Dawny Gdańsk

Powitania... i pożegnania - zmarł pirat "Andrzej"

wolf_30 - Sob Sie 14, 2010 8:58 pm
Temat postu: zmarł pirat "Andrzej"
"Zmarł gdański pirat Andrzej. Odszedł od nas nagle, wracając z pracy, prawie na progu swojego mieszkania. Miał wylew. Znali go od 20 lat wszyscy i starsi i młodsi. Był symbolem Gdańska prawie takim samym jak Neptun na Długim Targu. Nie zrobimy sobie już z nim zdjęcia i nie usłyszymy jego donośnego zawołania "Ahoooojjj !" podczas spaceru na gdańskiej starówce (300 km>>)" ..... był swój chłop [*] [*] [*]
ruda - Sob Sie 14, 2010 9:05 pm

:((
Dostojny Wieśniak - Sob Sie 14, 2010 9:49 pm

Nie wypijemy piwka... [']
danielewicz - Sob Sie 14, 2010 11:04 pm

Był znaną postacią...
[*]

pumeks - Nie Sie 15, 2010 12:02 am

[*]
Voit - Nie Sie 15, 2010 12:51 am

Pana Andrzeja poznałem osobiście... Tym bardziej mi żal.

...Odpłynął Tom, zostałem sam.
- Odpłynął Tom do Hilo.
I ja kiedyś dotrę tam.
- Odpłynął Tom do Hilo.

Ref.: Do Hilo, gdzieś hen, daleko stąd.
Co zrobić mam?
Odpłynął Tom do Hilo.

Odszedł Tom, hen, w siną dal.
Zabrał śmiech, zostawił żal.

Odszedł Tom, gdzie cierpień kres.
Pan go wziął z padołu łez.

Odpłynął Tom, porzucił nas.
Na każdego przyjdzie czas...



...Stopy wody, Andrzeju...

abernacka - Nie Sie 15, 2010 2:20 am

Smutne :(
Jeszcze w czwartek go widziałem jak się przechadzał po targu rybnym.

Tomasz-nn - Nie Sie 15, 2010 11:47 am

http://www.trojmiasto.pl/...yje-n41033.html [*]
slowik45 - Nie Sie 15, 2010 12:25 pm

Żegnaj ziomalu z dzielni [*]
Inga - Nie Sie 15, 2010 12:57 pm

Przeryczałam wczoraj cały wieczór :cry: Będzie mi go w Mieście bardzo brakować :cry: I teraz naprawdę sporo bym dała za to, żeby znów postemplował mi rękę swoją pieczątką - chociaż tak mnie to zawsze gniewało... Smutno, i tyle... :II
slowik45 - Pon Sie 16, 2010 8:19 pm

http://www.trojmiasto.pl/...ata-n41069.html , i co wy na to?
dandola - Pon Sie 16, 2010 8:33 pm

Rozmawialiśmy jeszcze na Długim Pobrzeżu w zeszłą niedzielę (8 sierpnia) przy tym pirackim statku odpływającym spod dawnej knajpy "Dominikańskiej". No cóż ludzie są śmiertelni. Spoczywaj w pokoju wśród pirackiej braci.
Matti - Wto Sie 17, 2010 10:00 am

slowik45 napisał/a:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/W-Gdansku-stanie-pomnik-pirata-n41069.html , i co wy na to?

Moim zdaniem zbędny wydatek.

slowik45 - Sro Sie 18, 2010 6:18 pm

Pogrzeb w sobotę na cm. Garnizonowym , najprawdopodobniej 10.30 , urna. Godzinę sprecyzuję później.
groszek - Czw Sie 19, 2010 12:39 am

A jeszcze 13.08....komplementem mi sypnął....szkoda człowieka..będzie Go brak :II .
Jerzy Makieła - Czw Sie 19, 2010 7:25 am

Matti napisał/a:
Moim zdaniem zbędny wydatek.


Z całym szacunkiem ale się nie zgadzam... Właśnie takie osoby a potem ich pomniki tworzą klimat miasta. Oczywiście nie chodzi mi o pompatyczny pomnik na cokole...

