Dawny Gdańsk

Bla bla bla - Gdzie kończy się Gdynia ??

uKrawczyka - Pon Cze 14, 2010 8:03 pm
Temat postu: Gdzie kończy się Gdynia ??
W tym roku, podobnie jak w poprzednim, wchodzę na plażę a przy wydmach tabliczka: Zakaz taki i taki - Urząd Morski w Gdyni.

Plaża znajduje się na największej gdańskiej dzielnicy - co ma Gdynia do plaży Gdańska ??

Kolejna sprawa:

Komunikaty z powodzi np. na WP zamieszczały mapkę, na której, przy ujściu Wisły do Bałtyku zamieszczono Gdynię a Gdańska wogóle n ie było.

No i może jeszcze: kilka lat temu zwóciłem uwagę na taką sprawę:

Jeżdżąc po ziemi kaszubskiej, w miejscowościach i na trasach, przeważały i bardziej eksponowane były tabliczki z napisem miejscowości Gdynia a nie Gdańsk i nie usprawiedliwiały tego ani trasa ani inne obiektywne okoliczności.

Jakby nie było, to Gdańsk jest większym miastem i stolicą województwa...

Kiedyś , nie wiem jak to teraz wygląda, pociągi PKP także eksponowały Gdynię a nie Gdańsk, nawet, jeśli Gdynia nie była miastem docelowym/końcowym.

Nie wydaje mi się , by to wszystko było dziełem przypadku.

slowik45 - Pon Cze 14, 2010 8:09 pm

Nie ma jak teorie spiskowe :mrgreen: a to wszystko panie bez te satelity :hihi:
uKrawczyka - Pon Cze 14, 2010 8:39 pm

:haha:
:szabelka:

Też tak myślę.

- ale problem pozostaje.

groszek - Pon Cze 14, 2010 10:09 pm

uKrawczyka napisał/a:
Nie wydaje mi się , by to wszystko było dziełem przypadku.

A nie jest.... wiadomo..Gdynia..stolyca.... :haha:
I pamiętaj kolego....wolność słowa.... :wink: :mrgreen:

feyg - Pon Cze 14, 2010 10:13 pm

Cytat:
Gdzie kończy się Gdynia ??

Wpada do morza na granicy Sopotu i Gdańska :mrgreen:

abernacka - Wto Cze 15, 2010 8:44 am
Temat postu: Re: Gdzie kończy się Gdynia ??
uKrawczyka napisał/a:
W tym roku, podobnie jak w poprzednim, wchodzę na plażę a przy wydmach tabliczka: Zakaz taki i taki - Urząd Morski w Gdyni.
(...)


A czy w Gdańsku znajduje sie Urząd Morski?
Podpowiem tobie, NIE!
W naszym kraju są trzy takowe. W Szczecinie, w Słupsku oraz w Gdyni, która zarządza pasem nadmorskim od Piasków do Ustki.

uKrawczyka - Wto Cze 15, 2010 5:56 pm

:szabelka: nie życzę sobie by plażami Gdańska zarządzał urząd z Gdyni.

Podpis powinien brzmiec: Urząd Morski .

Dla przykładu: w dawnych czasach WPK zarządzano WPGKiM z Gdańska , ale podpisy na pojazdach itp. brzmiały: WPK Gdańsk , WPK Gdynia itd.

Na gdyńskich wozach, budynkach itp. nie było napisu: WPK Gdańsk.

danziger - Wto Cze 15, 2010 6:45 pm

uKrawczyka napisał/a:
:szabelka: nie życzę sobie by plażami Gdańska zarządzał urząd z Gdyni.

Wystartuj w wyborach do Sejmu, zmień ustawę...

abernacka - Wto Cze 15, 2010 7:25 pm

uKrawczyka napisał/a:
:szabelka: nie życzę sobie by plażami Gdańska zarządzał urząd z Gdyni.
(...).


