Dawny Gdańsk Strona Główna Dawny Gdańsk


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
UWAGA! Sprzedający starocie na Allegro
Autor Wiadomość
rispetto 


Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 1585
Wysłany: Czw Sty 06, 2005 11:54 am   UWAGA! Sprzedający starocie na Allegro

Poczytajcie

http://www.allegro.pl/pho...2&i=7964&t=7964
 
Sabaoth 
Zachodni Prusak


Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 11351
Wysłany: Pon Sty 10, 2005 11:17 pm   

Cae szczęście niemieccy i szwedzcy celnicy nie zajmują się konfiskatą takiego mienia.
_________________
www.danzig-online.pl
 
 
Odyseusz 
Odyseósz


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 152
Wysłany: Sob Lut 05, 2005 12:17 am   

Białoruscy i Ukraińscy również. Stąd też zbiory ikon w magazynach naszego Muzeum Narodowego coraz większe.
_________________
Booooo!
 
kwidzin 
Notgeldmann

Dołączył: 13 Mar 2005
Posty: 422
Wysłany: Pią Mar 18, 2005 6:50 pm   

Będąc członkiem International Union of Numismatic Collectors oraz za pośrednictwem własnej strony interenetowej, przeprowadziłem blisko kilkadziesiąt wymian numizmatów za pośrednictwem poczty. Generalnie większych problemów z Pocztowym Urzędem Celnym w Gdyni nie odnotowałem, choć kilka przesyłek dotarło do mnie rozebranych na części pierwsze i opatrzonych pieczęcią "dopuszczono do obrotu". Nie wszystkie urzędy celne są jednak wyrozumiałe. Pewien Chorwat zgłaszał mi np. że wiele przesyłek tamtejsze władze konfiskowały, bądź też ustalały kosmiczne cła, oparte na delikatnie mówiąc mało profesjonalnej wycenie wartości.
Przy tego typu wymianach większym problemem są urzędy pocztowe. Np. na terenie Rosji, Rumunii czy Hiszpanii permanentnie coś (o ile nie wszystko) ginie. Dotyczy to niestety także i przesyłek poleconych, choć w tym wypadku wysyłka jest o wiele pewniejsza. Jednego razu byłem zmuszony wysłać skargę do dyrekcji Poczty Polskiej ponieważ miałem sygnał z Izraela, że priorytetowy list polecony nie dotarł. I pewnie nie było to winą poczty izraelskiej, ponieważ po blisko 3 miesiącach adresat potwierdził odbiór.
Jako pewną ciekawostkę podam, że jako "danzigerowi", często proponowano mi wymianę gdańskich walorów, jednak uważam, że i tak zbyt wiele ich krąży po świecie i lepiej aby cieszeły oczy lokalnych (czytaj naszych) pasjonatów. Zresztą moja "gdańska" kolekcja do specjalnie imponujących nie należy.
Gdyby ktoś był specjalnie zainteresowany, chętnie udostępnię listę zaufanych kolekcjonerów, gotowych dokonać wymiany za piośrednictwem poczty.
Ale się rozpisałem ;-)
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 10:50 am   

Handel na aukcjach zabytkami z nielegalnego źródła

Jak traktowana jest osoba która, przecież w dobrej wierze, zakupiła taki obiekt na aukcji?
 
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 12:23 pm   

ruda napisał/a:

Jak traktowana jest osoba która, przecież w dobrej wierze, zakupiła taki obiekt na aukcji?


A jak ma być traktowana?

Cytat:
Paserstwo (art. 291)
Art. 291.

§ 1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Paserstwo nieumyślne (art. 292)
Art. 292.

§ 1. Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. W wypadku znacznej wartości rzeczy, o której mowa w § 1, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
_________________

 
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 12:59 pm   

Przecież to jasne................. :D

Ciekawa byłam czy ktoś już miał taka sytuację, (choć z artykułu wynika że to dopiero poczatek działań prokuratora), czy zetknął się z obiektami z niepewnego źródła.

A jeżeli kupiłaś np. płytkę piracką na e-bay to, co? :haha:
 
 
villaoliva 
Olivaer


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 3300
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 5:11 pm   

Może jak udostępnią internet w zakładach zamkniętych to ktoś napisze :hihi:
_________________
Ponury Zwracacz Uwagi na Wykraczających Poza Ramy


www.staraoliwa.pl
 
fritzek 
THE BEST-IA


Dołączyła: 20 Sie 2004
Posty: 1078
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 5:20 pm   

ruda napisał/a:

A jeżeli kupiłaś np. płytkę piracką na e-bay to, co? :haha:


A są "płytki" podlegające przepisom o obrocie antykami?
(Zakładam, że myślisz o cyfrowych nośnikach, a nie o flizach) :mrgreen:
_________________

 
 
ruda 
Mierzeja


Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 1792
Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 9:58 pm   

:blabla:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dawny Gdańsk Strona Główna

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subTrail v 0.4 modified by Nasedo. adv Dawny Gdansk