Dawny Gdańsk

Bla bla bla - Żuławski postmodernizm

pumeks - Pią Lip 26, 2013 8:31 pm
Temat postu: Żuławski postmodernizm
Jadąc dziś przez Leszkowy natknąłem się na ten obiekt i doznałem estetycznego wstrząsu. Zrobiłem fotę, początkowo chciałem ją umieścić w temacie "Żuławski koszmar" ale potem doszedłem do wniosku, że byłby to nadmierny radykalizm. Obśmiewam więc tutaj: architekt (o ile końcowy wygląd budowli jest dziełem architekta, o czym nie jestem stuprocentowo przekonany) połączył tu iście Corbusierowską elegancję nietynkowanej faktury elewacji z nawet znośną wieżyczką (ale po co ta cebula na dachu?), i cały efekt spaskudził monstrualnymi zewnętrznymi schodami z przeskalowaną balustradą (wygląda jakby ją tu przeniesiono z jakiegoś rozebranego mostu :hihi: ). Efekt psuje też lukarna w dachu wykończona sidingiem, tak białym, że wygląda na 100% plastyk. Na wieżyczce znajduje się blaszana chorągiewka z datą 1997. Może ktoś z was zna dzieje powstania tego obiektu?
TOMB - Pią Lip 26, 2013 8:46 pm
Temat postu: Jeszcze lepsze chociaż obce....
To mały pikuś w porównaniu z tym co znalazłem na tej stronce http://raider55.blox.pl/html :hihi:
Zbych - Sob Lip 27, 2013 5:47 am

Dopóki takie dziwolągi są przestrzennie odseparowane od jakiejkolwiek innej zabudowy, to w zasadzie niczemu nie szkodzą. Nawet więcej, spełniają pożyteczną rolę. Mogą służyć za przykład, jak nie należy budować .
ruda - Sob Sie 03, 2013 10:28 pm

pumeks napisał/a:
Może ktoś z was zna dzieje powstania tego obiektu?
Stoi od wielu lat, powoli jest wykańczany :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group