Dawny Gdańsk

Sprawy techniczne - Próby logowania

Mikołaj - Wto Sty 18, 2011 2:06 pm
Temat postu: Próby logowania
Dostałem dzisiaj od kilku osób informacje o próbach logowania nieznanych osobników na ich konta, co skutkowało tymczasowym zablokowaniem dostępu. To pewnie tzw. boty, automaty próbujące się logować i rozsyłać spam. Dodałem bany dla tych numerów IP, ale niestety nie ma żadnych gwarancji, że ataki nie będą się powtarzać z innych numerów IP. Całe szczęście metoda jest raczej prymitywna i jedyny problem to blokowany na 3 godziny dostęp, no i spore zamieszanie.
Danzigerek - Wto Sty 18, 2011 2:20 pm

Czy jest możliwe że zablokujesz takie konta jak np moje na stałe i jak wtedy się wtedy z Toba skontaktować i np odzyskać swoje konto?
Sabaoth - Wto Sty 18, 2011 4:33 pm

Blokowany jest (tak myślę) adres IP, z którego próbowano się włamywać na konta.
tomekok - Wto Sty 18, 2011 5:35 pm

No właśnie, dostałem dzisiaj maila o nieudanych próbach logowania na moje konto i w związku z tym blokadą dostępu. A nie miałem z tym nic wspólnego...
crolick - Wto Sty 18, 2011 8:55 pm

Również potwierdzam, że otrzymałem mail następującej treści:
Cytat:
Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (3) na twoje konto, na Dawny Gdańsk
i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem aktywne Wto 18. Sty, 2011

Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z administratorem i poinformuj go o zdarzeniu.
Jako, że to nie ja próbowałem się logować kontaktuję się z administracją. Na szczęście konto nie zostało zablokowane :wink:
Orka - Wto Sty 18, 2011 9:08 pm

crolick napisał/a:
Również potwierdzam, że otrzymałem mail następującej treści:<ciach>
Jako, że to nie ja próbowałem się logować kontaktuję się z administracją. Na szczęście konto nie zostało zablokowane :wink:


Ja również otrzymałam maila takiej treści-choć jak widać mogę pisać, a więc i moje konto nie zostało jednak zablokowane :)

Pozdrawiam
Ola

Sbigneus - Wto Sty 18, 2011 9:10 pm

Oj macie jakiegoś "szpiona" :haha:
grzechuu - Wto Sty 18, 2011 10:17 pm

no u mnie też
[łeee, myślałem że jakaś ciekawsza akcja :hihi: ]

Wojtek P - Wto Sty 18, 2011 11:12 pm

Ja również dostałem taką wiadomość, w tym czasie nie próbowałem się logować! Pozdrawiam!
Mikołaj - Sro Sty 19, 2011 9:37 am

Dziękuję za wszystkie informacje o próbach włamania na konta, niestety blokowanie IP, z których były dokonywane pierwsze takie próby nic nie daje, bo kolejne są dokonywane z innych IP. Tak jak pisałem wcześniej - metoda jest raczej prymitywna i jedyny problem to blokowany na 3 godziny dostęp i spore zamieszanie.
slowik45 - Sro Sty 19, 2011 6:13 pm

Dostałem wiadomość , loguję się automatycznie więc mam potrzeby odręcznego logowania, wychodzi na to że jakiś spam próbuje się do nas dobrać, jest to chyba przestępstwo?
Jarek z Wrzeszcza - Czw Sty 20, 2011 4:54 pm

Dołączam do klubu (niestety):

Cytat:
Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (3) na twoje konto, na Dawny Gdańsk i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem aktywne Czw 20. Sty, 2011 21:12:51

Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z administratorem i poinformuj go o zdarzeniu.


