Dawny Gdańsk

Poszukuję/mam/oddam - Mapa Lasy Oliwskie

lukasz996 - Sro Sie 13, 2008 6:50 pm
Temat postu: Mapa Lasy Oliwskie
Posiadam kilkadziesiąt map Lasy Oliwskie wyd. VIA MERCATORUM, czy jest zapotrzebowanie ?
Mpudello - Czw Sie 14, 2008 6:17 am

owszem jest!!!!
Seeburg - Czw Sie 14, 2008 8:37 am

Chętnie przygarnę 2-3 sztuki.
Mpudello - Czw Sie 14, 2008 9:03 am

ja mogę przyjąć znacznie więcej :)
Fenix - Czw Sie 14, 2008 3:51 pm

Ja toże :OO .
knovak - Czw Sie 14, 2008 4:23 pm

Czyżby autor czyścił piwnicę? A mapa jest b. fajna, kto jej nie ma niech koniecznie się zgłosi...
fazi - Pią Sie 15, 2008 9:09 pm

I ja , i ja...
lukasz996 - Sob Sie 16, 2008 4:59 pm

Uwaga, będę oczerkiwał opłaty hurtowej ok. 4 zł. Należałoby ustalić punkt zborny odbioru map. Proponuję Wrzeszcz ...
Pepo - Sob Sie 16, 2008 6:22 pm

Ja również się piszę na 2-3 szt. Czekam na dalsze dyspozycje :) (a Wrzeszcz, jak dla mnie, to bomba...)
Hochstriess - Pon Sie 18, 2008 9:09 am

I ja również wyciągam ręce :OO
lukasz996 - Pon Sie 18, 2008 4:29 pm

Do wykonania jest dalsza część od Słowackiego do Targu Siennego. Skuteczna sprzedaż tych map pomoże temu porzedsięwzięciu. Proponuję jako punkt zborny antykwariat w Dolnym Wrzeszczu. Nie wiem czy właściciele wyrażą zgodę, ale to przyjemne miejsce...
kazik - Pią Wrz 24, 2010 10:11 am

O tej mapie krążą już legendy. Ponoć zawarto na niej wyjątkowo bogate nazewnictwo miejsc, oparte na przedwojennych mapach. Niestety przespałem czasy, kiedy ta mapa była dostępna w księgarniach. Na allegro też cisza. Szkoda że wydawnictwo Via Mercatorum nie zdecydowało się na wznowienie nakładu tak zacnej mapy.

Zwracam się z nietypową prośbą. Czy któryś ze szczęśliwych posiadaczy mapy "Lasy Oliwskie" mógłby przesłać zdjęcie lub skan jej fragmentu, obejmującą rejon Doliny Radości? Potrzebuję ją wyłącznie do użytku własnego, w celu określenia nazw własnych kilku wzgórz. A może ktoś ma jeszcze do sprzedania wersję papierową? Z góry dziękuję za pomoc!

jayms - Pią Wrz 24, 2010 3:24 pm

Chętnie podzielę się z Tobą tą mapą. W tej chwili ma ją moja koleżanka,odda mi jak tylko wróci z urlopu w przyszłym tygodniu.
kazik - Pią Wrz 24, 2010 6:58 pm

Jayms dzięki za szczerą chęć pomocy! Temat jest już nieaktualny. Za sprawą innego zacnego forumowicza, czeka już na mnie do odbioru wymarzony prezent - "Lasy Oliwskie" w oryginalnej wersji. Oby wirtualny świat zawsze materializował się w równie wymiernej formie :)
dominique - Nie Wrz 26, 2010 4:53 pm

Witam wszystkich forumowiczów ;)

Jayms, ja byłabym zainteresowana tą mapą, jeśli nie mógłbyś mi jej odsprzedać (lub ktokolwiek inny, oczywiście!) to byłabym bardzo wdzięczna za skany tej mapy.

Piszę Olimpiadę Geograficzną na temat dawnego Szlaku Królewskiego w Lasach Oliwskich i ta mapa wydaje mi się odpowiednia. Bardzo proszę o pomoc :)

Giovanni - Nie Wrz 26, 2010 7:12 pm

Ta mapa jest jeszcze dostępna w domu handlowym czy tam galerii Manhatan.
pozdr

jayms - Sro Paź 06, 2010 6:29 am

Jeśli jest ktoś jeszcze zainteresowany skanami tej mapy,to proszę o informaję na priva.
tuniek28 - Pon Kwi 23, 2018 9:53 am

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów dysponuje może jeszcze wersją elektroniczną tej mapy ?
Byłbym wdzięczny za podesłanie na maila :)

gutaperek - Sob Mar 30, 2019 10:21 pm

jayms napisał/a:
Jeśli jest ktoś jeszcze zainteresowany skanami tej mapy,to proszę o informaję na priva.


Jest jeszcze opcja otrzymania skanu tej świetnej mapy na maila? Miałem w rodzinie 2 egzemplarze, ale oba zaginęły, a skan, który miałem też zaginął :(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group