Dawny Gdańsk

Poszukuję/mam/oddam - Karpfenseigen - ul. Karpia

Sabaoth - Sro Gru 09, 2009 5:48 pm
Temat postu: Karpfenseigen - ul. Karpia
Na ebayu pojawił się dzisiaj album ze zdjęciami. Straszna mieszanka miejsc i czasów. Zainteresowało mnie jednak jedno zdjęcie zrobione w Gdańsku w 1943 r. ale kupować cały album dla jednego zdjęcia?
lukasz996 - Sro Gru 09, 2009 6:27 pm

Zdjęcie piękne, zapłaciłbym za dobrej rozdzielczości skan.
groszek - Sro Gru 09, 2009 10:16 pm

Kup Saab kup , to jedno sobie zachowaj a resztę.... :hmm: resztę żeby Ci mieszkania nie zaśmiecała, ja mogę przyjąć w świątecznym prezencie , oczywista :haha: :wink: .
Sabaoth - Sro Gru 09, 2009 10:43 pm

Reszta to jakieś nierozpoznane przeze mniemiasto w latach 40. i jakaś wycieczka w Niemczech w latach 50. No i kilka zdjęć z Gdańska z 43. Jak nie będzie za drogie to może się skuszę dla tego jednego zdjęcia.
groszek - Sro Gru 09, 2009 11:11 pm

To zdjęcie jest niesamowite....jeszcze takiego nie widziałam... skuś się Saab warto...ja ignorant Ci radzę skromnie :mrgreen:
Pietrucha - Czw Gru 10, 2009 5:52 pm

a może sprzedający zgodzi się udostępnić skan w dobrej jakości?
dandola - Czw Sty 28, 2010 4:48 pm

Karpia 13 - nieistniejące budynki będące niegdyś wdzięcznym tematem dla malarzy i fotografów.
Zdzislaw - Sob Sty 30, 2010 2:38 pm

dandola napisał/a:
Karpia 13 - nieistniejące budynki będące niegdyś wdzięcznym tematem dla malarzy i fotografów.

rzeczywiście klimatyczne ....
Z czystego lenistwa proszę o info.... Karpia 13 to mniej więcej gdzie.....?

Zdzislaw - Sob Sty 30, 2010 2:44 pm
Temat postu: Re: Karpfenseigen - ul. Karpia
Sabaoth napisał/a:
Na ebayu pojawił się dzisiaj album ze zdjęciami. Straszna mieszanka miejsc i czasów. Zainteresowało mnie jednak jedno zdjęcie zrobione w Gdańsku w 1943 r. ale kupować cały album dla jednego zdjęcia?

Sab, lekko się zdziwiłem podpisem pod zdjęciem z którego wynika że przedstawia ul. Karpią.
W dalekim planie widać mostek (chyba na kanale Raduni), ale w żaden sposób nie umiem zlokalizować tego odcinka. Czyżby to był mostek przerzucony na wysokości b. Placu Heweliusza i prowadzący na ul. Krosienka???? Wiem, wiem, że Karpia została praktycznie w całości spalona, ale tym razem kompletnie się pogubiłem.... :II

pumeks - Sob Sty 30, 2010 5:56 pm

Zdzisławie - to chyba ten mostek, o którym piszesz, ale on nie prowadzi na ul. Krosienka, tylko (obecnie) do pętli autobusów na Wałowej - nosi podobno nazwę Most na Dylach, kilka lat temu został ładnie odnowiony. Jeszcze przed tym remontem, troszkę o nim pisaliśmy np. tutaj.
Miro - Wto Kwi 22, 2014 11:54 am
Temat postu: Karpfenseigen
Karpfenseigen - ul.Karpia

Miro

Jogi - Czw Maj 22, 2014 6:55 pm
Temat postu: http://forum.dawnygdansk.pl/viewtopic.php?t=4942
Zdjęcie zamieszczone przez Sabaotha jest przepiękne. Jednakże, wydaje mi się, iż widoczny w tle most jest w rzeczywistości kładką dla pieszych (może podobną do tej w okolicy Huciska - trudno określić - mała rozdzielczość). Wspomniana kładka (most?) była położona pomiędzy mostem na końcu obecnej ulicy Sukienniczej a mostem nad ujciem kanału Raduni do Motławy (obecnie ulica Wapiennicza). Jest to widoczne na zdjęciu (czerwona strzałka), pochodzącym z albumu Gdańsk na fotografii lotniczej z okresu międzywojennego. Układ budynków jest podobny, przystań łódek też pasuje. Ponadto, wspomniana kładka istnieje również na planie Buhsego. Zdjęcie Mira jest chyba zrobione na wysokości jej kładki (po prawej stronie).
pumeks - Czw Maj 22, 2014 7:07 pm

