Dawny Gdańsk

Sprawy techniczne - SPAM na Forum

Sabaoth - Sob Lip 28, 2007 8:59 am
Temat postu: SPAM na Forum
Moja ostatnia wizyta w Gdańsku i dwutygodniowy brak dostępu do Forum stały się kroplą przelewającą czrę goryczy. Po powrocie miałem ponad 800 postów do przeczytania. I co? Zacząłem czytać te zaległe posty ale po kilku minutach czytania SPAMU (bo już trudno nazwać to blablaniem) zdecydowałem się na radykalne posunięcie oznaczenia wszystkich tematów jako przeczytane. Szkoda mojego czasu, a że czasami jakiś interesujący post na temat umknie mi w powodzi wypisywanych bzdur nie na temat, nie ma już dla mnie znaczenia.

Kiedyś bardziej pilnowano na tym forum dawnogdańskiej lub chociaż gdańskiej tematyki. Ostatnio, wraz z pojawieniem się setek nowych użytkowników, którzy niestety nie mają pojęcia o Gdańsku, spadł poziom dyskusji. Obecnie prowadzone dyskusje nie mają za dużo wspólnego z dawnym Gdańskiem, a czasami z Gdańskiem wogóle! W najlepszym wypadku nadają się na fora dzielnicowe lub tematyczne nie związane z naszym miastem, w najgorszym przypominają dyskusje z forum Onetu.

Każdemu zdarza się odejście od tematu, takie "zboczenia" tematów mogą być pewnym urozmaiceniem i ożywieniem forumowej atmosfery ale jeśli ilość "zboczeń" zaczyna zdecydowanie przeważać nad tematyką, dla której to forum powstało zaczynają się problemy. Część osób zniechęca się do pisania na temat, inni odchodzą. A przecież moderatorzy mają narzędzia dyscyplinujące, korzystają z nich chyba zbyt rzadko. Jeśli forum będzie dalej dryfowało w tym kierunku zostaną na nim sami "luźno związani z tematem".

Ze spamem w poczcie można skutecznie walczyć, ze spamem na forum również ale to działka moderatorów. Normalny użytkownik zmuszony do przebijania się przez setki bezsensownych postów dojdzie, prędzej lub później, do wniosku że ten czas może lepiej spożytkować. Ja już od pewnego czasu jestem znudzony poziomem dyskusji i stoję "w drzwiach". Takich sytuacji było sporo i będzie więcej jeśli nic się nie zrobi, a niektórzy moderatorzy dalej będą chronić spamowiczów.

Nadszedł czas żeby zastanowić się co ważniejsze, ilość czy jakość!

seestrasse - Sob Lip 28, 2007 9:25 am

Cytat:
niektórzy moderatorzy

a którzy? :hmm:

spam to nachalne reklamy, więc uważajmy z terminologią :wink:
krótko, po spadam na Mazury :P uważam, że nie da się metodą policyjną, zakazami i nakazami podnieść poziomu merytorycznego Forum. przychodzą tutaj różni ludzie, i nie sądzę, aby należałoby ustawiać ich poziom dyskusji pałką. ostatnią rzeczą, jaką chciałabym robić, to warny i bany.
jeśli niektórym userom się to nie podoba - :???:

feyg - Sob Lip 28, 2007 5:25 pm

Co do moich 8 postów, napisanych w ciągu ostatnich 2 tygodni to informuję że absolutnie nie wniosły one nic do dyskusji i spokojnie można ich nie czytać. Na moje usprawiedliwienie mogę dodać jeszcze że były krótkie. Co do pozostałych 792 nie wypowiadam się :hmmm:
Sabaoth - Sob Lip 28, 2007 6:52 pm

Zesiu nie będę wytykał palcami ani moderatorów ani zwykłych użytkowników, chciałem tylko zwrócić uwagę, że Forum schodzi na manowce. Uważam, że należy zachować pewne proporcje pomiędzy postami nie na temat, a postami związanymi z historią Gdańska. Ostatnio te proporcje zostały bardzo zachwiane. Z drugiej strony nie chodzi o trzymanie się wyłącznie tematyki dawnogdańskiej, trochę współczesności nie zaszkodzi ale też z umiarem. Nie ma sensu informować o wszystkim, co dzieje się w mieście. Od tego są inne portale i fora internetowe.

Nie chodzi też o używanie pałki do podnoszenia poziomu Forum ale dobrze byłoby gdyby przed założeniem nowego wątku albo napisaniem postu nie na temat każdy zastanowił się, czy ma to sens. Ja też daleki jestem od karania za pojedyńcze wypowiedzi nie na temat ale za wielokrotną recydywę już tak. W jakiś sposób należy dyscyplinować użytkowników, bo inaczej będziemy mieli forum podobne do komentarzy pod artykułami na Onecie.