Ty tak na poważnie czy jaja sobie robisz?

uKrawczyka - Wto Cze 15, 2010 7:55 pm

- spytaj dobrego marketingowca, co to oznacza, jak to się przekłada na realne sprawy i straty dla Gdańska a będziesz znał odpowiedź.
tobocian - Wto Cze 15, 2010 8:16 pm

Ale taka jest pełna nazwa -"Urząd Morski w Gdyni".

To tak jak chciałbyś aby np.Twoja firma nazywająca się w pełni "Gdzie kończy się Gdynia" Sp. z o.o. ktoś używał nazwy "Gdzie" Sp.z o.o.

To na pewno nie dzieło przypadku :mrgreen:

Krzysztof - Wto Cze 15, 2010 8:18 pm

Czy sugerujesz, że Gdańsk powinien utworzyć drugi - konkurencyjny Urząd Morski? :głupi_ty:
uKrawczyka - Wto Cze 15, 2010 8:20 pm

Sygnalizuję tylko , że władze Gdańska nie dbają o interesy miasta, tak jak należy i że na tym dużo tracimy - zaraz mi zarzucą politykę moderatorzy.

Jesteś żonaty? - Powieś na drzwiach swojej sypialni tabliczkę z nazwiskiem sąsiada, w mig pojmiesz co mam na myśli...

feyg - Wto Cze 15, 2010 8:22 pm

uKrawczyka napisał/a:
Dla przykładu: w dawnych czasach WPK zarządzano WPGKiM z Gdańska , ale podpisy na pojazdach itp. brzmiały: WPK Gdańsk , WPK Gdynia itd.

Na gdyńskich wozach, budynkach itp. nie było napisu: WPK Gdańsk.


Oj kiepski przykład wybrałeś :haha:


tobocian - Wto Cze 15, 2010 8:24 pm

:szczena: massakra
daj to zioło kolego,tez bym fajnie ponawijał :haha:

uKrawczyka - Wto Cze 15, 2010 8:27 pm

Na tym zdjęciu na autobusie masz 3 herby i napis: Gdańsk - Gdynia.

Jaka krzywda?

ps. może to była linia 101 kursująca Gdańsk - Gdynia ?

feyg - Wto Cze 15, 2010 8:33 pm

Ja nie żadnego poczucia krzywdy :hihi:
A następnym razem używaj prawdziwych a nie wymyślonych argumentów...

Dostojny Wieśniak - Wto Cze 15, 2010 10:36 pm

uKrawczyka napisał/a:
Sygnalizuję tylko , że władze Gdańska nie dbają o interesy miasta, tak jak należy i że na tym dużo tracimy - zaraz mi zarzucą politykę moderatorzy.
Udzielam pochwały ustnej, za czujność rewolucyjną. :hihi:
uKrawczyka - Wto Cze 15, 2010 10:59 pm

feyg napisał/a:
Ja nie żadnego poczucia krzywdy :hihi:
A następnym razem używaj prawdziwych a nie wymyślonych argumentów...



Wymień zmyślone argumenty.

Nawiasem mówiąc, podałem tylko drobne argumenty, gdybym wytoczył ciężkie działa, niektórzy, osiwieliby.

REASUMUJĄC: Gdynia żyje kosztem Gdańska i nie należy szukac układów w stylu wspólny bilet dla metropolii a wręcz przeciwnie...

I tu chciałbym zaznaczyc , że nie mam nic do Gdyni a nawet ją lubię , jednakże jestem za Gdańskiem i jasno stwierdzam: interesy Gdańska i Gdyni są w istocie rzeczy, sprzeczne i to Gdańsk na tym traci obecnie.

Sąsiad sąsiadem, ale interes Gdańska powinien, dla GDAŃSZCZAN , byc ważniejszy.

knovak - Sro Cze 16, 2010 10:42 am

Pocieszę cię - Gdańsk bierze skuteczny i słuszny odwet morski na Gdyni: mieszkańcy Gdyni i przyjezdni, wychodząc z dworca na reprezentacyjny Plac Kontystucji, dostają po oczach tabliczką "Izba Morska przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku". :szabelka: :co_jest:

:hihi:

feyg - Sro Cze 16, 2010 11:05 am

uKrawczyka napisał/a:

Wymień zmyślone argumenty.

