Dawny Gdańsk

Nie-dawny Gdańsk - Real/Alfa Centrum - zdjęcia sprzed budowy?

Prox - Czw Sty 08, 2015 1:13 pm
Temat postu: Real/Alfa Centrum - zdjęcia sprzed budowy?
Dzień dobry,

Staram się przypomnieć sobie, jak wyglądały tereny przed budową Reala i Alfy Centrum na przymorzu w 2002 roku. Miałem wtedy 11 lat, ale niestety słabo pamiętam, jak to wtedy wyglądało. Kojarzę Autohandel nieopodal Reala (pracowałem tam jako dzieciak), ale co było w miejscu Reala czy Alfy już nie bardzo.

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów ma może zdjęcia (jakiekolwiek) tych terenów, na przykład skrzyżowania Rzeczypospolitej z Kołobrzeską w latach 90 albo początku nowego Millenium?

Fotomemoria - Czw Sty 08, 2015 4:22 pm

Spróbuj tu:
http://fotomemoria.pl/pl/...ymorze/3/full/5

zybi - Nie Sty 18, 2015 11:58 pm

W latach 70-tych i 80-tych w miejscu Alfy i stacji Lotosu funkcjonowała baza transportowa PTHW. Do dzisiaj ocalał tylko budynek dyrekcji tego zakładu - czyli obecny Sąd Rejonowy od ul Krynickiej. W miejscu Alfy była hala warsztatowa dosyć duża o dość interesującej architekturze. Miała ciekawy betonowy strop łukowy. Baza podchodziła pod ul. Chłopską, ale później okroili jej teren i zaczęli budować siedzibę "KRUSZGEO". Teraz to US i UKS.
PTHW miało też drugą bazę na Oruni gdzieś w okolicach Sandomierskiej.

kuba_gd - Pon Mar 27, 2017 12:45 am

Mówisz Masz , 24 kwietnia 1979 (te 2 z komisariatem) , te z dzieciakami to 1970.
TOMB - Wto Kwi 11, 2017 8:15 am
Temat postu: kilka zdjęć
Nie jestem w stanie podać zródła tych zdjęć - to efekt "zbierania" w internecie z kilku lat. Kilka ujęć wspomnianego terenu sprzed budowy hipermarketów.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group