P.S.
Zesia napisał/a:
jeśli niektórym userom się to nie podoba - :???:

Wchodząc na to Forum oczekuję dyskusji na temat Gdańska, a nie d... Maryni. :%

seestrasse - Wto Mar 17, 2009 12:20 am

przed chwilą dotarła do mnie PW od użytkownika EllaProfi o treści
EllaProfi napisał/a:
 îäíîě ôëŕęîíĺ: đŕçîńëŕňü ďî ÂŃĹĚ ôîđóěŕě ďĺđńîíŕëüíűĺ ńîîáůĺíč˙ ÂŃĹĚ ďîëüçîâŕňĺë˙ě, đŕçîńëŕňü ňîďčęč ďî ôîđóěŕě, ăîńňĺâűě, áëîăŕě, đŕńńűëęŕ ďî mamba.ru č loveplanet.ru ń îáőîäîě ÂŃĹŐ îáőîäčěűő çŕůčň!/ciach/

co prawda nie bardzo rozumiem treść (skądinąd być może bardzo ciekawą), ale wygląda mi to na spamerstwo. czy Wy też dostaliście podobną PW?

feyg - Wto Mar 17, 2009 12:48 am

seestrasse napisał/a:
przed chwilą dotarła do mnie PW od użytkownika EllaProfi
co prawda nie bardzo rozumiem treść (skądinąd być może bardzo ciekawą), ale wygląda mi to na spamerstwo. czy Wy też dostaliście podobną PW?

Podejrzewam że chce nam coś sprzedać :wink:

seestrasse - Wto Mar 17, 2009 12:55 am

a to z pewnością :wink: nie przypuszczam, że ów ktoś pojawił się u nas w ramach rozdawnictwa pieniędzy :hihi:
tak się tylko zastanawiam, czy to nie jakaś cholera, co to się przyczepia i robi za szkodnika w komputerku :%

feyg - Wto Mar 17, 2009 1:02 am

seestrasse napisał/a:
a to z pewnością :wink: nie przypuszczam, że ów ktoś pojawił się u nas w ramach rozdawnictwa pieniędzy :hihi:
tak się tylko zastanawiam, czy to nie jakaś cholera, co to się przyczepia i robi za szkodnika w komputerku :%

Raczej krzywdy nie robi, ale kto wie?
Cytat:
Zasada jest prosta: XRumer rejestruje się jako legalny użytkownik - rozpoznając znaki w teście - a następnie zaśmieca forum odsyłaczami do witryny kogoś, kto go zakupił.

źródło

knovak - Wto Mar 17, 2009 8:50 am

Avatar robota dość jednoznacznie wskazuje rodzaj strony :hihi:
pumeks - Wto Mar 17, 2009 8:55 am

Odszyfrowanie wiadomości nie jest trudne - u mnie wystarczyło zmienić kodowanie znaków na Cyrylica (Windows):

Temat: Здравствуй, ты лучшей программой для рассылки по mamba.ru и loveplanet.ru интересовался?

В одном флаконе: разослать по ВСЕМ форумам персональные сообщения ВСЕМ пользователям, разослать топики по форумам, гостевым, блогам, рассылка по mamba.ru и loveplanet.ru с обходом ВСЕХ обходимых защит!
Сейчас лучшим и эффективнейшим софтом (программой) для рекламы, раскрутки, продвижения, пиара и т.п. - является комплекс "XRumer 5.05 Palladium"

Это разработка компании Botmaster Labs, продукт развивается динамично, 5-ю версию вот только недавно выпустили. Правда стоимость подняли с $450 до $520, и цена продолжает расти.
Однако в руках профессионала софт отбивает свою стоимость в среднем за неделю, у новичка - за месяц-два.

Но меньше воды, больше фактов... Что же это за программа такая - XRumer 5.0? Вот ооочень краткое описание:
+ умеет автоматом регистрироваться и создавать сообщения (топики) на форумах, гостевых книгах, блогах, каталогах
+ распознаёт капчу (картинки типа "введите число которое видите") на ПОЛНОМ АВТОМАТЕ!
+ автоматически аппрувит аккаунты через e-mail (когда нужно подтверждение через письмо, которое отсылается на указанный ящик)
+ полностью АВТОМАТИЧЕСКИ регистрирует почтовые ящики на gmail.com, mail.ru и других крупных почтовиках
+ умеет рассылать ПМ-ки (персональные сообщения) всем пользователям форумов
+ умеет варьировать рассылаемый текст так, что из 10.000 сообщений не будет ни одного похожего
+ имеет встроенную систему "вопрос-ответ", массовое пост-редактирование (возможность отредактировать ранее разосланные сообщения),
+ умеет рассылать по mamba.ru и loveplanet.ru, обходя их защиты от рассылок
+ многое, многое другое - разработчики постоянно совершенствуют комплекс!

XRumer является авторитетным комплексом, который уже успело полюбить огромное число профессиональных дорвейщиков, сеошников, адалтщиков, и просто рядовых вебмастеров:
Яндекс: ссылки на XRumer и о XRumer

Причём наиболее актуальной на данный момент является версия XRumer 5.0 Palladium - а, например, XRumer 2.9 и XRumer 3.0 уже устарели более 2х лет назад.
Их можно скачать бесплатно на варезниках, но от "ломаных" бесплатных версий пользы практически ноль - и сломаны криво, и версии уже давно устаревшие.

