Dawny Gdańsk

Errata - Długi Targ

pumeks - Pią Sie 20, 2004 8:37 am
Temat postu: Długi Targ
Aukcja 29911534
To też jeden z moich koników: podpisywanie ulicy Długiej jako "Długi Targ". Ale nic nie przebije pewnej nauczycielki, która - wychodząc z dziećmi z pasażu Zbrojowni pokazała na ulicę Długą i wygłosiła zdanie w stylu: "tu odtąd się ciągną takie długie szeregi kamieniczek i to się nazywa Długi Targ" :hihi:

Mikołaj - Pią Sie 20, 2004 8:46 am

Nie wiem o co Ci chodzi, przecież jest napisane: Lange Gasse. Długi Targ :hihi:
Marek Z - Pią Sie 20, 2004 11:34 am

No przecież Długi Targ tam widać. Jest za taką smukłą, dużą chałupą. :hihi:
Mikołaj - Pią Sie 20, 2004 11:44 am

Z tym sprzedawcą miałem już do czynienia, kupowałem od niego Pharusa. To była najszybsza transakcja, jaką przeprowadziłem. Aukcję wygrałem o 22, a po 30 minutach umówiliśmy się w Sopocie. Facet hadluje "gdańskaliami", ale bez głębszego zainteresowania tematem.
Marek Z - Nie Sie 22, 2004 1:53 pm

Niech się do nas zapisze... :wink:
Sabaoth - Pon Lis 01, 2004 4:07 pm

Kamienice przy rynku (po konserwacji) na allegro. Ale czy to jest Długi Rynek, to nie jestem pewien :hihi:
Zoppoter - Wto Lis 02, 2004 9:01 am

Sabaoth napisał/a:
Kamienice przy rynku (po konserwacji) na allegro. Ale czy to jest Długi Rynek, to nie jestem pewien :hihi:


Przedprozy nie ma.

Sabaoth - Wto Lis 02, 2004 9:15 am

Więc może to inny rynek, tylko który :hmmm:
Marcin - Wto Lis 02, 2004 9:20 am

W części Długiego Rynku :wink: (do dziś) nie ma przedproży.
Zoppoter - Wto Lis 02, 2004 9:28 am

Marcin napisał/a:
W części Długiego Rynku :wink: (do dziś) nie ma przedproży.


Aaaa, północna pierzeja blisko Zielonej Bramy. Rzeczywiście tam nie ma przedproży. Byłabyż to ta pierzeja...?

Sabaoth - Wto Lis 02, 2004 9:33 am

Cytat:
Byłabyż to ta pierzeja...?

Też tak myślałem, ale mi troche nie wygląda.

pumeks - Pon Lis 08, 2004 9:17 am

To są kamieniczki przy Długiej, od numeru 19 (z lewej) do 13 (po prawej). Następny z prawej byłby Dom Uphagena, ale nie zmiescił się w kadrze.
Zoppoter - Pon Lis 08, 2004 9:42 am

pumeks napisał/a:
To są kamieniczki przy Długiej, od numeru 19 (z lewej) do 13 (po prawej). Następny z prawej byłby Dom Uphagena, ale nie zmiescił się w kadrze.


To tam w okresie wydania pocztówki był rynek...? :haha:

Marcin - Pon Lis 08, 2004 9:50 am

Czyli bazarek. :haha:
jahrek - Pon Sty 08, 2007 3:11 pm

Przybywa nam Kosciolow :roll:

http://webzoom.freewebs.com/zzzland/Gdansk1.jpg

Tequilla - Pon Sty 08, 2007 5:57 pm

Cytat:
http://webzoom.freewebs.com/zzzland/Gdansk1.jpg


8O :haha:

dandola - Czw Gru 10, 2009 7:27 pm

Dom Uphagena wszyscy znają, ale czy ktoś widział go od tzw. zakrystii?
pumeks - Czw Gru 10, 2009 7:34 pm

dandola napisał/a:
czy ktoś widział go od tzw. zakrystii?

Obecnie to dosyć łatwe, bo "zakrystie" pozostałych kamienic w tej okolicy nie zostały odbudowane. A najlepszy widok na tyły Uphagena mają dzieci ze żłobka przy Pocztowej.
Tylko czemu wstawiasz Dom Uphagena do wątku p.t. Długi Targ? :???:

dandola - Czw Gru 10, 2009 7:52 pm

Fakt winien trafić do ul. Długiej. Nie znalazłem oddzielnego tematu poświęconemu temu domowi.
discus - Czw Mar 10, 2016 11:27 am

Dzień dobry. Dzisiaj na witrynie internetowej zamieszczono zdjęcia z ulicy Długi Targ. Moją uwagę przykuło zwłaszcza jedno ujęcie z widocznymi podejściami do kamienic. Zaskoczyło mnie patrząc zwłaszcza jak dzisiaj wygląda ta przestrzeń miasta, iż aby wejść do budynku najpierw trzeba było zejść na dół a dopiero potem po schodach do góry. Skonstatuje, iż nie które rzeczy zmieniają się nie do rozpoznania.
pumeks - Czw Mar 10, 2016 12:16 pm

To fragment TEGO ZDJĘCIA.
Przed przedprożami znajdował się rynsztok. Zasypano go po powstaniu nowożytnej kanalizacji.

discus - Czw Mar 10, 2016 2:31 pm

Duże docelowe zdjęcie ukazało, iż wszystko było na tej samej płaszczyźnie. Zadziwiające jak mały wycinek może zmienić perspektywę całości :D
loveme88 - Sob Kwi 15, 2017 8:54 pm

Ewidentnie Długi Targ, założę się o 10 zł :D
Zbych - Nie Kwi 16, 2017 3:30 pm

pumeks napisał/a:
To fragment TEGO ZDJĘCIA. ...

Pewnie tak, tylko dlaczego ci dwaj panowie stojący nad kładką po prawej stronie są bardziej rozmyci, niż na ""tym zdjęciu"?
Fragment może pochodzić z innego zdjęcia tej samej sceny, wykonanego jeden po drugim.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group