Dawny Gdańsk

Gdańsk - Sopot - Gdynia - Hotel Neptu ?

Mirekaszub - Czw Maj 05, 2016 2:47 pm
Temat postu: Hotel Neptu ?
Pewna Pani zwróciła się do mnie o pomoc:

Robię ciekawy projekt z gimnazjalistami na temat roku 1982 w Gdańsku. Byłam w Gdańsku w tym czasie i przydarzyło mi się pare zadziwiajacych zadarzeń, których świadectwo w formie mówionej jest kanwą projektu gimnazjalistów uczonych w domu ( Edukacja Domowa w Polsce). Na podstawie mojego opowiadania powstała audycja radiowa przygotowana przez ucznów gimnazjum pod kierunkiem pracowników naukowych Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Łódzkiego. W roku 1982 w czasie stanu wojennego wiekszośc gdańskich hoteli zajeło wojsko pod nazwami:
ZOMO i ROMO. W jednym z tych hoteli na starym mieście ROMO udzieliło mi pomocy i opieki gdy znalazłam sie przejazdem bez mozliwosci uzyskania noclegu w strefie nadgranicznej. Poszukuję bardzo zdjęcia tego hotelu, miał on charakterystyczne duze okna w formie półkolistej na piętrze hotelu. Podstawa płaska z szerokim parapetem na którym we wnętrzu mozna było siedzieć. Wydaje mi sie, ze hotel miał nazwę Neptun ale nie będę sie przy tym upierać. Bardzo zależy mi na znalezieniu zdjec do audycji, być moze pomógłby mi Pan zidentyfikowac hotel. Poszukując w internecie zdjęc nie trafiłam na żadne pasujące.

Czy ktoś rozpoznaje ten hotel ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group