Dawny Gdańsk

Poszukuję/mam/oddam - Co to za znaczek?

pablo71ddz - Czw Mar 26, 2009 6:35 am
Temat postu: Co to za znaczek?
Poszukuję informacji na temat załączonego znaczka.
Adamdownunder - Pią Paź 28, 2016 1:31 pm

Pytanie do szerszego grona forumowiczów czy ktoś wie w jakim roku został wydany taki znaczek opłaty? :???:
Adamdownunder - Pią Lis 11, 2016 4:26 am

Znalazłem sam :brake:

Wychodzi na to że jest to znaczkopodobna etykietka do zbierania funduszy dla szkół lub na stypendia dla Stowarzyszenia Narodowych Szkół Polskich w Gdańsku. :arrow: KLIK

Znaczek jest ponoć wymieniony w Michel Deutschland Spezial natychmiast po znaczkach Port Gdańsk, wiec najprawdopodobniej wydany na poczatku roku 1939 jeszcze przed II wojna swiatowa.

Chyba potwierdzał by to też niski 10-cio groszowy nominał tej etykiety do rozbudowy polskich szkół powszechnych.

Jeśli ktoś potrafi coś więcej dodać na ten temat to proszę o dodatkowe informacje.

Adamdownunder - Sob Lis 12, 2016 2:01 pm

Jest dodatkowa fachowa informacja :okulary:
Cytat:
1935 Port Gdańsk, nalepka wydana przez Macierz Szkolną w Gdańsku - organizację utrzymującą polskie szkoły powszechne, gimnazjum, Szkołę Handlową i szkoły dokształcające na terenie Wolnego Miasta Gdańska.
Nalepki te sprzedawano na Poczcie Polskiej i dolepiano do listów.

Adamdownunder - Sob Mar 11, 2017 4:01 am
Temat postu: Re: Co to za znaczek?
pablo71ddz napisał/a:
Poszukuję informacji na temat załączonego znaczka.
To nie jest znaczek myślę że to tylko nalepka za należności członkowskie w jakiejś niemieckiej organizacji społecznej, kulturalnej lub rolniczej, wydana po II Wojnie Światowej. Domniemany inicjał DM to najprawdopodobniej oznaczenie waluty i zarazem potwierdzona zapisana opłata.

Ciekawi mnie gdzie była naklejona ta zaprezentowana nalepka?

kolor88 - Wto Maj 23, 2017 11:22 pm

Pewnie na pocztówkę. :)
Adamdownunder - Pią Cze 09, 2017 10:35 am

Taka sama orginalna nalepka jak poprzednia tylko tym razem w troszeczke innym kolorze.
Adamdownunder - Wto Cze 13, 2017 2:49 pm

pablo71ddz napisał/a:
Poszukuję informacji na temat załączonego znaczka.

Adamdownunder napisał/a:
To nie jest znaczek myślę że to tylko nalepka za należności członkowskie w jakiejś niemieckiej organizacji społecznej, kulturalnej lub rolniczej, wydana po II Wojnie Światowej. Domniemany inicjał DM to najprawdopodobniej oznaczenie waluty i zarazem potwierdzona zapisana opłata.

Już najprawdopodobnie wiem - jest to nalepka i za razem opłata na Gdański zwiazek automobilowy/motocrossowy “Zuverlässigkeitsfahrt in Danzig” bo ma bardzo podobny herb na swojej grafice. :zamykamy:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group