Dawny Gdańsk

Na papierze, ekranie i w Mieście - Konkurs architektoniczny

parker - Sob Wrz 11, 2004 11:05 pm
Temat postu: Konkurs architektoniczny
Fundacja Theatrum Gedanense ogłosiła konkurs na projekt Teatru Elżbietańskiego w Gdańsku.

"jej głównym celem jest zrekonstruowanie budynku teatru elżbietańskiego, pierwszego teatru publicznego w Polsce który istniał w Gdańsku od początku XVII wieku i funkcjonował przez blisko dwa stulecia. Budynek ten stanowił istotne świadectwo kultury artystycznej i umysłowej miasta w okresie jego największego rozkwitu"

Więcej tu:
http://www.teatr-szekspir.gda.pl/index2.php

doraa - Nie Wrz 12, 2004 12:37 am

kurde balans, za przeproszeniem, jakos mi sie widziało, że projekt juz był.........? :???:
parker - Nie Wrz 12, 2004 8:25 am

Nic o tym nie słyszałam, ale skoro termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie to 15 pażdziernika 2004, to trochę to jeszcze potrwa... rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi w dniu 22 listopada 2004.

Biorąc pod uwagę obwarowania wobec uczestników - np. muszą posiadać zdolność kredytową w wysokości min. 1 mln PLN (tj. ok. 225 tys. Euro) - w konkursie weźmie udział niewielu architektów powiązanych z odpowiednimi inwestorami - pewnie ci co zwykle. No chyba że spoza Polski.

Sabaoth - Nie Wrz 12, 2004 9:53 am

Oby to nie był kolejny projekt "copy / paste", który zagospodaruje nadwyżki przyciemnionego szkła :%
Grün - Nie Wrz 12, 2004 7:43 pm

No tak - jak ma być historycznie to tir pełen desek, duże pudło gwoździ, paru majstrów, co mają praktykę w budowaniu stodół i można ten teatr odbudować w tydzień... :)
bassa - Nie Wrz 12, 2004 10:39 pm

A...sie Miary pojawiły we własciwym awatarze..hih.Ładne ! :P
(i co z ta zrzutką za naklejki ,, jestem stad ,,??? warto miec jakas wspolna kase na pomysly ! ),,

Mikołaj - Nie Wrz 12, 2004 11:17 pm

Zrzućmy się po 19 groszy, najlpiej wpłacając je na poczcie.
Marek Z - Nie Wrz 12, 2004 11:42 pm

No to już widzę radosną twórczość współcześnie myślących architektów, ich próby łączenia zabudowy zabytkowej z nowoczesną (kurcze, szlag mnie zaraz trafi :nerwus: ). Już widzę tatr ze szklanymi strzelistymi niby to dachami-ścianami-skoczniami narciarskimi, czy nie wiem z czym to porównać, przypominający walczące dinozaury ze wściekłymi ośmiornicami mającymi nawiązywać do historycznej zabudowy, wstawiony miedzy zabytkami. :rwie_wlosy: Jednak wolę zabytkowy skansen.
pumeks - Pon Wrz 13, 2004 10:01 am

Marek Z napisał/a:
No to już widzę radosną twórczość współcześnie myślących architektów, ich próby łączenia zabudowy zabytkowej z nowoczesną (kurcze, szlag mnie zaraz trafi :nerwus: ). Już widzę tatr ze szklanymi strzelistymi niby to dachami-ścianami-skoczniami narciarskimi, czy nie wiem z czym to porównać, przypominający walczące dinozaury ze wściekłymi ośmiornicami mającymi nawiązywać do historycznej zabudowy, wstawiony miedzy zabytkami. :rwie_wlosy: Jednak wolę zabytkowy skansen.


Ten teatr nigdy nie istniał, więc jak dla mnie, mogą sobie budować, co chcą...

Sabaoth - Pon Wrz 13, 2004 10:23 am

Cytat:
Ten teatr nigdy nie istniał, więc jak dla mnie, mogą sobie budować, co chcą...
Ale niektorzy nie chca tego przyjac do wiadomosci i uwazaja, ze nalezy go odbudowac. Odbudowac cos, co nie bylo wybudowane :hihi:
pumeks - Pon Wrz 13, 2004 10:49 am

Sabaoth napisał/a:
niektorzy nie chca tego przyjac do wiadomosci i uwazaja, ze nalezy go odbudowac. Odbudowac cos, co nie bylo wybudowane :hihi:

Doskonały argument dla przeciwników wszelkiego odbudowywania... do których się coraz bardziej zbliżam.

Mikołaj - Pon Wrz 13, 2004 11:20 am

a beczka, w której aktorzy obmywali twarze Was nie przekonała, niedowiarki?
Sabaoth - Pon Wrz 13, 2004 12:29 pm

Jakos tak nie bardzo. Bardziej mi ona wygladala na beczke dziegciu :hihi:
Grün - Pon Wrz 13, 2004 1:10 pm

Nooo :) a łyżka miodu beczkę dziegciu zepsuje!
bassa - Wto Wrz 14, 2004 9:54 pm

Właściwie to jest swietna sprawa-skoro nabija wspolny mieszek slowo,,moglibysmy,, to wystarczy uzywac go często...i odprowadzac złotowki do kufra Ministrowi Skarbu FDG....
takze- wpłaty z prasy czy innych wydawcow za unikalne artystyczne foty FDG albo za tematy:P
Na Miary rzecz jasna, Teatr sobie da rade....ma Fundację.

Grün - Wto Wrz 14, 2004 10:07 pm

3zł
bassa - Wto Wrz 14, 2004 10:14 pm

A za prawo sciagniecia sobie i przedrukowania czy powiekszenia Gruenowej foty Zurawia ??? Tej ,,oddolnej,, z kajakowej wycieczki ???

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group