A proszę bardzo, zrobię to jeszcze raz:
uKrawczyka napisał/a:
Dla przykładu: w dawnych czasach WPK zarządzano WPGKiM z Gdańska , ale podpisy na pojazdach itp. brzmiały: WPK Gdańsk , WPK Gdynia itd.

Na gdyńskich wozach, budynkach itp. nie było napisu: WPK Gdańsk.

abernacka - Sro Cze 16, 2010 11:43 am

knovak napisał/a:
(...)wychodząc z dworca na reprezentacyjny Plac Kontystucji, dostają po oczach tabliczką "Izba Morska przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku". :szabelka: :co_jest:

:hihi:


To skandal!!! :mrgreen:

Mikołaj - Sro Cze 16, 2010 12:53 pm

Wyobraźcie sobie, że do wydawania interpretacji indywidualnych w sprawach podatkowych dla mieszkańców województwa Pomorskiego upoważniono Izbę Skarbową w Bydgoszczy!
feyg - Sro Cze 16, 2010 1:24 pm

I ile Gdańsk na tym traci! (zwłaszcza na powrót) :protest:
pumeks - Sro Cze 16, 2010 2:46 pm

Skoro już jesteśmy w Bla bla bla, to.... z tym Bismarckiem autor nieco przesadził :hihi:
feyg - Sro Cze 16, 2010 2:57 pm

I skąd Sterlingow wytrzasnął 1870 rok?
pumeks - Sro Cze 16, 2010 3:00 pm

Może akurat miał dostęp (on lub jego informator) do rozkładów jazdy z 1870 r.
pawel.45 - Sro Cze 16, 2010 3:01 pm

uKrawczyka napisał/a:
...REASUMUJĄC: Gdynia żyje kosztem Gdańska i nie należy szukac układów w stylu wspólny bilet dla metropolii a wręcz przeciwnie...

... interesy Gdańska i Gdyni są w istocie rzeczy, sprzeczne i to Gdańsk na tym traci obecnie.

Sąsiad sąsiadem, ale interes Gdańska powinien, dla GDAŃSZCZAN , byc ważniejszy.


Masz rację! :== Gdynia żyje kosztem Gdańska – ale w zmowie z dużą częścią Polski – przynajmniej tej części leżącej w zlewisku Wisły. :evil:
Dostarczę Ci dowód z ostatnich tygodni: bezkarnie spławiają Wisłą do Zatoki Gdańskiej wszelakie odpady (sam widziałem to w telewizji nie tylko publicznej). Urząd Morski w Gdyni nie zapobiega temu – bo jak słyszałem w pobliżu magla – to jest Zatoka Gdańska, a nie Zatoka Gdyńska. Jak zmienią nazwę, to Urząd odpowiednio zadziała.

:== Skuteczne zasiewanie wszelkiego fermentu bardzo ożywia forum.
Trzeba bacznie przyglądać się niecnym knowaniom sąsiadów i głośno wołać: Urząd Morski do Gdańska !, syjoniści do Syjamu!, du.. do sra…!.
To może pomóc. :szabelka:

feyg - Sro Cze 16, 2010 3:03 pm

Cytat:
W pamiętnym roku 1870 Otto von Bismarck nie tylko zbudował linię z Gdańska do Bydgoszczy, ale także do Koszalina i Szczecina.

Poza tym linię do Szczecina wybudowała firma prywatna a nie państwo czyli ówczesne Królestwo Prus

danziger - Sro Cze 16, 2010 9:21 pm

Gdyński spisek sięga dalej niż niektórym się wydaje.
Melduję posłusznie, iż odkryłem potworny fakt: w Gdańsku nie ma sądu garnizonowego! A gdzie się znajduje najbliższy? No...? Tak! To oczywiście Wojskowy Sąd Garnizonowy w Gdyni!
Ktoś powinien się tym zająć! Może zgłosić sprawę na forum ONZ, albo na przykład UEFA :hmmm:

groszek - Sro Cze 16, 2010 10:04 pm

Uważajcie....Gdańszczanie...zawsze możemy odwrócić działa :haha:
A Wy co....Sołdkiem... :mrgreen:

feyg - Sro Cze 16, 2010 10:31 pm

A było tak wspaniale ... I komu Panie to przeszkadzało? :hihi:
pawel.45 - Sro Cze 16, 2010 11:16 pm

danziger napisał/a:
Gdyński spisek sięga dalej niż niektórym się wydaje.
Melduję posłusznie, iż odkryłem potworny fakt: w Gdańsku nie ma sądu garnizonowego!...