Matti - Czw Sie 19, 2010 7:31 am

Zamiast pomnika, lepiej wyremontować jakiś chodnik w centrum miasta. Gdańsk nie będzie przyciągał turystów pomnikami, które chcąc zobaczyć złamie się nogę idąc po dziurawych drogach czy chodnikach...
Jerzy Makieła - Czw Sie 19, 2010 9:54 am

Demagogia...
A ile chodników wyremontowano by zamiast budować stadion?

Matti - Czw Sie 19, 2010 2:27 pm

Jerzy Makieła napisał/a:
Demagogia...
A ile chodników wyremontowano by zamiast budować stadion?

To nie demagogia to fakty... Budowę stadionu finansuje nie tylko miasto. Jeśli znajdzie się prywatny sponsor, który zapłaci za pomnik pirata to niech sobie stanie...

slowik45 - Czw Sie 19, 2010 8:50 pm

Andrzej na swój sposób promował miasto , więc pomnik w skali 1:1 by mógł by nadal po jego śmierci Gdańsk promować , najlepiej na Długim Targu w pozie z pistoletem tak jak za życia pozował z turystami , Sopot ma Parasolnika , Szczytno-Krzysztofa Klenczona my możemy mieć Pirata, a miasto powinno sypnąć grosiwem bez łaski, nadal by na nim zarabiali nie płacąc mu już pensji.
ruda - Pią Sie 20, 2010 7:51 am

Słowik, masz racje. Dołożę i ja swoja cegiełkę. Fajny byłby taki pomnik - sylwetka stojąca - od gdańszczan ! :==
pumeks - Pią Sie 20, 2010 8:14 am

Zgodnie z ogłoszeniem umieszczonym przy wejściu do Urzędu Miejskiego, pogrzeb śp Andrzeja Sulewskiego odbędzie się 21 sierpnia. Msza św. żałobna w Bazylice Mariackiej o godz. 8.00, ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Garnizonowym godz. 10.30.
grzechuu - Pią Sie 20, 2010 2:34 pm

ruda napisał/a:
Słowik, masz racje. Dołożę i ja swoja cegiełkę. Fajny byłby taki pomnik - sylwetka stojąca - od gdańszczan ! :==

Ciekawy by był taki pomnik, z którym by można było (wciąż) zrobić sobie zdjęcie.
I przy okazji by taki może nieco zapobiegł pojawieniu się "nastepców" pirata.

Ale z pomnikami rożnie bywa...
http://kfp.pl/page,propoz...4%98,index.html

slowik45 - Pią Sie 20, 2010 8:02 pm

Następcom Pirata nasze kategoryczne NIE !!!!! Będzie to już tylko falsyfikat.
Dostojny Wieśniak - Pią Sie 20, 2010 11:58 pm

grzechuu napisał/a:

Ale z pomnikami rożnie bywa...
http://kfp.pl/page,propoz...4%98,index.html
Jak się z byle czego robi, to się tak ma.
Wandale byli, są i będą. Czy to powód by nic nie robić?
Pirat rzadko wysiadywał ławeczki. Ta modna forma w tym wypadku jest do bani.
Chociaż też wolę gładkie chodniki, to zapewniam, w pogoni za duchem miejsca, nie zwraca się na takie głupoty uwagi. Dla mnie problemem był zawsze, ograniczony czas jaki miałem, na poznanie czegoś nowego. A zużycie nawierzchni tej czy innej, u siebie irytuje, gdzieś tam jest fragmentem folkloru. :wink:

Jestem za upamiętnieniem tej postaci.

slowik45 - Sob Sie 21, 2010 1:46 pm

Pożegnaliśmy - Spoczywaj w spokoju.
Sbigneus - Sro Wrz 08, 2010 8:59 pm

Ku pamięci. Tak wyglądał w 1995 roku.
Martino - Pią Wrz 17, 2010 9:01 pm

Niewątpliwie to barwna postać ostatniego okresu!
Ciekaw jestem, czy zapadnie w pamięć tak jak: Peter Konfederat, Jerzyna Malaż, czy najsłynniejszy Parasolnik z Sopotu!.

Danzigerek - Nie Wrz 26, 2010 9:01 pm

[`] [`] [`] [`] [`] [`]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group