Dawny Gdańsk

Zagadki - Co to za miejsce?

maisky - Czw Wrz 08, 2011 9:24 pm
Temat postu: Co to za miejsce?
Przyznam, że sam nie znam odpowiedzi na tę zagadkę :hihi: Jest to raczej prośba o pomoc w identyfikacji miejsca. Początkowo myślałem, że to Przymorze - okolice Bora-Komorowskiego. Jednak nie pasuje mi ten trzeci blok, który ma rzut w kształcie kwadratu. :hmm: Zdjęcie pochodzi z kfp.pl, jednak nie jest opisane. A może to Gdynia?
seestrasse - Czw Wrz 08, 2011 10:18 pm

Chylonia?
Mikołaj - Pią Wrz 09, 2011 12:57 am

a nie Sopot? os. Kraszewskiego / Kamienny potok?
seestrasse - Pią Wrz 09, 2011 1:52 am

chyba jo
maisky - Pią Wrz 09, 2011 7:58 am

Dziękuję, panowie. Wydaje się, że Sopot to właściwy trop, jednak moje wątpliwości nadal budzi rzut trzeciego bloku. A może to tylko złudzenie? Załączam zdjęcie. Proszę o rozwianie wątpliwości :)
Colonel - Pią Wrz 09, 2011 11:24 am

To napewno nie sę bloki na Kraszewskiego, od strony "balkonowej" nie mają one żadnych budynków tylko lats i cmentarz.
Zbadajcie Gdynię, rejon Piłsudskiego i Moniuszki/Matejki

danielewicz - Pią Wrz 09, 2011 2:19 pm

Ty myślisz o blokach na Sienkiewicza, faktycznie wtedy będzie las i cmentarz.
Mi to wygląda tak: pierwszy blok Kraszewskiego 21, drugi Tatrzańska 6, trzeci Tatrzańska 4, kawałek dalej w prawo powinien być Tatrzańska 2; a te fundamenty to byłoby Sienkiewicza 17.
Nie wiem czy moje domysły są słuszne :???:

feyg - Pią Wrz 09, 2011 5:55 pm

danielewicz napisał/a:

Nie wiem czy moje domysły są słuszne :???:

Słuszne, bo to faktycznie jest skrzyżowanie ulic Kraszewskiego i Sienkiewicza w okolicy "Zatoki"

Colonel - Pią Wrz 09, 2011 8:48 pm

OK. To rzeczywiście tak może być. Tylko jedno uzupełnienie: bloki "z lasem i cmentarzem" to Sienkiewicza 17 i Kraszewskiego 30 ,32.
maisky - Pią Wrz 09, 2011 11:37 pm

Dzięki raz jeszcze wszystkim. Tezę, że jest to rejon Kraszewskiego i Tatrzańskiej, uważam za udowodnioną :)
princessita - Sob Wrz 08, 2012 12:27 pm

Zagadka i jednocześnie pytanie gdzie to moze/ mogloby byc ?

Otoz jeden z mieszkancow Gdanska w odleglej przeszlosci bo w XVIII stuleciu wspomina ze na drzwiach [waznego budynku] w miescie byl umieszony taki oto napis:

Jus ruddens judex semper fis omnibus idem,
Judiciam alterius judicius ut fugias.

Du Richter, wilt du dich vor deinem Richter freuen?
So sprich das Urtheil recht den streitenden Partheyen.

Gdzie, na czyich drzwiach wisial ow napis? :hmm:

djjack - Czw Mar 06, 2014 6:53 pm
Temat postu: A. Kahle Danzig. Grüner Weg 2
A. Kahle Danzig. Grüner Weg 2

Kompletnie nie wiemy nic o tym zdjęciu. Czy zostało zrobione na Dolnym Mieście?... Może na Olszynce?... Może na Biskupiej Górce?... A może w zupełnie innej dzielnicy. Albo nawet w zupełnie innym mieście. Nie wiemy też kto na nim jest.
Ale zdjęcie to ma dla nas Opowiadaczy Historii Dolnego Miasta w Gdańsku sporą wartość. Na odwrocie jest postawiona pieczątka. A. Kahle Danzig. Grüner Weg 2. Zawodowy fotograf? Fotograf amator? Może przy pomocy Szanownych Forowiczek i Forowiczów z "Dawnego Gdańska" uda się dowiedzieć czegoś więcej zarówno o samym zdjęciu jak i o jego autorce lub autorze z ulicy Zielonej 2...

Zbych - Czw Wrz 11, 2014 9:59 pm

Jak w tytule tematu: co to za miejsce?
Zbych - Nie Wrz 21, 2014 5:37 pm

Targ węglowy, zdjęcie z zasobów Biblioteki Gdańskiej PAN.
Zbych - Czw Paź 02, 2014 3:56 pm

Gdzie to jest?
pumeks - Czw Paź 02, 2014 4:04 pm

W Oliwie u stóp Pachołka?
Zbych - Czw Paź 02, 2014 7:04 pm

pumeks napisał/a:
W Oliwie u stóp Pachołka?
Tak.
Całe zdjęcie jest w załączniku, a pochodzi ono z zasobów Biblioteki Narodowej, sygnatura F.111092/III A.
Tytuł: Oliva bei Danzig, Karlsberg, data: ok. 1905 r., prawa: domena publiczna.

Zbych - Wto Paź 14, 2014 9:29 pm

Mała architektura ale nie Wielkich Żuław, choć też raczej nisko. Co to za budynek z tym płotkiem? Gdzie stoją ci ludzie?
Zbych - Nie Paź 26, 2014 12:38 pm

Odpowiedź jest w miejscu odpowiednim tematycznie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group