Mikołaj - Wto Mar 17, 2009 9:47 am

cóż, marzec, pewnie znów chcieli "wyzwolić" Dawny Gdańsk :hihi:

użytkownik usunięty, ban dla całego hosta powinien sprawę załatwić

ruda - Czw Sie 20, 2009 10:00 pm

Spam w poczcie :khmm: ? Ciekawe ile osób dostało taką wiadomość? :evil:

Cytat:
Tak fajnie piszesz na tym forum, wiec moze tez dolaczysz na nasze ogolnotematyczne forum ;
www....................................

Obiecuje ze u nas tez poznasz duzo milych, ciekawach ludzi i od razu poczujesz sie jak u siebie. :D

Cieplutko pozdrawiam.
Laura

Wykreśliłam link.

Krzysztof - Czw Sie 20, 2009 10:34 pm

Ja też :II
ruda - Pią Sie 21, 2009 5:36 am

Oh, Ty elfie :hihi:
Mikołaj - Pią Sie 21, 2009 10:46 am

w takim razie :ban:
seestrasse - Pią Sie 21, 2009 10:51 am

szkoda, zawsze chciałam zostać elfem :hihi:

ps. też dostałam spamerstwo :głupi_ty:

kwidzin - Pią Sie 21, 2009 1:53 pm

Wracając do tematu treści publikowanych na forum. Sabaoth ma wiele racji, że forum dryfuje i to od dawna. Z własnej perspektywy także znajduję coraz mniej interesujących wpisów. Z racji moich zainteresowań kolekcjonerskich chętnie poczytałbym o zbiorach innych, obejrzał więcej fotek materialnych śladów przeszłości, etc. Od jakiegoś czasu nie znajduję tu nawet wpisów dotyczących samego Gdańska. Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć czy wpisują się tu miłośnicy dawnego czy współczesnego Gdańska, kolekcjonerzy, czy przypadkowi miłośnicy Żuław, kulinariów czy kiepskiego kina. Chyba nie tędy droga...
Danzigerek - Pią Sie 21, 2009 3:40 pm

Ja też dostałem :%
Sabaoth - Pią Sie 21, 2009 4:10 pm

kwidzin napisał/a:
Wracając do tematu treści publikowanych na forum. Sabaoth ma wiele racji, że forum dryfuje i to od dawna. Z własnej perspektywy także znajduję coraz mniej interesujących wpisów. Z racji moich zainteresowań kolekcjonerskich chętnie poczytałbym o zbiorach innych, obejrzał więcej fotek materialnych śladów przeszłości, etc. Od jakiegoś czasu nie znajduję tu nawet wpisów dotyczących samego Gdańska. Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć czy wpisują się tu miłośnicy dawnego czy współczesnego Gdańska, kolekcjonerzy, czy przypadkowi miłośnicy Żuław, kulinariów czy kiepskiego kina. Chyba nie tędy droga...

Trochę nie w temacie ale masz całkowitą rację. Podjąłem ostatnio wątek Targu Siennego i tylko Danziger odpisał, a dyskusja mogłaby być ciekawa ze względu na nowy materiał ikonograficzny. A jeśli chodzi o zbiory, to przestałem wrzucać skany moich nabytków. I tak nikt nawet słowa nie napisze.

ruda - Pią Sie 21, 2009 8:01 pm

kwidzin napisał/a:
czy przypadkowi miłośnicy Żuław
:???:
seestrasse - Pią Sie 21, 2009 8:14 pm

niestety, nic nie jest dane na zawsze, więc może warto spróbować pogodzić się z rzeczywistością? :wink:
Sabaoth - Pią Sie 21, 2009 8:56 pm

Ale ja się pogodziłem i już nie zaśmiecam forum niepotrzebnymi nikomu zdjęciami. Czytam to, co mi odpowiada i czasami nawet coś napiszę. Dobrze jest :hihi:
seestrasse - Pią Sie 21, 2009 9:06 pm

sądząc po Twoim przedostatnim komentarzu, to chyba Ci tak do końca nie uwierzę :P fajnie jest, jak nas chwalą :wink:
no cóż, masz najlepszą "dawnogdańską" stronę, wydajesz interesujące książki - jak to mówią, na szczycie zawsze człowiek jest sam :D

kwidzin - Pią Sie 21, 2009 10:07 pm

ruda napisał/a:
kwidzin napisał/a:
czy przypadkowi miłośnicy Żuław
:???:

Ano forum zdominowały w ostatnim czasie tematy żuławsko-kociewskie. W mojej opinii mało mają te dyskusje wspólnego z Dawnym Gdańskiem i jako takie nie są dla mnie interesujące.

Dostojny Wieśniak - Sob Sie 22, 2009 12:52 am

Od tego żeby zadowolić wszystkich, są politycy. :wink: Długie lata spędziłem na Żabim Kruku. Przyjmując Twój sposób patrzenia na problem, powinno mnie drażnić rozpisywanie się na temat, powiedzmy Wrzeszcza. Bo co mi tam Wrzeszcz? „Jako taki, nie jest dla mnie interesujący”.
Są trzy drogi rozwiązania problemu:

1. Wystąpić do Administracji o uznanie za spam wszystkich tematów nie mieszczących się w dowolnie przyjętych granicach Miasta, Dawnego Miasta, tematów i wykasowanie ich,
albo
2. Znalezienie tematów i formuły na tyle interesującej, by ludzie chcieli coś na ten temat pisać,
albo
3. Cierpieć i lać krokodyle łzy nad dryfowaniem forum.