:roll:

Sbigneus - Czw Sty 20, 2011 7:19 pm

Jest 19:19 i działa. :==
Piotr A. - Czw Sty 20, 2011 7:21 pm

Ja też dostałem komunikat o logowaniu. Czy nie należałoby zgłosić tego w stosownym urzędzie? Np, prokuratura byłaby całkiem stosowna :D
Pozdrawiam»

2xM - Czw Sty 20, 2011 7:55 pm

Też mnie to spotkało.
Piotr A. napisał/a:
Czy nie należałoby zgłosić tego w stosownym urzędzie?
Myślę, że raczej nic z tego nie wyjdzie. Prawdziwego sprawcę ciężko będzie namierzyć, a ukarać jeszcze trudniej.
pumeks - Czw Sty 20, 2011 8:26 pm

Ukarać? a za co właściwie? ukradł komuś coś?
Jeśli nawet ktoś wszcząłby postępowanie, to na 200% zostanie ono umorzone z powodu "niskiej szkodliwości społecznej".

tomi - Czw Sty 20, 2011 8:36 pm

witam
równierz potwierdzam próbe włamania na konto DG ale równierz mam próbe włamania na inne forum :(

o co tu chodzi?? :evil:

swiss - Pią Sty 21, 2011 1:19 am

Stary Pruszcz tez oblężony od kilku dni. Wróg atakuje z wielu pozycji.
Obrona trwa, chociaż nieprzyjaciel zaatakował nawet serwer i skrzynkę pocztową.

I to wszystko przy 666 temacie na forum :hihi:

groszek - Pią Sty 21, 2011 2:21 am

I ja....też dostałam wiadomość...........ale gwoli wyjaśnienia :oops: :mrgreen: czasem sama sobie żle coś wpisuję :mrgreen: eee no tak co nie oznacza że tam i być może ktoś chce groszka wykozystać.
Inga - Pią Sty 21, 2011 8:26 am

Do mnie też próbowali się włamać :II
princessita - Pią Sty 21, 2011 4:07 pm

Ja tez dostalam wiadomosci ze ktos sie logowal na moje konto oraz na innym forum gdzie bywam na balet.pl

Kim ONI sa?

Martino - Pią Sty 21, 2011 4:33 pm

ja niestety sam często robię błędy przy logowaniu..
Irieewr - Pią Sty 21, 2011 11:40 pm

Do mnie choć młodego tu stażem, również chciano się włamać, wstyd :hiihihi:
groszek - Sob Sty 22, 2011 10:47 pm

znów ktoś chciał się włamać...................o co kaman...hmmm :hmm: ?
Piotr A. - Nie Sty 23, 2011 12:00 am

pumeks napisał/a:
Ukarać? a za co właściwie? ukradł komuś coś?

Wybacz, ale takie opinie wygłaszane na Forum mogą co najwyżej zachęcać do kolejnych włamań.
Bajdełej, dzisiaj miałem zablokowane konto po raz drugi. To oczywiście nie ma bezpośredniego związku, ale po co zachęcać łajdaków?
Co do prokuratury pozostanę przy swoim zdaniu. Ta instytucja co prawda nie jest mistrzem operatywności, ale niektórych odstrasza. Zgłoszenie zapewne jest kwestią czasu. W końcu ktoś się wpieni i zgłosi to tam gdzie trzeba. Tak zwana "mała szkodliwość społeczna" przemnożona przez ilość blokad staje się całkiem sporą szkodliwością.

Mikołaj - Nie Sty 23, 2011 12:14 am

Problem w tym, że te ataki (przynajmniej niektóre, wszystkich nie śledziłem) nie są z polskich domen. Bądźmy realistami, z redwatchem itp. sobie nie radzą, a z tym poradzą? :roll:
Sbigneus - Nie Sty 23, 2011 6:47 pm

Dzisiaj ok godziny 12 po zalogowaniu /automat / miałem komunikat.Poniżej przedstawiam.
seestrasse - Pon Sty 24, 2011 12:58 pm

mnie też dopadło :%
Sbigneus - Pon Sty 24, 2011 2:05 pm

Musimy się zmówić i okopać. W " świątecznym garniturze mam dwa granaty" i sprawiedliwość będzie po naszej stronie. :szabelka: :fight: :pojedynek: :bang: :shoot:
seestrasse - Pon Sty 24, 2011 3:26 pm

ale we flincie zamek wylata :hihi:
Martino - Pon Sty 24, 2011 6:06 pm

Sbigneus napisał/a:
Musimy się zmówić i okopać. W " świątecznym garniturze mam dwa granaty" i sprawiedliwość będzie po naszej stronie. :szabelka: :fight: :pojedynek: :bang: :shoot:


"w niedzielnym ubraniu"

Sbigneus - Pon Sty 24, 2011 6:35 pm

o to, to /bilobil się kłania/ :hiihihi:
Hochstriess - Pon Sty 24, 2011 9:38 pm

Właśnie zobaczyłam, że mnie też to dotknęło ;-)
Piotr A. - Wto Sty 25, 2011 1:30 am

Dzisiaj miałem konto zablokowane po raz czwarty (trzy blokady i 1 deaktywacja).
Mikołaj - Wto Sty 25, 2011 8:35 am

Zdaję sobie sprawę, że to uciążliwa sprawa, ale nie jest mi znany żaden sposób, by temu zapobiec. Nie mogę przecież wyłączyć możliwości logowania się. Ataki są z różnych IP, więc blokowanie też na nic się nie zdaje. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, zna się na tym, to chętnie porady wysłucham. Póki co sugeruję zmianę hasła na dłuższe, bardziej złożone.
żółtoskrzydły - Wto Sty 25, 2011 6:57 pm

Moze wprowadzic takie losowo generowane obrazki/literki/cyferki do przepisywania ?
Piotr A. - Wto Sty 25, 2011 7:30 pm

Mikołaj napisał/a:
Zdaję sobie sprawę, że to uciążliwa sprawa, ale nie jest mi znany żaden sposób, by temu zapobiec. Nie mogę przecież wyłączyć możliwości logowania się. Ataki są z różnych IP, więc blokowanie też na nic się nie zdaje. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, zna się na tym, to chętnie porady wysłucham. Póki co sugeruję zmianę hasła na dłuższe, bardziej złożone.


Mikołaj !! :zgooda: to nie była skarga ani broń Boże złośliwość. Jeżeli tak to odebrałeś, to przepraszam. Nie chciałem sprawić Ci przykrości. Po prostu robię na wczoraj gardłowo pilne opracowanie, każda godzina jest cenna, a FORUM UZNANYM ŹRÓDŁEM DANYCH JEST. Ot i wszystko. Pozdrawiam

Gulden - Sro Sty 26, 2011 2:43 pm

Mnie również dopadło :%
Mikołaj - Sro Sty 26, 2011 4:25 pm

Piotr A. napisał/a:
Mikołaj !! :zgooda: to nie była skarga ani broń Boże złośliwość. Jeżeli tak to odebrałeś, to przepraszam

Wiem, nie tak to odebrałem. :zgooda:
Powyższy wpis jest raczej wyrazem bezsilności...

grzechuu - Sro Sty 26, 2011 6:17 pm

Nie znam się na tym, ale dostałem informację, ze może by można było sprawdzić czy te różne adresy IP nie mają jakiegoś wspólnego dostawcy?

Np. na http://network-tools.com/ (np. opcja Express) lub stronach podobnego typu.
Bo może to boty reklamowe jakiejś firmy.

Mikołaj - Sro Sty 26, 2011 9:59 pm

jeden z pierwszych ataków był z
Adres IP: 62.212.67.209
Host: gpftor6.privacyfoundation.de
jak wyczytałem, część adresu "tor" może oznaczać wykorzystywanie "anonimizera"
http://pl.wikipedia.org/w...87_anonimowa%29

Mikołaj - Nie Sty 30, 2011 11:54 am

jeden z ataków był z IP 95.143.193.145
Saab, może rozprawisz się ze złoczyńcą z Sundsvall?
http://www.ip-adress.com/...11477524a416e51

i jeszcze jeden, tym razem Sztokholm:
IP 79.136.50.205
http://www.ip-adress.com/ip_tracer/79.136.50.205
http://network-tools.com/...t=79.136.50.205

