Dawny Gdańsk

Nazwy - Heubude/Stogi ul Tannenberg/Jodlowa pytanie

abza - Nie Sie 19, 2012 4:13 pm
Temat postu: Heubude/Stogi ul Tannenberg/Jodlowa pytanie
Witam
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Nazywam się Arek , mieszkam w Siedlcach.
Moje korzenie ze strony matki wywodzą sie właśnie z tej dzielnicy Gdańska oraz ulicy. Moja babcia jeszcze żyjąca mieszkała do chyba 44 roku na ulicy Tannenbergstrasse 12. Po wkroczeniu wojsk radzieckich, jej ojciec został wywieziony w głąb Rosji (przeżył) natomiast babcia mająca wtedy chyba 17 lat tułała się po obozach dla Niemcw, ostatecznie lądując i mieszkając do lat 90 w okolicach Słupska. Pomimo kilkudziesięciu lat mieszkania dalej w Polsce, nigdy już nie była koło swojego domu rodzinnego. Ot tak jakoś sie te losy potoczyły.
Po tym wstępie mam pytanko - patrząc w google maps na obecną ulicę Jodlową, widzę ciąg kamienic z czerwonymi spadzistymi dachami. Nie wiem czy te domy są tamtymi domami z tamtych czasów,. Pewnie numeracja jest inna bo i lat minęło sporo i nazwa nie ta. Tak jestem ciekawy , czy dom w którym wychowała się moja babcia przetrwał wojnę.

Dieter - Sob Sie 25, 2012 12:22 am
Temat postu: Re: Heubude/Stogi ul Tannenberg/Jodlowa pytanie
Witaj Arek! Witam mieszkanca Siedlec - to tez znasz moj dom rodzinny, w ktorym sie urodzilem i 22 lata mieszkalem:
Na Zboczu 32.

Jasne jest: Tannenberg to ul. Jodlowa. Jedz tam i zobacz, bo numery domow nie zmieniono. No chyba rozroznisz przedwojenny budynek od czterdziestoletniego... :dziadek:

abza - Nie Sie 26, 2012 4:18 pm

Dieter , przepraszam ale może nie ścisle napisalem. Chyba wiem skąd ta pomyłka. Tobie chodzi o dzielnice Gdańska Siedlce a ja mieszkam w mieście Siedlce w Polsce wschodniej. Do Gdańska mam 500km . Jednak dziękuję za odzew w tym temacie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group