Dawny Gdańsk

Nazwy - Kawiarnia przy ul Waly Jagiellonskie

GosiaC - Pon Mar 31, 2014 10:13 pm
Temat postu: Kawiarnia przy ul Waly Jagiellonskie
Witam, mam prosbe. W latach 70tych (78-79) pracowalam w kawiarni przy ul Waly Jagiellonskie. Miescila sie ona miedzy barem mlecznym, a sklepem odziezowym Fala. Czy ktos pamieta jak sie nazywala? Chyba nalezala do Spolem, ale nie jestem pewna.
Krzysztof - Pią Kwi 04, 2014 8:58 am

Starzy bywalcy kawiarń zeznali, że to była Kon-Tiki. :kawa:
Podobno przenosiła się kilkukrotnie. Najpierw Żak, potem koło Ruczaju, a na końcu wylądowała w Oliwie :hmm:

Anker - Sob Kwi 05, 2014 9:47 am

Kon-Tiki? to nie ta parafia. ten lokal znajdował się na rogu Karmelickiej i Podbielańskiej, w końcu lat siedmdziesiątych było tam biuro turystyczne Orbis. Pewnie chodzi o lokal który mieścił się vis a vis Żaka między barem mlecznym ( Radunia?) a komisem. Dzisiaj w tym miejscu jest apteka. Sam lokal pamiętam dość dobrze, po lewej stronie od wejścia był bar, a po prawej kawiarnia. W latach osiemdziesiątych funkcjonowała tam dyskoteka. Co do nazwy. Nie jestem pewien ale chyba była to Virginia. Czy Virginia to był ten lokal który znajdował się na Podwalu Staromiejskim obok cukierni Murzynek? :hmm:
Rysio - Pon Kwi 07, 2014 6:38 pm

Kon Tiki dobrze pamiętasz. Obok "Murzynka" zawsze była "Polonia". Może na Wałach Jagielońskich nazywała się "Zacisze"? Nie pamiętam już :II
Miro - Wto Kwi 08, 2014 11:32 am

Ja myślę, że kawiarnia ta nosiła nazwę "Radunia"

Miro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group