Tyle że ci drudzy siedzą w schronie, nie wiem, czy coś poradzisz :hihi:
http://www.bahnhof.net/
Cytat:
Bahnhof unique computer center "Pionen" is centrally located in Stockholm, 30 meters into the bedrock below the Sofia Church. Basically, the Pionen White Mountains, is an upgraded version of a nuclear-safe shelter that the Swedish civil defense used during the Cold War.

bijouM - Nie Sty 30, 2011 11:06 pm

a do mnie się nikt nie chciał włamać... czuje się taka...taka pominięta :II
Dieter - Nie Sty 30, 2011 11:13 pm

mialem dzis nowa probe wlamania sie.
Poraj - Pon Sty 31, 2011 5:41 pm

Cóż, ja też dołączam do klubu...
Dohler - Pon Sty 31, 2011 7:09 pm

W ostatnich dniach miałem trzy próby włamań.
Dostojny Wieśniak - Pon Sty 31, 2011 8:22 pm

bijouM napisał/a:
a do mnie się nikt nie chciał włamać... czuje się taka...taka pominięta :II
:biedactwo: Jeżeli zablokowanie konta na dzień czy dwa poprawi Ci nastrój, służę pomocą. :mrgreen:
wooold - Pon Sty 31, 2011 9:27 pm

Mnie również dopadło dzisiaj :???:
bijouM - Pon Sty 31, 2011 10:10 pm

Dostojny Wieśniak napisał/a:
bijouM napisał/a:
a do mnie się nikt nie chciał włamać... czuje się taka...taka pominięta :II
:biedactwo: Jeżeli zablokowanie konta na dzień czy dwa poprawi Ci nastrój, służę pomocą. :mrgreen:



Brutus!!!!

Dostojny Wieśniak - Pon Sty 31, 2011 10:53 pm

bijouM napisał/a:
Brutus!!!!
I zrozum tu kobietę... :mrgreen:
martusinska - Pon Sty 31, 2011 11:50 pm

mnie w niedzielę dopadło to paskudztwo. zgłaszam.
Tomasz-nn - Wto Lut 01, 2011 11:06 am

zgłaszam, miałem 3 próby włamań
danielewicz - Wto Lut 01, 2011 10:46 pm

Ja miałem kompletną blokadę, niniejszym dziękuję Mikołajowi za przywrócenie mnie do życia forum :co_jest:
Dieter - Wto Lut 01, 2011 11:08 pm

Automatyczne logowanie nie dziala!
ruda - Pon Lut 07, 2011 8:42 am

3 próby - konto zablokowane. :II
tobocian - Sro Lut 09, 2011 9:41 pm

To działa mniej więcej tak:
automat łapie login usera po czym sprawdza jak mozna się zalogować.
Najczęściej ludzie wpisuja hasła proste :hihi: np.login i 1 lub data urodzin itp itd...
na to biją hakerzy.Wiedzą że możesz tego samego hasła użyć do innych operacji,w tym i bankowych...
Uwazajcie bo matrix jest nieokiełznany... :szczena:

Krzysztof - Sro Lut 09, 2011 10:29 pm

Dziś przyszła kolej na mnie :II
MATERN - Czw Lut 10, 2011 4:27 pm

7.02.2011 3 próby konto zablokowane :zamykamy:
ruda - Sob Lut 12, 2011 6:41 pm

Ponownie próby włamania i konto zablokowane. :II
Piotr A. - Nie Lut 13, 2011 12:15 am

Dokładnie to samo. I to już po raz drugi. Chętnie poznam żartownisia. Miałby wp. :nie_powiem: Ech, milcz serce. Przepraszam że przepraszam, ale musiałem. Kiedy organizujemy wycieczkę do Szwecji? Dawno nie widziałem Stockholmu. Krytyków uspokajam, skrót zamieszczony powyżej jest pochodzenia kaszubskiego, nie ma w nim niczego zdrożnego.
tomaszek - Pon Lut 14, 2011 7:50 pm