Bez urazy, samo nic się nie zrobi. Było kilka propozycji przeniesienia wątków żuławskich na inne fora, tylko po jakie licho mielibyśmy to robić? Chcesz czy nie, Żuławy z dawnym Gdańskiem były związane żywotnymi interesami i odwrotnie, bez względu na to czy nam się to podoba, czy nie. Ich historia, materialne ślady przeszłości, to tez historia Miasta.
Nie musisz mi wierzyć. Wyobraź sobie miasto bez zaplecza rolniczego w dawnych wiekach.
Ale może znowu przesadzam. :???: Może bardziej opłacało się ściągać żarełko z okolic górnego biegu Wisły? :???:

ruda - Sob Sie 22, 2009 6:27 am

Myślę, że najlepszym sposobem zakończenia "dryfowania forum" jest wzięcie steru w swoje ręce i nadanie "odpowiedniego kursu". :lol:
Zmiana proporcji ilości postów np. Żuławy : Gdańsk - wystarczy zacząć więcej pisać na tematy starogdańskie. :wink:
A pretensje to trzeba mieć nie do tych co piszą na tematy , które Cię nie interesują tylko do tych , co nie piszą lub zbyt mało o "Twoich" sprawach.

Atrakcyjność tematów czy postów można też ocenić po ilości wyświetleń, zaś ochy i achy
nic nie wnoszące pozostawmy nastolatkom na innych forach. :zgooda:

kwidzin - Sob Sie 22, 2009 9:13 am

Dostojny, wiesz doskonale co miałem na myśli. Wystarczy przeanalizować dyskusje toczone na forum jeszcze stosunkowo nie dawno. Mogliśmy emocjonować się choćby "bezkrwawymi łowami" Stracha, relacjami foto w wykonaniu Daria B., rozwojem projektu dolnowrzeszczańskiego, nowymi nabytkami Sabaotha czy wielu innych użytkowników. Zapytam się tylko gdzie się podziały wątki dotyczące dawno gdańskich porcelanek, wieszaków, butelek, napisów na murach itp.? Z przykrością stwierdzam, że odwiedzając inne strony/fora internetowe, znajduję wiele ciekawych wpisów dotyczących np. gdańskiej filatelistyki, numizmatyki innych dziedzin kolekcjonerstwa czy nawet relacji z budowy fantastycznych modeli gdańskiego ratusza czy linii kolejowych o modelach Solarisów w barwach ZKM nie wspominając. Uważałem dotąd, że to forum ma misję (powinno) łączyć takie wątki w jednym miejscu. Czy znajdziemy tu wpisy choćby członków stowarzyszenia miłośników komunikacji miejskiej? Nie. Sam często wzorem Sabaotha oznaczam forum jako przeczytane, bo niespecjalnie chce mi się przerzucać blablaninę. Być może ciekawą, ale nie w tym miejscu. Być może znajdzie się wiele argumentów przeciw mojej wypowiedzi. Ale sądząc po ilości "odejść" z forum powodowanych rozmywaniem, nie do końca błądzę w swym rozumowaniu. I szkoda tylko, że forum Dawny Gdańsk staje się takim tylko z nazwy.
danziger - Nie Sie 23, 2009 11:50 am

Niestety, "starego" FDG nie będzie już nigdy. Zaszkodziły mu przede wszystkim spory interpersonalne, przeróżne kwasy pomiędzy userami, co spowodowało, że większość "starej gwardii" odeszła, lub radykalnie ograniczyła wypowiadanie się tutaj. Te tendencje widoczne były od dawna, ale prawdziwym ciosem w plecy dla FDG było założenie WFG, które w zamyśle autorów miało być - jak rozumiem - próbą odtworzenia "dawnego FDG".
Oczywiście próbą z góry skazaną na niepowodzenie, bo przecież ludzie zostali ci sami, najtrafniej zresztą skomentował to Mikołaj w swoim "hinduskim filmie" o WFG.
Na WFG kwasów jest chyba jeszcze więcej niż było u nas (IMHO jest to kwestia osobowości założycieli obu for - Ojciec Administrator to uosobienie cierpliwości i bezkonfliktowości, założyciele WFG chyba niekoniecznie), niemniej udało im się, przynajmniej na jakiś czas, wyrwać pałeczkę w sprawach czysto gdańskich z rąk FDG - przyciągnęli wszystkich obrażonych na FDG, z których wielu w sprawach gdańskich ma olbrzymią wiedzę. Nawet nasz Ojciec Administrator wypowiada się częściej u nich niż u nas ostatnimi czasy. A przecież nikt (z wyjątkiem Ponurego :hihi: ) nie będzie dublował swoich postów na wszelkich gdańskich forach, tylko skupi się na jednym. Dlatego WFG w tematach gdańskich żyje, a my nie. Stan ten będzie zapewne trwał do czasu, gdy Grün i inni użytkownicy obrażą się również na WFG. :wink:

A tematy żuławskie... Bardzo dobrze, że są. Dzięki nim nasze forum w ogóle jeszcze żyje...

groszek - Nie Sie 23, 2009 1:50 pm

danziger napisał/a:
Zaszkodziły mu przede wszystkim spory interpersonalne, przeróżne kwasy pomiędzy userami, co spowodowało, że większość "starej gwardii" odeszła, lub radykalnie ograniczyła wypowiadanie się tutaj.
Czyli mamy małą Polskę w pigułce ,powielenie tego co się dzieje w kraju...A zycie jest takie krótkie :roll: Tacy jak ja uczestnicy forum co mało (bardzo mało)wiedzą , zbiory mają nikłe i żerują na wiedzy innych tracą na tych personalnych "przewałkach" a szkoda...bo np . dla mnie forum duzo znaczy jeśli chodzi o wiadomości jakie mi dostarcza i bardzo godziwa rozrywkę oraz oderwanie sie od szarej codzienności. Toby było na tyle...i znów post który nic nie wnosi do dyskusji :oops: ..no poprostu SPAM!
lukasz996 - Nie Sie 23, 2009 3:11 pm

Słowa Danzigera, swoją drogą chyba współzałożyciela FDG, idealnie podsumowują to, co stało się z tymi dwoma inicjatywami.
Dodając do tego słuszne spostrzeżenia Kwidzyna, okazuje się, że, niestety, potrzebne nam ...l trzecie forum np. w stylu wrocławskim bądź szczecińskim.

Wydaje mi się, że powinniśmy spotkać się, aby powody interpersonalne nie skazywały ("po polsku") przedsięwzięcia potrzebnego i koniecznego na niebyt z tych błahych powodów.

danziger - Nie Sie 23, 2009 3:21 pm

lukasz996 napisał/a:
chyba współzałożyciela FDG

Chyba nie :wink:
Jedynym założycielem FDG był (jest) Mikołaj.

lukasz996 - Nie Sie 23, 2009 3:27 pm

Sugerowałem się datą logowania.
Nic się nie zmienia w dalszej części mojej wypowiedzi.

gargoyle dfl - Pon Sie 24, 2009 3:13 am

ja pod pomyslem spotkania sie podpisuje sie obiema recami :mrgreen: ale poczekajcie tak do polowy listopada (drugiej polowy) to wtedy bedzie to dla mnie bardziej rzeczywiste bo planuje sobie wypad na stare smiecie
co do postu Groszka to tez ubolewam nad podzialem ,bo moja wiedza jest maluska i "zerowalem"na wiedzy zdobytej od saba,zopa,danzi,gruna i wielu innych a teraz trzeba nie dosc ,ze skakac po informacje na kilka for to jeszcze ilosc nie zawsze idzie w parze z jakoscia owych
nie bede sie wypowiadal co do wasni miedzyforowych i miedzy ich czlonkami czy administarcja owych
dodam ,ze brakuje mi bardzo ciekawych zawsze fotek wrzucanych kiedys tak czesto ale moze po prostu mniej tych rzedkich fot jest juz dostepnych albo -jak sab-nie ma sie juz na to takiej ochoty i zapalu jak kiedys
pozdrowienia
G

bijouM - Pon Sie 24, 2009 10:38 am
Temat postu: Re: SPAM na Forum
Sabaoth napisał/a:

(...)Kiedyś bardziej pilnowano na tym forum dawnogdańskiej lub chociaż gdańskiej tematyki. Ostatnio, wraz z pojawieniem się setek nowych użytkowników, którzy niestety nie mają pojęcia o Gdańsku, spadł poziom dyskusji. (...) Nadszedł czas żeby zastanowić się co ważniejsze, ilość czy jakość!


Też mam "małe pojęcie " o historii Gdańska. Przepraszam zatem. Pozostaję mnie czytać to co mają do powiedzenia/napisania Ci z "pojęciem"
:oops:

villemo - Pon Sie 24, 2009 1:41 pm

Ja też myślałam, że forum zostało stworzone po to, żeby wymieniać opinie oraz informacje :hmm: A co by się stało, gdyby Ci, którzy mają więcej światełka wiedzy podzielili się z tymi, którzy go mają być może troszeczkę mniej :???:
danziger - Pon Sie 24, 2009 9:06 pm

Sabaoth na pewno nie miał Was na myśli, bo pisał swojego posta jakieś 2 lata przed Waszą rejestracją... :hihi:

A całkowicie poważnie - nie chodzi tu o blokowanie dostępu dla użytkowników z małą wiedzą, a wyrażenie żalu, że tak wielu tych z dużą wiedzą odeszło, lub się nie udziela.
Jak widać przyczyny tego żalu aktualne są do dziś.
Ale mimo wszystko forum jeszcze trwa - i to napawa optymizmem. :D

