Dawny Gdańsk

Poszukuję/mam/oddam - rz. Wisła - mapy

Hof - Pią Cze 30, 2017 11:57 am
Temat postu: rz. Wisła - mapy
Witam, poszukuję map rzeki Wisły, na terenie woj. Pomorskiego, z XIX - XX wieku. Najbardziej ciekawi mnie odcinek rzeki od Kiezmarku do Gniewu. Chodzi mi o mapy samego koryta ( mapy do żeglugi?) ponieważ chciałbym porównać je z aktualnymi zdjęciami satelitarnymi - chciałbym wyszukać zniszczone przez wodę umocnienia brzegowe takie jak ostrogi, opaski itd. Znalazłem w wyszukiwarce temat o dawnym ukształtowaniu Żuław i widziałem w nim kilka ciekawych map. Stąd moja prośba do Was, będę wdzięczny za wszelkie ryciny, mapy bądź naprowadzenie gdzie takowych szukać, jeśli coś pomieszałem to proszę moderatora o przeniesienie tematu do odpowiedniej kategorii.
Pozdrawiam
Szymon

Dohler - Pią Cze 30, 2017 7:29 pm

http://kwidzynopedia.pl/i...ruga_-_Z._Wendt Jest tu sporo o tym, co cię interesuje.
pumeks - Pią Cze 30, 2017 9:47 pm
Temat postu: Re: rz. Wisła - mapy
Hof napisał/a:
Najbardziej ciekawi mnie odcinek rzeki od Kiezmarku do Gniewu

Chyba na odwrót, od Gniewu do Kiezmarku (orograficznie, czyli w tym przypadku: zgodnie z nurtem)

Krzysztof - Sob Lip 01, 2017 12:03 am

Hof napisał/a:
chciałbym wyszukać zniszczone przez wodę umocnienia brzegowe takie jak ostrogi, opaski itd.

Woda niszczy takie umocnienia, ale więcej zmian powoduje człowiek. To co ewentualnie znajdziesz na starych - dziewiętnastowiecznych mapach zanikło na skutek prac regulacyjnych z przełomu wieków.

Hof - Sob Lip 01, 2017 3:40 pm

Dzięki za link do książki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group