Masz racje :== Pochopnie napisałem 4 lata temu że to Most na Dylach :roll:
Jogi - Czw Maj 22, 2014 7:14 pm

Dziękuje za potwierdzenie mojej teorii. Twoja opinia to więcej niż pochwała. Muszę też Tobie pogratulować rozpoznania budynków z tej okolicy w wątku o kanale Raduni. Na tym zdjęciu (nie tym fragmęcie tu zamieszczonym) w pełni potwierdzają się twoje hipotezy co do jednego ze zdjęć. Patrząc dzisiaj na to zdjęcie lotnicze wszystko jest OK., ale wtedy te zdjęcia nie były ogólnie dostępne. Brawo!
Miro - Nie Cze 01, 2014 3:14 pm
Temat postu: Karpfenseigen - Karpia
Zdjęcie prawie identyczne jak to, które wstawił Sabaoth
na początku tego wątku.

Miro

Miro - Nie Cze 22, 2014 2:44 pm

Karpfenseigen - ul. Karpia.
W tym miejcu przed wojną mieściła się wypożyczalnia sprzętu
pływającego.

Miro

Miro - Czw Lip 17, 2014 2:02 pm
Temat postu: Karpfenseigen - ul. Karpia
Karpfenseigen (ul. Karpia) 1920 rok.

Miro

Miro - Czw Kwi 16, 2015 12:56 pm

Karpfenseigen (ul.Karpia).
Obraz namalował Paul Kreiser.

Miro

pumeks - Czw Kwi 16, 2015 6:10 pm

Miro napisał/a:
Obraz namalował Paul Kreiser.

Kreisel przez "L", co widać nawet na sygnaturze.

Miro - Wto Kwi 21, 2015 9:00 am
Temat postu: Karpfenseigen
Paul Kreisel Karpfenseigen 1916.

Miro

Miro - Wto Sty 19, 2016 6:55 pm

Karpfenseigen - ul. Karpia około 1900 roku.

Miro

pumeks - Sro Sty 20, 2016 8:24 am

Tyle że Karpiej na tym zdjęciu nie widać (chociaż fotograf stał na niej), widać tylko przeciwległy brzeg Kanału Raduni = Eimermacherhof.
Tak samo zresztą na zdjęciu które wklejałeś 22 czerwca 2014, pierwszym od góry na tej stronie.

Miro - Sro Sty 20, 2016 1:11 pm

Teraz jesteśmy na odpowiedniej stronie Kanału Raduni.

Miro

sp79 - Pią Maj 06, 2016 3:46 pm

Miro.. moge zapytac skad masz to zdjecie przedstawiajace obraz Paul Kreisel Karpfenseigen 1916. ? ewentualnie czy moglbys mi podac zrodlo. Pytam sie bo jestem wlascicielem tego obrazu:)
pumeks - Pią Maj 06, 2016 4:48 pm

To jest zapewne reprodukcja popularnej pocztówki, ja mam taką samą 8))
sp79 - Pią Maj 06, 2016 5:59 pm

tak wiem znalazlem podobna w ebayu.. zamowie sobie i powiesze obok obrazu:) nie mieszkam w Polsce ale pochodze z Gdanska/Sopotu.. obraz kupilem bardyo przypadkowo.. dopiero pozniej szukajac informacji o malarzu natrafilem na informacje ze pochodzi on z Gdanska i obraz przedstawia jedna z Gdanskich uliczek. Bardzo mnie to ucieszylo:)

potem wstawie zdjecie obrazu.

Pozdrawiam zbieraczy pocztowek:)

Krzysztof - Pią Gru 15, 2017 2:50 pm

Z: https://www.facebook.com/...809121412559537
Cytat:
Berthold Hellingrath, Krausebohnengasse (widok z Karpiej ku Rycerskiej, w tle szczyt kamienicy przy Rycerskiej 10)

Miro - Pią Gru 15, 2017 6:16 pm

Karpfenseigen 24-25

Miro

Krzysztof - Sob Gru 16, 2017 4:02 pm

Z: https://www.facebook.com/...&type=3&theater
Cytat:
Ulica Karpia nad kanałem Raduni - fotografia obrazu Reinholda Bahla z 1943 roku.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group