Mikołaj - Pon Sie 24, 2009 11:39 pm

danziger napisał/a:
Ale mimo wszystko forum jeszcze trwa


doprawdy niepojęte że Miasto jeszcze się broni

oblężenie trwa długo wrogowie muszą się zmieniać
nic ich nie łączy poza pragnieniem naszej zagłady

:hihi:

groszek - Wto Sie 25, 2009 12:09 am

Przeczytałam sobie jeszcze raz posty i postanowiłam napisac jeszcze jeden hmm
Sabaoth napisał/a:
już nie zaśmiecam forum niepotrzebnymi nikomu zdjęciami
Noo nie Saab nie rób z siebie "obrażonej dziewczynki z piaskownicy" przecież dobrze wiesz że czeka sie na Twoje nowosci czy też starości :wink: tak wiec nie rób z siebie naburmuszonej panienki bo to do Ciebie nie pasuje tylko podziel sie z takimi jak ja np. :mrgreen: swoimi wiadomosciami.Nasz drogi Admini ma rację:oblężenie Leningradu czy też Troji to "pikuś mały"w porównaniu z obleżeniem Miasta.Mam nadzieję że Miasto utrzyma sie i konia nie wpuści :wink:
seestrasse - Wto Sie 25, 2009 12:11 am

teraz kiedy piszę te słowa zwolennicy ugody
zdobyli pewną przewagę nad stronnictwem niezłomnych
zwykłe wahanie nastrojów losy jeszcze się ważą

Dostojny Wieśniak - Wto Sie 25, 2009 12:20 am

danziger napisał/a:
Jak widać przyczyny tego żalu aktualne są do dziś.
Ale mimo wszystko forum jeszcze trwa - i to napawa optymizmem. :D

Wspominając pewnego Nadszyszkownika - będziemy kochać ich tak długo aż i oni nas pokochają. :hihi:
bijouM napisał/a:

Też mam "małe pojęcie " o historii Gdańska. Przepraszam zatem.

Przepraszasz? 8O Wiedza, rzecz nabyta. :wink: Problemem forum nie jest poziom wiedzy jego użytkowników o czym wyżej. :wink:

villemo - Wto Sie 25, 2009 6:55 am

Nareszczcie zrobiło się milej :) Nie tak jeżowato jak ostatnio :wink:
groszek - Wto Sie 25, 2009 11:21 am

Zycie jest zbyt krótkie i zbyt cenne by tracić je na bzdurne fochy i kłótnie , bo pewnego dnia budzisz sie i dowiadujesz sie ze twój czas sie kończy i wtedy czujesz sie jak skończony idiota że pół życia straciłeś na pierdoły :wink: . Tez sie cieszę ze jest mniej" jeżowo "(choć tuptusie to milusie zwierzaczki :hihi: )
Sabaoth - Wto Sie 25, 2009 11:25 am

groszek napisał/a:
Przeczytałam sobie jeszcze raz posty i postanowiłam napisac jeszcze jeden hmm
Sabaoth napisał/a:
już nie zaśmiecam forum niepotrzebnymi nikomu zdjęciami
Noo nie Saab nie rób z siebie "obrażonej dziewczynki z piaskownicy" przecież dobrze wiesz że czeka sie na Twoje nowosci czy też starości :wink: tak wiec nie rób z siebie naburmuszonej panienki bo to do Ciebie nie pasuje tylko podziel sie z takimi jak ja np. :mrgreen: swoimi wiadomosciami.Nasz drogi Admini ma rację:oblężenie Leningradu czy też Troji to "pikuś mały"w porównaniu z obleżeniem Miasta.Mam nadzieję że Miasto utrzyma sie i konia nie wpuści :wink:

Tu nie chodzi o obrażanie się! Czekać, to może i wiele osób czeka na ciekawe zdjęcia ale jakoś niewielu je później komentuje. I nie chodzi mi tu o komentarze typu och, ach, ale piękne, itp. ale raczej jakieś merytoryczne spostrzeżenia czy uwagi. Jakiś czas temu odświeżyłem wątek o Targu Siennym. Dotarły do mnie dwa bardzo ciekawe ujęcia okolic Promenade / Krebs Markt / Targ Rakowy, któe rzucają nowe światło na dyskusję z "zamierzchłej przeszłości". Żeby podyskutować na temat tych zdjęć nie trzeba być żadnym znawcą Gdańska i jego historii, wystarczy odrobina dobrej woli i chęć przeczytania wątku (to tylko 3 strony).

Link do mojego postu z rzeczonymi ujęciami: http://forum.dawnygdansk....p?t=97&start=41

groszek - Wto Sie 25, 2009 11:34 am

Zawsze starannie czytam zwłaszcza Twoje posty. Co do ochów i achów tez chyba czasem przyjemnie przeczytać że coś wzbudziło czyjś zachwyt ,nieprawdaż? :wink: dzięki Saab za odpowiedź,na mój może zbyt emocjonalny post. Jeszcze raz przeczytałam ten temat ,i powiem Ci szczerze ze obawiałabym się włączyć do Waszej dyskusji ponieważ nic nowego bym nie wniosła do rozmowy takich znawców, :hmm: ochów tez tam nie widać :wink:
Sabaoth - Wto Sie 25, 2009 12:25 pm

A po przeczytaniu, jak myślisz, czy to ta sama altanka, czy nie? Bo jeśli tak, to znaczyłoby, że ja miałem rację w dyskusji i ujęcie starej litografii przedstawia promenadę znacznie bliżej centrum niż się wielu wydawało. O tego typu głosy w dyskusji mi chodzi.
groszek - Wto Sie 25, 2009 9:38 pm

Nawet do dyskusji wciągnęłam moje dziecko. Odp. jest przy temacie :roll: Saab.
Małgosia - Pon Wrz 07, 2009 1:22 pm

Sabaoth napisał/a:
Czekać, to może i wiele osób czeka na ciekawe zdjęcia ale jakoś niewielu je później komentuje. I nie chodzi mi tu o komentarze typu och, ach, ale piękne, itp. ale raczej jakieś merytoryczne spostrzeżenia czy uwagi.


No, ale w tym właśnie rzecz, że większość użytkowników nie ma podstaw do czynienia merytorycznych uwag. Z wielkim zainteresowaniem oglądam większość fotek i czytam merytoryczne posty. Często mam ochotę coś tam powiedzieć, ale wiem, że nie wniosę żadnej wiedzy - bo niemal cała, którą posiadam (o Gdańsku, znaczy) pochodzi z tego forum (no i z WFG też, szczerze mówiąc). Byłoby to "dawanie głosu" o charakterze czysto towarzyskim - żeby poczuć "przynależność" i dać jej wyraz. Ale nie robię tego, bo nie znam osobiście nikogo spośród Użytkowników i myślę sobie "co tam moje prywatne wrażenia obchodzą takiego XXX (tu wstawić nicka dowolnego z Autorytetów)". Podobnie rzecz ma się ze spotkaniem - chętnie bym na nie przyszła, żeby popatrzeć, posłuchać, zobaczyć w realu, ale sama niczego nie wniosę - ot, może pogadam, pewnie budząc irytację, bo to nie będzie merytoryczne gadanie.
A przecież - gdyby Forum - co nie daj Boże - przestało istnieć, w moim życiu pojawiłaby się znacząca pusta przestrzeń. To oczywiste, że taka społeczność forum o takim charakterze jak FDG składa się z kilkuprocentowej grupy "merytorycznych" i dużo większej liczby takich jak ja - czytelników.
Więc - po tym przydługim wywodzie - myślę, że jest bardzo wielu takich, którzy czekają i na skany i na teksty i regularnie oglądają i czytają - co pewnie widać w forumowych statystykach. Czyli - precz z frustracją!!! :lol:

groszek - Wto Wrz 08, 2009 4:02 pm

Małgosia napisał/a:
Ale nie robię tego, bo nie znam osobiście nikogo spośród Użytkowników i myślę sobie "co tam moje prywatne wrażenia obchodzą takiego XXX (tu wstawić nicka dowolnego z Autorytetów)"
Nawet jesli znasz, to czasem lepiej nie pisac :oops: :roll: .
villemo - Wto Wrz 08, 2009 4:37 pm

Zawsze warto wymieniać poglądy, najwyżej się po "uszach dostanie" :oops: Trudno :wink:
ruda - Czw Wrz 10, 2009 6:29 pm

villemo napisał/a:
Zawsze warto wymieniać poglądy, najwyżej się po "uszach dostanie" :oops: Trudno :wink:

:==

Zdzislaw - Czw Wrz 10, 2009 10:16 pm

Sabaoth napisał/a:
Czekać, to może i wiele osób czeka na ciekawe zdjęcia ale jakoś niewielu je później komentuje. I nie chodzi mi tu o komentarze typu och, ach, ale piękne, itp. ale raczej jakieś merytoryczne spostrzeżenia czy uwagi.


Sabciu, przyznam się szczerze, że często czytam posty od "dechy do dechy" i czasem mam nawet ochotę cos skomentować, ale równie często po prostu brakuje czasu by precyzyjnie i z pożytkiem dla innych cokolwiek napisać. Zatem, skoro mowa (wirtualna) jest srebrem, a milczenie - złotem, zabieram głos raczej wtedy kiedy mam cokolwiek sensownego do powiedzenia.
A tak zupełnie prywatnie (czyli publicznie) to powiem, iż czasem odczuwam lekkie przerażenie przez zajęciem stanowiska, jesli zważy się np. na wiedzę wielu osób wypowiadających się na "forumie".
pozostaje tylko podziwiać.... i wierz mi, że zapisanych z forum fotek (niestety w tej kiepskiej rozdzielczości) mam mnóstwo.....

Sabaoth - Pią Wrz 11, 2009 1:12 pm

Ale czasami, każde spostrzeżenie czy uwaga ma znaczenie. Właśnie o coś takiego chodziło mi w przypadku zdjęć z Targu Siennego. Na początku nie byłem w 100% przekonany, że litografię (a właściwie zdjęcie do niej) zrobiono tak blisko Huciska!
Dostojny Wieśniak - Pią Wrz 11, 2009 6:57 pm

Sabaoth napisał/a:
Ale czasami, każde spostrzeżenie czy uwaga ma znaczenie.

W pełni podzielam. Bo nawet jeżeli sie człowiek pomyli, to co?

groszek - Pią Wrz 11, 2009 9:40 pm

Dostojny Wieśniak napisał/a:
Bo nawet jeżeli sie człowiek pomyli, to co?
To czasem tak mu do....yyyy ze az miło mu sie zrobi :hihi: no ale cóż nie ryzykujesz nie dowiesz sie :wink: :wink:
Inga - Nie Paź 28, 2012 6:01 pm

OD użytkownika Kropelka dostałam prywatną wiadomość następującej treści:
Cytat:

Witaj ;)

Jezeli lubisz pisac na forum (forum ogolnotematyczne), serdecznie zapraszam do nas ;

http://www.rozmowy.w-krainie-elfow.com/

Nasz najstarszy uzytkownik skonczyl 70 lat

Serdecznie pozdrawiam.

Kropelka

Licze na to, ze dolaczysz do nas ;)


Kogoś jeszcze tym uszczęśliwiono ? :wink:

Miro - Nie Paź 28, 2012 6:32 pm

Kropelka też mnie uszczęśliwiła.... tą samą treścią.

Miro

slowik45 - Nie Paź 28, 2012 7:25 pm

Właśnie usunąłem spam kropelkowy :hihi:
feyg - Nie Paź 28, 2012 7:30 pm

Inga napisał/a:
Kogoś jeszcze tym uszczęśliwiono ? :wink:

Mnie! :hihi:

Voit - Nie Paź 28, 2012 8:09 pm

feyg napisał/a:
Inga napisał/a:
Kogoś jeszcze tym uszczęśliwiono ? :wink:

Mnie! :hihi:


...Mnie również.
:nerwus: :bang:

danielewicz - Nie Paź 28, 2012 8:50 pm

Pewnie wysłała do wszystkich użytkowników naszego forum.
:głupi_ty:

Krzysztof - Nie Paź 28, 2012 8:50 pm

I ja dostałem
Cytat:
Dołączyła: Dzisiaj 11:12

pumeks - Nie Paź 28, 2012 8:56 pm

a ja jeszcze nic nie dostałem :huuurra:
slowik45 - Nie Paź 28, 2012 9:06 pm

pumeks napisał/a:
a ja jeszcze nic nie dostałem :huuurra:
nie przejmuj się, co się odwlecze to nie uciecze :hihi:
Zbych - Nie Paź 28, 2012 9:51 pm

Ja również dostałem.
Sabaoth - Nie Paź 28, 2012 9:58 pm

Ja nie dostałem. Ale jakbyście chcieli mogę ją zablokować.
Zbych - Nie Paź 28, 2012 10:03 pm

pumeks napisał/a:
a ja jeszcze nic nie dostałem

Sabaoth napisał/a:
Ja nie dostałem. Ale jakbyście chcieli mogę ją zablokować.

I wszystko jasne. Kropelka wie, do kogo lepiej nie wysyłać.

Orka - Nie Paź 28, 2012 10:27 pm

dostałam od niej i tu i na Maranciakach (robótki ręczne)-rozsyła spam do wszystkich jak leci :evil:
Mikołaj - Pon Paź 29, 2012 1:02 am

pumeks napisał/a:
a ja jeszcze nic nie dostałem

i nie dostaniesz - po tym, jak dostałem PW o treści
Cytat:
Sorry, ale pozwolilam sobie zaprosic paru uzytkownikow do mnie na forum i mam nadzieje, ze z tego powodu nie bedziesz zloscic sie na mnie

zbanowałem spamerkę natychmiast

Sbigneus - Pon Paź 29, 2012 9:47 am

Kasować "spamki" :głupi_ty:
zreimizak - Pon Paź 29, 2012 12:38 pm

Sabaoth napisał/a:
Ja nie dostałem. Ale jakbyście chcieli mogę ją zablokować.



Na innych forach tez sie "zrobila aktywna" :spam:

Hochstriess - Pon Paź 29, 2012 12:50 pm

Ja tez dostałam :-/
Sabaoth - Pon Paź 29, 2012 2:40 pm

Na innych forach nie mam uprawnień żeby blokować spamerów, więc nic tam nie poradzę.
Colonel - Pon Paź 29, 2012 5:58 pm

Ta kropelka to inaczej Laura. Pisze z serwera w Niemczech. Zaprasza na kolejne swoje fora, masowo zasypując wszystkie inne takim spamem. Kiedyś się zarejestrowałem na któryms kolejnym. Podstawowa cecha to upajanie sie "władza administratora" ale jak sie poczyta dokładniej, to można odkryć ciekawe rzeczy typu pogrózki, ujawnianie PW, podawanie danych osobowych do publicznej znajomosci,no i oczywiście pyskówki.
Ampersand - Pon Paź 29, 2012 9:22 pm

Są i inne bardzo wySEOwane wątki: http://forum.dawnygdansk....1958&start=2055
deweloperzy, segregatorzy - pełen przekrój zawodowy dawnego Gdańska panie...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group