W dziedzinie wojskowości jest gorzej niż nawet Tobie się wydaje. Nie zauważyłeś że Gdynia podprowadziła jednostkę z Oliwy (Polanki-Jelitkowo). :evil:

knovak - Czw Cze 17, 2010 8:33 am

Tych gdyńskich spisków jest więcej: w sprawie pozwolenia na budowę wieżowca na sopockim Brodwinie rozstrzygał będzie burmistrz... Kartuz!
A dokąd będzie jeździł sezonowy pociąg z Kartuz? Do Gdyni!!!
:ej_ty:

slowik45 - Nie Cze 20, 2010 5:42 pm

jeszcze jeden kamyczek do ogródka ''uKrawczyka'' :hihi:
danielewicz - Pon Cze 21, 2010 9:20 pm

slowik45 napisał/a:
jeszcze jeden kamyczek do ogródka ''uKrawczyka'' :hihi:

Daj spokój, to go może zabić :alenumer:

uKrawczyka - Wto Cze 22, 2010 11:26 pm

Z czasem pojmiecie, że mam rację, mi wystarczy to, że teraz macie wyczulone umysły na tą sprawę i będziecie zwracac uwagę na " te sprawy" , z czasem puzzle zaczną wam się układac.

, a teraz zajrzyjcie na dyskusję pod artykułem i poczytajcie sobie, jak kochają się mieszkańcy 3miasta: http://www.trojmiasto.pl/...ego-n39730.html

ps. kiedyś napiszę o tym, jak to się dzieje, że jedni ludzie, że jedne narody itd są bogate a inne biedne, przełożycie to sobie na relacje Gdańsk - Gdynia i horyzonty co niektórym znnaaacznnieee się poszerzą... :p

slowik45 - Sro Cze 23, 2010 4:32 pm

uKrawczyka napisał/a:
że jedni ludzie, że jedne narody itd są bogate a inne biedne


i tak rodzi się nacjonalizm i szowinizm :shoot: :bang: ,system oparty na równości społecznej już był , nie wiem czy zauważyłeś - nie wypalił :hihi:

feyg - Sro Cze 23, 2010 7:07 pm

uKrawczyka napisał/a:
Z teraz macie wyczulone umysły na tą sprawę i będziecie zwracać uwagę na " te sprawy"

Ja zwróciłem: Wielka linia żeglugowa przenosi się z Gdańska do Gdyni Tyle że wcześniej Gdańsk przejął od Gdyni obsługę linii żeglugowej Maersk. Life is brutal...

pumeks - Sro Cze 23, 2010 9:16 pm

czyli w sumie terminale zamieniły się obsługiwanymi liniami... sensu wielkiego w tym nie widać :hihi:
abernacka - Sro Cze 23, 2010 9:20 pm

Porty a nie terminale. Z BCT odszedł Maersk do DCT a z GTK odszedł OOCL do BCT:)
slowik45 - Sro Cze 23, 2010 9:34 pm

Przestańmy karmić trola i nie trujmy,mieszkamy przecież w trujmieście :blabla:
bijouM - Pią Cze 25, 2010 2:56 pm

uKrawczyka napisał/a:
Z czasem pojmiecie, że mam rację,p


a o co chodzi?? :głupi_ty: :???:

Dostojny Wieśniak - Pią Cze 25, 2010 11:36 pm

Cytat:
a o co chodzi?? :głupi_ty: :???:
Przecie pisze człowiek:
uKrawczyka napisał/a:
mi wystarczy to, że teraz macie wyczulone umysły na tę sprawę i będziecie zwracać uwagę na " te sprawy"
:mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group