga


Dołączył: 21 Paź 2003
Posty: 1418
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 1:29 pm   

Cytat:
" Zdjęcia z tej galerii pochodzą z albumu "Był sobie Gdańsk" wydanego przez Donalda Tuska, Wojciecha Dudę, Grzegorza Fortunę i Konrada Nawrockiego."

Co na to Tusk et consortes?

Qrcze, tam wszystko chyba jest kradzione... :II
_________________
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
 
 
Hochstriess 
von Hochstriess

Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 834
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 9:52 pm   

Tutaj podpis pod zdjęciem
"Nieistniejące dziś skrzyżowanie ul. Korzennej i Podhala Grodzkiego "
:OO
 
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Nie Maj 18, 2008 7:30 pm   

knovak napisał/a:
Cytat:
" Zdjęcia z tej galerii pochodzą z albumu "Był sobie Gdańsk" wydanego przez Donalda Tuska, Wojciecha Dudę, Grzegorza Fortunę i Konrada Nawrockiego."

Co na to Tusk et consortes?

Qrcze, tam wszystko chyba jest kradzione... :II

Brzmi to szczególnie zabawnie w obliczu stopki na każdej stronie:
Cytat:
Wszelkie prawa zastrzeżone, a w szczególności odtwarzanie, wystawianie, wykonywanie, reprodukcja, recytacja, adaptacja, przeróbka, aranżacja, przekaz, rozpowszechnianie, publikacja, wprowadzanie do obrotu, publiczne udostępnianie oraz korzystanie z wszystkich innych pól praw autorskich i pokrewnych

:wink:

Mój faworyt:
Cytat:
A to Grota Szeptów w Parku Oliwskim w 1915 r. Druga grota leży na przeciwko tej. Można szeptać z jednej do drugiej, a głos będzie niesiony przy pomocy cudownych praw akustyki. Kiedy byłem mały, za komuny, groty służyły raczej do srania niż do szeptania

:hiihihi:

Sabatoth - PEREŁKA :==
_________________
...........................................
Pomóż Hanusi jeśli możesz
http://dzieciom.pl/5002
...........................................
 
fazi 
obserwator


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 327
Wysłany: Pon Maj 19, 2008 9:16 pm   

Jak dla mnie Number One
cytat
"Ścieżka na moście prowadziła z jednej strony do Pałacu Opatów i Katedry Oliwskiej, w której odbywały się koncerty organowe, a z drugiej strony do niewielkiej palmiarni, w której, między innymi, rosły banany i do groty westchnień, w której można było wdepnąć w gówno. Coś takiego było w ludziach, że musieli się wysrać właśnie tam, gdzie jak głosi legenda, kochankowie przysięgali sobie dozgonną miłość."
:hiihihi:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk