Dawny Gdańsk

Żuławy, Kaszuby, Kociewie i inne miejsca bliższe lub dalsze - Drewnica - Nowi sąsiedzi

coda - Czw Mar 05, 2009 11:27 am
Temat postu: Drewnica - Nowi sąsiedzi
Temat wydzielony z wątku "Drewnica – zagroda holenderska"

Witam wszystkich szalonych zapaleńców, odkrywców magii tej okolicy :))
Chciała bym się pochwalić iz oficjalnie od pazdziernika a praktycznie od kwietnia jestem szczesliwa posiadaczka starej zagrody z drewnianym domem z 1820 r w Drewnicy. Pisze praktycznie bo pod koniec kwietnia przejmujemy klucze od obecnie zamieszkujących tam byłych włascicieli. Z racji tego ze mieszkam w Poznaniu i nie mam mialam mozliwosci odrazu sie przenieść i byli wlasciciele pozostali na miejscu przez zimę, Teraz zaczynamy swoją przygode z tym domem, okolica odrazu nas urzekła, zakochalismy sie w tym domu sadzie, przestrzeni, poprostu nas wryło. Co dwa weekendy przyjezdzalismy i rozmarzeni łazilismy po sadzie, ogladalismy dom, siedzielismy na strychu i snulismy plany co tu zrobic , jak przywrocic ten cudny dom spowrotem do orginalnego wyglądu wewnątrz i zewnątrz. Mam nadzieje ze nadal dzielicie sie na tym forum doświadczeniami, i jako przyszla brac sąsiedzka:) mozna sie wspierac, bo przypuszczam ze to nie lada wyzwanie bedzie i ogromnia przygoda. złączam zdjecie ( jak mi sie uda dopiąc:)) pozdrawiam wszystkich

coda - Czw Mar 05, 2009 11:53 am
Temat postu: fotki
domek
zdenka - Czw Mar 05, 2009 1:27 pm

pogratulować ! nie widać co prawda tego sadu, ale można się domyśleć, że jest ciekawie.
w takim razie byle do wiosny i powodzenia :)

coda - Czw Mar 05, 2009 2:14 pm
Temat postu: fotki cd
zobaczymy jak tej wiosny bedzie :)
luanda - Czw Mar 05, 2009 4:18 pm

Gratulacje!!!
Dostojny Wieśniak - Czw Mar 05, 2009 4:50 pm

Witamy na Żuławach :== :D :==
Krzysztof - Czw Mar 05, 2009 6:24 pm

Witam :wink: ale z pomniejszaniem, tych zdjęć to, trochę przesadziłaś 8))
coda - Czw Mar 05, 2009 7:05 pm

NO troche , sorki sorki, tak jakos wyszło :)
Dostojny Wieśniak - Czw Mar 05, 2009 7:53 pm

Uwaga techniczna – po kliknięciu edycji można poprawiać własne posty. Spróbuj to poćwiczyć z maleńkimi zdjęciami. Jak nie wyjdzie wstaw je w nowym poście, maluchy usuniemy. :wink: Fajna ta chata. :)
pi - Czw Mar 05, 2009 11:04 pm

Serdecznie witam nowych sąsiadów :) i gratuluję przepięknego domu. Domek to mam raczej ja :) . Czuję, że razem niedługo opanujemy Drewnicę. Ha ha!.Maja zasadnicza remontowa przygoda też rusza w kwietniu, więc bedziemy się podpatrywać na bieżąco. Jestem wścibska sąsiadka to zapytam - zamierzacie się przenieść do Drewnicy na stałe? Z zauroczenia okolicą wylewajacego się z postów czuję, że tak, co? :) Zresztą mam nadzieję, że już niedlugo nastanie wiosna radosna i omówimy to i owo z kubkiem kawy w ręce w Waszym sadzie, albo w naszym sadzie :)
coda - Czw Mar 05, 2009 11:27 pm

Hej Pi
My na pierwszej majowce w Drewnicy zamierzamy zaczac od porzadkow, i przegladu, dopiero wtedy bedziemy wiedziec od czego zacząc i jak to rozplanowac, czas mamy:)
No i oczywiscie zamierzamy sie tu osiedlic , Na kubek kawy i lampke wina serdecznie przyszlych sąsiedów zapraszam , wiosna tuz, tuz

zdenka - Pią Mar 06, 2009 8:35 am

ostrożnie z tymi zaproszeniami ;) bo inni miłośnicy Żuław też się mogą poczuć zaproszeni ;)
coda - Pią Mar 06, 2009 10:07 am

Spoko :)
jak sie troche zorganizujemy i uporzadkujemy, zrobimy w jakis weekend tzw drzwi otwarte :) Dam znać.

groszek - Sob Mar 07, 2009 1:20 am

coda napisał/a:
jak sie troche zorganizujemy i uporzadkujemy, zrobimy w jakis weekend tzw drzwi otwarte Dam znać.
Czekam i trzymam za słowo :wink: :hihi: A tak poważnie to gratuluję nabytku .Dom jest cudowny z tzw." duszą" no i macie drzewa opiekuńcze. Zyczę szczęścia przy przywracaniu go do dawnej świetnosci.ACH JAK GO BĘDZIESZ URZĄDZAC... no podstępna zawiść wkrada się do mojej duszyczki :hihi: :haha: :wink: Mam nadzieję że sąsiadow macie albo spoko albo daleko.
coda - Sob Mar 07, 2009 6:34 pm

Hej Groszek
co do sasiadow, to i w miare daleko i spoko :) co do urzadzenia, to napewno kontrowersyjnie dla niektórych, zostawimy to co w dobrym stanie w srodku ale skansenu nie bedziemy robic, nie ma co udawac ze zyjemy 200 lat temu, na bank drewniane podlogi odnowimy i wewnetrzne sciany z bali zostana calkiem odsloniete ,oczyszczone do żywego, jakies detale co pozostaly, klamkim okucia ,portale czy jak tam sie nazywa to nad drzwiami :) poza tym troche dobrego nowoczesnego designu wpuscimy do srodka.

tomaeh - Sob Mar 07, 2009 8:18 pm

Super, ze są wśród nas zapaleńcy, którym zależy na tym, aby coś co juz jest nadal pozostało! Gratuluję i życzę powodzenia :==
Dostojny Wieśniak - Sob Mar 07, 2009 10:49 pm

Użytkownicy tego forum, to w 99,9% tacy zapaleńcy. :wink:
tomaeh - Pon Mar 09, 2009 5:12 pm

Tylko gratulować ludziom zapału i stawiać ich za przykład, ze własną pracą i zamiłowaniem do przeszłości można dokonać naprawdę Wielkich Rzeczy!!! :==
T.P.Smith - Pon Mar 09, 2009 7:20 pm

A czy nowa mieszkanka ma coś wspólnego z Żuławami?? Pochodzisz stąd może, czy tak jak ja i wielu zakochałaś się w płaskiej okolicy...
coda - Pon Mar 09, 2009 8:15 pm

hej T.P.Smith
Nowa mieszkanka ze stolicy pyrlandii, rodowita pyra :) a na Żuławy tak przypadkiem zawiało i juz zostało :)

tomaeh - Pon Mar 09, 2009 9:03 pm

Poznań też piękny a koziołki żuławskie są całkiem podobne do poznańskich :hihi:
chmielu - Pon Mar 09, 2009 11:14 pm

A za ten przypadek czuję się troszkę odpowiedzialny. Wygrzebałem to siedlisko w internecie, marząc o własnej , starej chacie...i los nam sprzyja.
Dostojny Wieśniak - Pon Mar 09, 2009 11:21 pm

I niech Wam sprzyja jak najdłużej. Wylazło szydło z wora. Nie taki to przypadek namierzony z dalekiej Pyrlandii. :D
ruda - Pią Mar 13, 2009 2:52 pm

Za Pyrlandię nie obraziliście się, mam nadzieję. :zgooda:
Tak na marginesie, to nazwa wprowadzona na FDG przez Waszą Krajankę :wink:

T.P.Smith - Pią Mar 13, 2009 6:21 pm

Z tego co się orientuję... a mieszkałem w Poznaniu ze trzy lata to poznaniacy się szczycą Pyrlandią.

Taki wyróżnik...

ruda - Sob Mar 14, 2009 12:37 pm

Jeszcze się nie przedstawił ale mamy „Mieszkańca Drewnicy” na FDG :==
a raczej Mieszkankę :wink:

chmielu - Sob Mar 14, 2009 10:19 pm

Za Pyrlandię sie nie gniewam, bo w Poznaniu pierwszy raz w życiu byłem ze dwa lata temu :mrgreen: Jestem rodowitym Warszawiakiem, półkrwi Sopocianinem, który wyemigrował z Warszawy do Sopotu, w celu uniknięcia zmiany mentalności na "nowowarszawską".
A faktycznie poznaniacy raczej są dumni z Pyrlandii i napewno się za to nie gniewają.

ruda - Sob Mar 14, 2009 10:30 pm

chmielu napisał/a:
w celu uniknięcia zmiany mentalności na "nowowarszawską".


:haha:

coda - Wto Lut 23, 2016 4:27 pm

Witam wszystkich
Dawno tu nie zaglądałam :) , w Drewnicy dużo się dzieje. Dom wyremontowany prawie :) , wreszcie. Poszukuję sprytnego stolarza zapaleńca który lubił by trochę podłubać w starym drewnie . :hmm: zapomniałam jak tu się wstawia zdjęcia. Stworzyliśmy profil na FB https://www.facebook.com/...0317328/?ref=hl
nie ma tam wszystkich zdjęć bo trochę się obawialiśmy o bezpieczeństwo , ale teraz już będąc tam na stałe będziemy umieszczać więcej.

Dostojny Wieśniak - Wto Lut 23, 2016 5:15 pm

Gratulacje. Rzuć okiem na PW. :==
coda napisał/a:
zapomniałam jak tu się wstawia zdjęcia.
Kliknij sobie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group