I ja tez mialem tego pecha
feyg - Wto Lut 15, 2011 12:43 am

... i ja też miałem 3 próby :II
P.S. Ciekawe czy bijouM w końcu doczekała się próby włamu na konto? :wink:

bijouM - Wto Lut 15, 2011 6:26 pm

feyg napisał/a:
... Ciekawe czy bijouM w końcu doczekała się próby włamu na konto? :wink:



:???: nie...one mnie nie lubią..

ale za to.... wyrzucono mnie z kilku for za notoryczne niepisanie :% chyba w ramach porządków :% hyhy

Dostojny Wieśniak - Wto Lut 15, 2011 8:02 pm

bijouM napisał/a:
ale za to.... wyrzucono mnie z kilku for za notoryczne niepisanie
Dobre i to :biedactwo: Tam musi być strasznie nudno, skoro Administracja nie ma nic lepszego do roboty. :mrgreen:
Dieter - Wto Lut 15, 2011 11:07 pm

bijouM napisał/a:
.... wyrzucono mnie z kilku for za notoryczne niepisanie...

Jak admini widzi, ze gosc juz lata nie pisal, to moze go usunac, ale kogos wyrzucic, bo za malo pisze, tego chyba nie zrobi. :zamykamy:
Mialem znowu probe obcego logowania. :głupi_ty:

Dieter - Nie Lut 20, 2011 12:32 am

Byly 3 ponowne proby logowania i dostep zostal przerwany do wieczora. :głupi_ty:
danielewicz - Nie Lut 20, 2011 12:17 pm

Witaj danielewicz

Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (3) na twoje
konto, na Dawny Gdańsk
i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem
aktywne Sob 19. Lut, 2011 19:37:00

Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z
administratorem i poinformuj go o zdarzeniu.

:ej_ty:

Mikołaj - Wto Mar 01, 2011 9:17 am

Zainstalowałem modyfikację, która powinna załatwić sprawe botów i prób logowania na Wasze konta. Problem pojawił się na wielu forach, w większości wypadków ta modyfikacja była skuteczna.
Proszę o sygnały, gdyby próby się jednak pojawiały, ew. gdybyście sami mieli trudności z logowaniem, bo jak przy każdym lekarstwie, mogą się pojawić skutki uboczne.

Sbigneus - Wto Mar 01, 2011 3:53 pm

Chyba działa ta modyfikacja. Zmieniłem hasło po pierwszej próbie "szpiona".Dzisiaj musiałm wbić /nowe/ hasło. Poprzednie miałem w "automacie". Jak nie pomoże to :głupi_ty: "szpion" :szabelka:
Dohler - Wto Mar 01, 2011 10:32 pm

U mnie też z "automatu" nie zadziałało, po ponownym wbiciu jest o.k.
Dieter - Sro Mar 02, 2011 10:56 pm

U mnie nie dziala "zalogowanie do nastepnej wizyty".
Mikołaj - Czw Mar 03, 2011 12:51 am

krótka kołdra
Danzigerek - Nie Mar 06, 2011 7:55 pm

Nie no znowu dostałem info o zablokowanym koncie i to 2 x
Rysiek - Nie Mar 06, 2011 8:24 pm

Do Admina.

Miałem sporą przerwę w zaglądaniu na DAWNY-GDAŃSK i dała znać o sobie amnezja :głupi_ty:

Zapomniało mi się i login'u i hasła więc w przypływie złości założyłem nowe konto makogda Lecz po chwilce amnezja ustąpiła i zalogowałem się na swój stary nick.
I tu prośba do admina by konto makogda "wysłał w cyfrowy niebyt" :zamykamy:

POZDRAWIAM

Dieter - Nie Mar 13, 2011 9:11 pm
Temat postu: niepozadane reklamowki
Bylem z laptopem i wnuczki i ona mi wszystko zmienila:
- moje fora sa w czwartej linii od gory ustawione,
- musze sie zawsze na nowo zalogowac,
- teraz musze caly e-mail adres wypisac, (przedtem wystarczylo d, i caly adres wyskakiwal).

To jest troche uciazliwe, ale nie dostaje juz reklamowek, pojawiajace sie na koncu przed zamknieciem laptopa i proby blednych logowan tez juz nie mam. :skolowany:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group