Dawny Gdańsk

Bla bla bla - Uwag kilka o forum

bavar - Wto Gru 01, 2009 7:07 am
Temat postu: Uwag kilka o forum
dandola napisał/a:
Nie widzę tego zdjęcia w tym temacie, a moim zdaniem jest interesujący, gdyż o tramwaju nr 6 tylko była krótka wzmianka. I do tego interesuje mnie, co zostało z dawnej zabudowy, którą widziałem kilkadziesiąt lat temu w innej postaci. Jeśli nie dostanę odpowiedzi i zaśmiecam forum, to trudno. Przeżyję i nie będę się już więcej udzielać.


Wrzucaj fotki, jeśli masz ciekawe - póki to forum się jeszcze nie przekształciło w prywatne - jakkolwiek niektórzy w zależności od własnego humoru widzieliby tu panujące zasady wypowiedzi rodem z uniwersytetu [nie koniecznie współczesnego :hiihihi: ] :dziadek:

:huuurra: Uwolnić wiedzę o Gdańsku :huuurra:

:wink:
Wydzielone z tematu - Orunia znika

pumeks - Wto Gru 01, 2009 8:31 am

bavar napisał/a:
póki to forum się jeszcze nie przekształciło w prywatne

Jest prywatne od momentu powstania. A miejsce na serwerze kosztuje.

Corzano - Wto Gru 01, 2009 9:36 am

pumeks napisał/a:
A miejsce na serwerze kosztuje.

Zamieszczać zdjęcia na forum - źle. Zamieszczać na serwerach zewnętrznych - źle. Ciężko dogodzić. :hihi:

Mikołaj - Wto Gru 01, 2009 10:02 am

Zamieszczać na forum, ale bez terroryzowania tych, którym się nie chce na każde żądanie zainteresowanego przeglądać i udostępniać swoich zbiorów (bo to chyba w tym problem).
pumeks - Wto Gru 01, 2009 10:27 am

Ja się czepiałem raczej tego, że nowi użytkownicy wklejają po raz kolejny zdjęcia, które już na forum były - czasem nawet po kilka razy - i to bez wyraźnego związku z przebiegiem dyskusji (np. zdjęcie fałszywego tramwaju konnego tu choć już było tu) - albo Dandola zdjęcie z kościoła w Pruszczu tu i tu - dwa razy to samo w ciągu paru dni, i to na jednej stronie wątku!
princessita - Wto Gru 01, 2009 1:14 pm

Czy forum prywatne czy nie, co to za problem. Jeśli ktoś je zakłada i chce aby funkcjonowało to wychodzi do ludzi, chyba że tu są sami swoi i obcym wstęp wzbroniony, co zresztą czasami da się zauważyć.
I co z tego że ktoś umieszcza jakiś fikcyjny tramwaj, są gorsze problemy a to tylko forum, wymiana informacji, wystarczy odpowiedzieć, i następnym razem ten ktoś będzie wiedział.

dandola - Wto Gru 01, 2009 2:41 pm

A nie pisać - "Uważam to za zaśmiecanie forum" i uznawać się za alfę i omegę oraz wyrocznię delficką w każdej kwestii.
rispetto - Wto Gru 01, 2009 11:04 pm

Jak przychodzi się do kogoś z gościną, to w dobrym tonie jest dostosować się do gospodarzy, a nie obrzucać ich błotem i ustalać swoje reguły. To tak z ogólnie rozumianego savoir-vivre'u, a nie z Delf.
grzechuu - Sro Gru 02, 2009 12:13 am

Hmm, to może wprowadźmy limity uploadu, zwiększane jedynie w wypadku wstawienia rzeczywiście ciekawych i pożytecznych zdjęć ha!

Ależ ze mnie się robi zły i bezwzględny człowiek! :hihi:



PS
Nie no, ja nie chcę zniechęcać do zamieszczania, bo zawsze ktoś coś ciekawego może wypatrzyć (nawet przypadkiem hehe), ale warto by coś w temacie pomyśleć, bo sam problem jest już ogólnie zauważalny

Dostojny Wieśniak - Sro Gru 02, 2009 3:13 am

rispetto napisał/a:
Jak przychodzi się do kogoś z gościną, to w dobrym tonie jest dostosować się do gospodarzy, a nie obrzucać ich błotem i ustalać swoje reguły. To tak z ogólnie rozumianego savoir-vivre'u, a nie z Delf.

No jakoś tak też bym to ujął. Polecam uwadze.

diablica - Sro Gru 02, 2009 8:00 am

pumeks napisał/a:
Ja się czepiałem raczej tego, że nowi użytkownicy wklejają po raz kolejny zdjęcia, które już na forum były - czasem nawet po kilka razy - i to bez wyraźnego związku z przebiegiem dyskusji (np. zdjęcie fałszywego tramwaju konnego tu choć już było tu) - albo Dandola zdjęcie z kościoła w Pruszczu tu i tu - dwa razy to samo w ciągu paru dni, i to na jednej stronie wątku!

Ale też nie możesz wymaga, że nowa osoba będzie śledziła i czytała wszystkie tematy na forum. Rozumiem, że istnieje funkcja szukaj, ale niestety nie każdy jej używa.
Jęśli ktoś chce podzieli się z innymi swoją widzą i jakimiś zdjęciami, to niech to robi, a to ze czasem nie w tym temacie to wystarczy ( przynajmniej tak mi się wydaje ) odesłać go do odpowiedniego tematu, albo napisać, że było.
W temacie "MAM TEGO DOŚĆ" ktoś napisał ze go denerwuje to, iż nowi użytkownicy nie chcą pisać na forum...no i chyba mamy odpowiedź: po co mają pisać, żeby zaraz dostać przysłowiowy OPR?

pumeks - Sro Gru 02, 2009 8:20 am

diablica napisał/a:
W temacie "MAM TEGO DOŚĆ" ktoś napisał ze go denerwuje to, iż nowi użytkownicy nie chcą pisać na forum

Tak napisałem? ależ skąd.
Chodziło mi wlaśnie o to, że oni zakładają wątek na forum i jednocześnie piszą to samo na priv do mnie. A chciałbym, żeby ograniczyli się do tego pierwszego, i cierpliwie czekali na odpowiedzi (czasem trwa to miesiącami).
A generalnie polecam wszystkim, by najpierw czytali forum, a potem pisali. Wiem, że jest tego dużo, i sam się parę razy "przejechałem" pytając o coś, co już dawno było wyjaśnione w innym miejscu; ale warto spróbować. Warto też opanować obsługę wyszukiwarki. I zapoznać się z takimi informacjami jak np. w wątku Jak dołączać zdjęcia.

diablica - Sro Gru 02, 2009 7:15 pm

pumeks napisał/a:
diablica napisał/a:
W temacie "MAM TEGO DOŚĆ" ktoś napisał ze go denerwuje to, iż nowi użytkownicy nie chcą pisać na forum

Tak napisałem? ależ skąd.

Absolutnie nie miałam na myśli Twojej osoby.

Dostojny Wieśniak - Sro Gru 02, 2009 8:45 pm

diablica napisał/a:
Ale też nie możesz wymaga, że nowa osoba będzie śledziła i czytała wszystkie tematy na forum. Rozumiem, że istnieje funkcja szukaj, ale niestety nie każdy jej używa.

Oczywiście. Nikt nie wymaga czytania całego forum. Wystarczy przejrzeć interesujące czytelnika wątki. I nie do końca rozumiem stwierdzenie - nie każdy niestety używa wyszukiwarki. Niech zacznie. :wink:

tomked - Sob Mar 20, 2010 11:05 pm

..a ja mam takie braki, że śledzę wątek po wątku.. :masta

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group